Balzak

Prasa Welger RP 200

Polecane posty

Balzak    6

WitaM potrzebuje inforamcji na temat Prasy Welger RP 200 tzn. zapotrzebowanie mocy na tą maszyne oraz ogólnie jak sie sprawuje w pracy oraz wasze opinie o tej prasie. jeśli mozecie odezwijcie sie na moje gg 5700624. z góry dzieki


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

A ja szukam użytkowników tej prasy albo katalogu części zamiennych bo coś mi się w tej prasie nie zgadza. Tak też proszę o kontakt na pm jeżeli ktoś posiada taką prasę. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Witam. Napisał bym na gg ale nie używam. Taką prasę ma znajomy. Rocznik 2001. Kupił ją trzy czy cztery lata temu. Jak na razie nic przy niej nie robił. Bardzo ją chwali. Perkins trochę ciężkawo przy niej miał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Witam. Napisał bym na gg ale nie używam. Taką prasę ma znajomy. Rocznik 2001. Kupił ją trzy czy cztery lata temu. Jak na razie nic przy niej nie robił. Bardzo ją chwali. Perkins trochę ciężkawo przy niej miał ;)

 

Mój kolega też w tym roku kupił RP200 za 45 tyś pracuje nią Case'em International ma ten case 150km. Bele są świetnie zbite. Do tej presy chyba minimum 90km trzeba ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

To może kupił RP220? Bo RP 200 to zwykła stało komorowa jest więc 90KM na pewno nie potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek665dt    0

moj kuzyn kupił w tym roku na wiosne rp200 i pracuje z nią Ursusem4512 o mocy 66km i daje rade!! bele swietnia ubite! ale przy sianokiszonce sie troszku męczy,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
To może kupił RP220? Bo RP 200 to zwykła stało komorowa jest więc 90KM na pewno nie potrzebuje.

 

Może i tą to jest albo ta właśnie 220 albo 200 może 90 nie al 80 na pewno. Baloty 180x180 ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Szukam osoby, która pomoże mi ustawić i przepleść sznurki, żeby ładnie owijała i obcinała, bo mam problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Sąsiad welgera rp200 ciąga Ursusem 92km i w słomie na max zgniocie ursusek schodzi z obrotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

A możesz się do niego przejść, podnieść środkową osłonę na siłownikach i porobić kilka fotek, tego jak jest sznurek przepleciony??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3
A możesz się do niego przejść, podnieść środkową osłonę na siłownikach i porobić kilka fotek, tego jak jest sznurek przepleciony??

 

Czy dalej masz taki problem? To mogę Ci pomóc, używam rp 200 2 rok. A mam pytanie : co zrobić by rotor nie wciagał sznurka? Czasami zdarza sie owinąć jeden do polowy na rotor?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

wiesz po zrobieniu ok 500 bel już się nauczyłem ;) A sznurek też się czasem zdarzy, że owinie na rotorze lub wałku :( Jeszcze tego nie rozpracowałem dlaczego tak się dzieje, ale z czasem pewnie to rozpracuje :(

 

Ale z obserwacji wynika, że najczęściej owija się przy suchym materiale, w kiszonce rzadko się zdarza....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Właśnie praktyka uczy ;) , przy starcie owijania jak ma 500-540 obr. na wałku to nie wciąga. A może masz namiary na firmę handlującą częściami do niej?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Znajomy ma właśnie tą Rp200 i wiecie co on moze tylko owijać siatką orginalnie tylko ma siatke a sznurka nie ma w ogóle O.o


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Właśnie praktyka uczy ;) , przy starcie owijania jak ma 500-540 obr. na wałku to nie wciąga. A może masz namiary na firmę handlującą częściami do niej?

 

A co ci wysiadło?? Nie znam żadnej firmy, może Grene itp. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie znajomy rp200 ciaga zetorem 7711 i chodzi swietnie ten zestaw rocznie robi kolo 1000 -1200 bel bo ten znajomy ma 160 ha swojego i jeszcze robi na uslugach duzo ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Właśnie urwał mi się czop dolnego walca klapy :angry: , dałem walec doregeneracji - ale to już nie będzie to. I chciałem sprawdzić ile by kosztował nowy? Do kostek welgera to cześci są, a rolki? Może w Granicie bywa coś.


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

Z tego co mi sąsiad mówił to w Sulechowie ( tak mi się zdaje że dobra nazwa miejscowosci ) są części do pras Welger bo sąsiad tam był po części do swojej rp200.

 

 

 

Sory za post pod postem ale net się trochę zamulił, i myślałm że tamten post się nie dodał.

Już jest w porządku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Dziekuję za podpowiedź @radson ;) . Rzeczywiście Agrovol z Sulechowa sprzedaje nowe prasy welger, zobaczę co odpowiedzą odnosnie walca zamiennego.

Mi potrzeba " umlenkwalze " o nr katalogowym: 1722.16.01.01 - podparty jest na łożyskach CB 210 i CB 207

Spaloną to pewnie by znalazł, tylko brak czasu... .

A odnosnie łożysk, czy wiecie jak się je przelicza na polskie - tabela, ściąga w necie?


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Co do łożysk. Wymienialiśmy na dolnym walcu patrząc od tyłu to po prawej stronie (chyba we wszystkich walcach są identyczne łożyska) i zawieźliśmy szczątki starego łożyska do sklepu, pomierzyli i dobrali polskie (Kraśnik K6207-2RSR 35x72x17) To łożysko jest kryte i z zewnątrz półokrągłe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

sory, za post pod postem...

 

Szukam osoby, która ma welgera z nożami i mogłaby zrobić zdjęcie jednego noża, tak abym mógł zobaczyć jego kształt :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Wielkie Dzięki :lol: Jak by ktoś szukał i pytał nowy nożyk kosztuje bez Vat 82,75 PLN :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysos    4

witam, potrzebuję rady, kupiłem prasę welger rp 200 z 1997roku z rotorem i podwójnym obwiązywaniem sznurkiem, chciał bym zamontować obwiązywanie siatką, czy jest to możliwe w tej prasie? jak tak to ile to może kosztować i gdzie tego szukać?? z góry dzięki za wszelkie rady. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sooem
      Witam. Stoję przed zakupem prasy rolującej mam dwie na oku jedna jest welger 435 2008rok rotor bez noży 33tys bali pasy bez spinek stan prasy 6/10 główna zebatka prawie do wymiany. Claas variant 370 2016 rok w naprawdę ładnym stanie pasy bez spinek 16tys bali prasy maja robic około 500 bali rocznie siano sianokiszonka. Co byście polecili jakieś ich wady zalety na co patrzeć jak claas daje rade sobie przy kiszonce. Pozdrawiam.
      Dzięki za odpowiedź.
    • Przez velFoka
      Panowie sprawa taka że w planie jest zakup prasy Welger Lely 235 Double Action Profi. Chciałbym się dowiedzieć co nieco o niej. Nurtuje mnie też kwestia podłączenia do ciągnika🤔
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez OkoM
      Witam mam problem z naliczaniem bel na komputerze Balercontrol E otóż przy wyrzuceniu belki z komory, liczy jako sześć. Zrobiłem dwie bałdy komputer policzył jedenaście. Gdzie szukać przyczyny czy ktoś kolegów miał podobny problem ?
      Prasa lely welger rp 445 2011 rok
    • Przez Szaman1990
      Witam posiadam prase massey ferguson 4160v i nie potrafię poradzić z problemem wyrzucania slomy w stronę adaptera siatki. Problem najczęściej widoczny w krótkiej słomie gdy jest jest malo i jest bardzo sucha. Jedyne wyjście to wyjazd z rana lub wygarnianie slomy co druga sztukę prase mam od nowości w serwisie nic mądrego mi nie powiedzieli słyszałem tylko żeby jechać na mniejszych obrotach i kwestią ślepych noży bo ich nie posiadam i czy to by miało jakiś wpływ? Miał ktoś podobny problem ? Dodam jeszcze że współpracuje z traktorem 105km prędkość jazdy do 7 km/h
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj