batim

Zetor 5320/5340- wszytko o tym modelu

Polecane posty

--Przemek--    3

My też mamy 5340 z 2004 roku, nie było wiekszych awarii, współpracuje z TURem 120B 4x35 ma już ponad 1000 mth i powiem że spalanie spada wraz z docieraniem. W przyszłości zamierzamy go zostawić aby pracował jako drugi ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Czy ktoś orientuje się może, czy jest możliwość "włożenia" rewersu do zetora 5340 ? Ile takie cos może kosztować? Zetror Polska ściąga takie całe podzespoły?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

Ja mam zetora 5340 z 1996 i 3320 z 2004 . W 3320 wymieniłem 2 akumulatory , pomimo różnicy wieku w 5340 też , te nowsze wersje miały z przodu akumulator i tracił on szybko moc przez drgania i pracę przedniej osi . A poza tym hamulce w obydwu szwankują . A rewers był opcją w tych ciągnikach , sam żałuję , że nie wziąłem .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Wiem że był opcją... ale wtedy nie wiedziałem, że tura chciałbym do niego założyć... w obecnej wersji jest to bez sensu...

Trzeba to zmienić... Ale chyba jednak łącznie ze znaczkiem na masce...

Co do akumulatorów... Ja mam jeden od nowości, z '04 i kręci jak szalony i nic nie wskazuje na to że miałby kończyć swój żywot...

Sprawdzanie poziomu i gęstości elektrolitu nie boli...

Hamulce są akurat lepiej rozwiązane jak w sześćdziesiątce, więc też nie rozumiem tego problemu, co jak co ale tego zetorowi nie można zarzucić.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Dokładnie sprawdzanie elektrolitu nie boli, ja mam akumulator już 11 lat, ale to fakt,że w tych nowszych wersjach akumulator się z przodu nie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel328    645

Hamulce Zetor ma bardzo dobre :) nie wiem czemu niektórym na tym forum szwankują hamulce. Mi w Zetorze padł akumulator a Ursus C330 na tym samym akumulatorze pali jak szalony nie wiem czemu tak jest. Bo to przecież ten sam akumulator :)


Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13091993    0

W mojej okolicy nie tylko ja narzekam na akumulatory , wstrząsy mają na pewno wpływ na żywotność akumulatorów , a hamulce nie tylko u mnie szwankują .


Wiosna nadchodzi !!! Mówisz masz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Ja posiadam Zetora 5340 z 2002r i 7340 Turbo. Nie narzekam na nie. Ten 7340 to troche pije ale to jeszcze stary typ silnika. Plusów posiada wiele np. duza kabina, zwrotność, łatwy dostęp do części, nie kłopotliwa naprawa, plusów jest duzo. Jak są plusy to i minusy się pojawiajo, jak w każdym ciągniku. Więc nie narzekam na nie, w okolicy dużo gospodarzy posiada Zetorki i też nie narzekajo na nie, więc gorąco polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

miałem okazję się przejechać 5320 który miał około 500mth i świetnie mi się nim jechało dobry mocny i wytrzymały traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

to wszystko zależy od ziem jakich masz, jaki jest ciężki ten agregat i jak głęboko chcesz uprawiać. Ja agregat 3,7m ciągne Ursusem 912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

Moj wujek ma Zetora 5320 i pracuje on z agregatem uprawowoym 3.4m, pług 3x35 jak dobrze pamietam ale 5340 spokojnie by poszedl z 3x40 i obracany .. a co do agragtau 3.7 zobacz sobie na youtube jest film koles zetroem 5340 chyba ciagnie agragat 5albo 6 metrowy fatk ledwie co dotyka ziemni ale 3 szosowa smiga .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Ziemie mam III i V klasa a agregat to z unii kombi 3,7 składany hydraulicznie o ciężar się nie boje bo zetory mają mocne podnośniki


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--Przemek--    3
A jak myślicie czy dam radę 5340 pociągnąć agregat 3,7?

Pociągnąc może i pociągnie ale jak już to na 5 biegu może 1 (czyli trochę wolno) Ja do 5340 mam Bometa 2,8(ma 3m dokładnie) z wałkiem z przodu i dwoma z tyłu. I powiem że najlepsze efekty są jak się jeździ 2 (zając) ale czasem naprawde ma co robić w bardzo ciezkich warunkach i troche głebiej to tylko 1.

A 2 to się jeździ z predkością 8-9km/h(mieżyłem) więc też wcale nie jest to jakas zawrotna predkość.

A ziemie mam III i IV klasy gliniaste ale nie az takie ciężkie bo do zetora przypinam TURa 120B 3+1 4X35 i b dobrze daje sobie radę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Mam mały problem z biegami polowymi tzn nie mogę ich włączyć wajcha bardzo ciężko chodzi a jak kiedyś je włączyłem to nie mogłem ich wyłączyć, miał ktoś taki przypadek.


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki0489    10

tak już maja zetory jak nie zmienia się często biegów. próbuj gdy zaczyna ruszać, przytrzymując na sprzęgle, albo na wstecznym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Czy ktoś ma zawieszony na tym ciągniku opryskiwacz 1000 litrów?

Jak sie z nim sprawuje?


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor1992    0

Sąsiad ma zetora 5341 super i do niego ma opryskiwacz 1000l i nigdy nie widziałem żeby gdzieś go poderwało

@luki0489 dzięki za pomoc


Zetor siła i tradycja na polskiej ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malawania    19

LUDZIE UEAŻAJCIE! Dwa lata temukupiłem zetorka 5340 stan luks komplet obciążników. Ja dziśiaj rozbieram patrze a tam tylko przedni obciążnik jest metalowy RESZTA DOCIĘTA Z DRZEWNA I POMALOWANA! Zwyglądu niczym sie nie odróżnia. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
LUDZIE UEAŻAJCIE! Dwa lata temukupiłem zetorka 5340 stan luks komplet obciążników. Ja dziśiaj rozbieram patrze a tam tylko przedni obciążnik jest metalowy RESZTA DOCIĘTA Z DRZEWNA I POMALOWANA! Zwyglądu niczym sie nie odróżnia. B)

z "drzewna"?

niezle ktoś Cię w zrobil w balonika B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj