Skocz do zawartości
młody17

PROW prawdopodobnie wstrzymane

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
abuk14    1

No, ale przecież pieniądze z produkcji przeznaczy np. na zakup ziemi. W tym rodzaju dopłat chodzi m.in. o to, aby zmniejszyc ilosc osób pracujacych w rolnictwie.

lulak    4

orientuje sie ktoś, czy będą przyjmowane wnioski na niskotowarowe na 2009 r.?

Dlok    0

Na razie o niskotowarówce można zapomnieć, nie ma jej w nowym PROW-ie i dopiero po ewentualnych zmianach w programie może coś będzie. Ale Unia była dość sceptyczna dla tego rodzaju pomocy i szanse są raczej małe.

Wiadomość z agroFakt.pl

Vitasem    17

Potwierdzam,są małe szanse na ten program,każda zmiana w PROW musi być uzgodniona z KE,w tej chwili najważniejszą sprawą dla ministerstwa rolnictwa są renty strukturalne.

bialy2005    193

bez obrazy ale według mnie ten program to był taki niewypał ze głowa mała !!!!!!! Chyba najwieksza głupote zrobili jaka mogli. Przez niskotowarówke miedzy innymi srednia pow. gospodarstw nadal bardzo wolno rosnie. Wiekszosc co miał pare ha wzieła niskotowarówke jedni remontowali domy inni kupili jakiegos papaja a do tej pory końmi robili i sie wielki farmer zrobił co ma 3ha i bedzie te 3ha trzymał a ten kto chce kupic nie ma gdzie :) Przynajmniej u mnie praktycznie zero ruchów w ziemi :) Według mnie to dopłaty do powierzchni i niskotowarówka do tego sie przyczyniły :). Jestem pewny w 100% że zeby nie było dopłat do pow. to ziemia nie miała by takiej ceny jak ma teraz i nie było by wielkiego problemu z kupieniem :) Ostatnio trafia mi sie kawałek 2,5 ha klasa V może miejscami IV i VI ( żyto i owies urosnie) klientka krzyczy po 10k !!!!! ale jak narazie nikt sie nie rwie z zakupem :) Taka ziemia 2 lata temu to po 4k była.

Dawid777    0

Ja wziołem niskowtowarowe i niby nic nie zrobiłem?

-remont obory

-zakup 2 ciągników (c330 i 7211)

-maszyny to nowy opryskiwacz, pług, gruber, rozrzutnik, mieszalnik

A te k**** z agencji jeszcze mi to zabrały. Zakupiłem ok. 100sztuk prosiąt bez umowy i się doczepili że nie mam na nie rachunku :) :) :) :) A wziołem dlatego bo nie trzeba było wtedy oddawac, a co bym zrobił jakby trzeba było?

Normalnie paranoja za jedną głupią udokumentowaną sztuke teraz nic nie dostane :) :) :)

A wy bierzcie sobie PROW-y i później nie płaczcie jak ci co wzieli młodego rolnika i teraz biorą kredyty aby spłacic to 50tys+odsetki :) Najlepiej żebyśmy wogóle do tej uni nie wchodzili :)

bialy2005    193

Takich jak ty jest mały odsetek z tych co to wzieli. Dlatego nie mówie ze wszyscy ale 90% to poszła kasa w błoto :) No a ten przepis że nie ma kary jak sie nie wywiaze z planu rozwoju to juz wilkie p0rzegiecie. Każdy mówił jak sie cos zrobi to dadza kolejne 2 lata a jak nie to i tak 15tys wpadnie :)

Nie porównuj "nowego PROW " zobacz jakie tam sa formalnosci cos za cos. jak sie w to wejdzie to jest sie uwiazny umowami i jak cos zle zrobiosz to oddajesz z odesetkami a w niskotowaróce niczym nie ryzykujesz.

zetorr6441    25

Po 10 tys za ha to w moich okolicach jednej sekundy by nie czekała na sprzedaż. U nas teraz cena za 1 hektar zaczyna sie od 30000 tys :mellow: i mało kto sprzedaje. a klasa tez jest IV ,V a nawet VI ;/;

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się