Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kwantyfikator

Zmiany w agencjach rolnych

Polecane posty

mav    1

Jak ktos ma ochote pracowac w ANR wystarczy zapisac sie do Samoobrony i po sprawie :) hehe

albo pszespac sie z Danutą H. bardziej pewny wariant hehehe. to bedzie takie wydanie A.krawczyk w wersji meskiej. Tylko czy rozstanie bedzie potem takie łatwe :)

kserkses    2

Jak przez około 10 lat w ANR ( kiedyś AWRSP ) rządził Tański i obsadzał cały czas z klucza partyjnego to nie pamiętam by GWniana biła na alarm.

Może młodsi nie pamiętają, ale ja tak !!!Tański był ministrem rolnictwa w rządzie Bieleckiego ( znane jego powiedzenie to "pierwszy milion można ukraść"). Tański wsławił się między innymi tym że przeprowadzał interwencję na rynku wieprzowiny, kupując wiele tysięcy ton Duńskiej mielonki, a ani kilograma mięsa w Polsce. TAKIE TO BYŁY WTEDY CZASY !!! w nagrodę za taką fachowość został obsadzony na stolcu agencji rządzącej ponad CZTEREMA MILIONAMI HEKTARÓW ZIEMI. i panował tam około 10 lat, a teraz rządzi "Polskimi młynami" których właścicielem jest znany polityk PSL.

Wiadomość z agroFakt.pl

mav    1

haha kserkses jak Bielecki był premierem, wiekszośc tutaj nosiła pieluchy haha. Wiec skad mogą pamiętac. A ja pamietam też dobrego mecenasa, a mianowicie Jagielinskiego , który wymyslił zeby zbic cene ziarna , to otwozył granice i zawalił rynek importowanym zbozem :) tez wielki mysliciel :)

kserkses    2
A ja pamietam też dobrego mecenasa, a mianowicie Jagielinskiego , który wymyslił zeby zbic cene ziarna , to otwozył granice i zawalił rynek importowanym zbozem :) tez wielki mysliciel :)
Pamiętam, po żniwach zboże było ze 300 złotych to na wszelką mowa o skupie, od razu była histeria m.in. w GWnianej że to sprzeczne z wolnym rynkiem ( dodam że nigdy nie było tak wysokich cen na świecie ), więc mnóstwo ziarna wtedy wyeksportowano. Kilka miesięcy później rząd kupował pszenicę po 900 złotych, by sprzedać po 600 ( wtedy nikt nie mówił że to sprzeczne z wolnym rynkiem ) !!! napodpisywano wtedy tyle kontraktów na import że na następne żniwa nie było miejsca w magazynach i sprowadzali z zagranicy po 600 - 700, a zboża po 400 nie można było sprzedać.

Co do pierwszego postu, powiem że tak być nie powinno, tylko do tej pory było podobnie i te same merdia siedziały cicho.

Parę lat temu zgłosiłem wstępną ofertę do AWRSP, to wycenili dopiero po ponad roku i to tak, że za ziemię dużo lepszą obok wycena była o połowę niższa niż tej działki co zgłosiłem ofertę !!!

Popatrzcie na ceny gospodarstw wycenianych na pierwszeństwo zakupu, różnice wycen są zastanawiające, pewnie zależą od wielkości łapówki ( bo inaczej wytłumaczyć się nie da ) !!!

kserkses    2
traktuję GW na równi z Faktem czy SE...
A ja dużo gorzej bo GWniana to jest partia polityczna której puszczają zwieracze gdy traci władzę, widać to doskonale od ostatnich wyborów, tak samo było gdy premierem był Olszewski.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować