Zaloguj się, aby obserwować  
Jolka

Bałagan w ARiMR

Polecane posty

Jolka    0

mam takie pytanie czy ktoś z was jest w takiej sytuacji że posiada w ARiMR jeden numer identyfikacyjny a jego współmałżonek drugi , bo u mnie tak to funkcjonowało do tej pory a teraz agencja mnie wzywa do złożenia wyjaśnień.jakoś wcześniej nikt nie mówił że tak nie można :P (czasem tylko jakiś błyskotliwy urzędas zapytał po co nam dwa numery)


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A macie rozdzielnośc majątkową ?

Bo jesli macie to mogą wam skoczyć :P .Ale jeśli nie macie to mogą byc nie liche problemy.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

nie nie mamy rozdzielności majątkowej ,tylko ja mam jeden numer na swoje gospodarstwo odziedziczone po rodzicach a mąż ma ma na swoje które znajduje się ok kilometr dalej ja mam plan rolnośrodowiskowy na swoje działki a mąż brał pieniądze z SPO wydawało się że tak jest rozsądnie ale teraz to mam trochę stracha....


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Dla arimr podstawą jest rozdzielnośc majątkowa no i dodatkowo muszą być to dwa oddzielne gospodarstwa. Interpretacja zalezy jednak od samych urzędników. Tzreba sie przygotować na rozmowę i przynieś paiery które by potwierdzały powyższą sytuację i pewnie jak nie trafisz na jakichś nadgorliwców to powinno być dobrze :P


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolka    0

po dwóch wizytach w agencji wiem tyle że .......w nowych wnioskach obszarowych na 2009 r jest rubryka na pesel i zgodę współmałżonka i wtedy system pokazuje istniejący juz numer mój przypadek jest trochę skomplikowany bo mamy wlasne zobowiązania i nie wiadomo co z tym zrobić......(bez komentarza) rozdzielność majątkowa i separacja nie dają prawa do dwóch numerów tylko rozwód-niezła interpretacja :)


Kolce mają Róże. Nikt nie chce róż dla kolców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popec    6

Witam,

Chciałbym sie dowiedzieć jak rozwiązaliście problem:http://www.agrofoto.pl/forum/topic/13503-balagan-w-arimr/page__p__243678__hl__rozdzielność%20majątkowa__fromsearch__1#entry243678 ponieważ ja jestem w identycznym połozeniu i bardzo był bym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc. Dziękuje.

Robert

 

 

Nie cytuj poprzedniego posta.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj