Zaloguj się, aby obserwować  
Apista

warsztat

Polecane posty

Apista    6

Chciałbym się dowiedzieć od osób które posiadają profesionalny warsztat jak mają umiejscowione narzędzia w warsztacie aby wszystko było i pod ręką i nie przeszkadzało w różnego typu czynnościach

Na razie posiadam taki dziadowski, co samochód jeszcze rodzice tam stawiają, ale chcę to zmienić

Chcę postawić duży warsztat gdzie zmieści się duża maszyna a nawet 2 maszyny, z dużym kanałem, szafami z narzędziami na kółkach lub pod ścianą, ew. kuźnia mała, pomieszczenie z olejami i smarami, magazyn części zamiennych, centralne lub inne ogrzewanie, sprężarkownia, a nawet obok złomowisko pod dachem i wiata na maszyny

wszystko to chcę w miejsce jeszcze aktualnej chlewni postawić

Jeśli macie jakieś linki na necie co do warsztatów to proszę o nie, bo szukałem i nie znalazłem.

 

Chcę poznać wasze rozwiązania odnośnie umiejscowienia i zaopatrzenia warsztatu.

z góry dzięki

 

(przeglądałem forum ale nie znalazłem tematu co byłbym usatysfakcjonowany)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

U nas jest taki garaz ze maluch mozna na wyciagarce sposcic do kanalu przykryc deskami i niewidac a potem wjezdza renault laguna i ford mondeo w to miejsce. a narzedzia sa na polkach po boku i w kanale a na suficie jezdzi na szynach wycigarka, wystarczy wyobrazni i chéci.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

właśnie, o wyciągarce zapomniałem wspomnąć, są elektryczne, mają udźwig mniejszy i są droższe od łańcuchowych które są ręczne i mają udźwig nawet 3,5t

 

sama wyciągarka to pikuś ale żeby te szyny na suficie zrobić to trzeba sporo $ wyłożyć, ale chyba też sobie zrobię

 

jak byłem we woju w lotnictwie to widziałem takie potężne i wyciągarki na szynach i te hangaro bunkry.. robi wrażenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

do wyciagarki to musi bys solidny sufit chyba ze dasz dluzsze szyny. zreszta profesionalne warsztaty maja windy. u nas niejest profesjonalny ale na sufiie jest jezdzaca wyciagarka a w kanale jest jeszcze wozek z podnosnikem na szynach. i to wystarczy jak na domowy uzytek.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

Wyobraźnia to za mało, bo liczy się funkcjonalność.

No jak malucha w kanał można dać to robi wrażenie.

O wyciągarce też zapomniałem wspomnąć, bo nawet bedąc w woju w lotnictwie to w dużym hangarze gdzie się mieści ok. 6-10 samolotów odżutowych to była wyciągarka na suficie która mogła jeździć przez cały hangar i myślę że nawet takie SU-22 może unieść i z jednej strony hangaru na drugi przenieść.

Ale jeśli bym chciał wyciągarkę to jedynie łańcuchową ręczną o udźwigu 2-3,5t, bo są tańsze od elektrycznych i mają większy udźwig, a nawet prądu nie zużywają. Co innego jak szyny montować, to już raczej elektryka konieczna.

 

sory że się powtarzam, zapomniałem odświeżyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

jezeli ma byc profesjonalny to przejedz sie do jakiegos serwisu i zobaczysz jak to wyglada. teraz kanaly juz nierobia tylko windy.bo na kanale i tak mosisz podnosic auto zeby odkrecic kolo a winda podniesiesz i masz cale w gorze. I sprezarka jest obowiazkowa w takim garazu.zreszta zeby zrobic garaz profesjonalny do wulkanizacji to potrzeba kupe kasy na maszyny np. maszyne do zdejmowania opon, maszyne do wywazania. hamownie czy cos w tym stylu, migomat, tyle wiem


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas warsztat jest średnio profesjonalny wyglądem narzędzi jest sporo wszystko poustawiane pod ścianą zabudowaną szafkami i stołem z wiąd to raczej u nas nie wyjdzie ale na ojca potrzeby to tunel i ręczna wyciągarka silników wystarczy do remontów maszyn tylko też jest ograniczenie bo zmieści się tylko jeden ciągnik lub maszyna i to jest denerwujące i brak ogrzewania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezynek5211    2

ja także mam półprofesjonalny warsztat razem z tatą remontujemy traktory i samochody z okolicznych wsi z mniejszymi awariami np.wymiana paska rozrządu w starszych


I LOVE YOU, @BICZYSS :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
aha jak ktoś z okolic Puław w lubelskim ma jakiś traktorek do remontu to zapraszam...

 

 

niepisz posta pod postem haha

 

Od tego jest EDYTUJ


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

narzędzia reczne jak klucze,szczypce,srubokręty proponuje trzymać w profesjonalnych szafkach na kółkach aby je było wygodnie znaleść i nie chodzić po wszystko. takie szafki robi np Facom lub Neo


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
narzędzia reczne jak klucze,szczypce,srubokręty proponuje trzymać w profesjonalnych szafkach na kółkach aby je było wygodnie znaleść i nie chodzić po wszystko. takie szafki robi np Facom lub Neo

 

 

wlasnie i FACOM daje Ci gwarancje dozywotnia na swoje narzedzia. uszkodzisz klucz to wymienia Ci na nowy


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104
kanał to bardzo złe rozwiazanie ( w tej chwili ma na mysli samochody), lepiej postawic podnosnik najazdowy lub slupowy

 

 

U nas kanal byl budowany ponad15lat temu, to chyba podnosnikow najazdowych niebylo.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

w warsztatach samochodowych kanałów się rzadko gdzie spotka, bo samochód nie jest ciężki, ale do ciągników byłby potrzebny aby nie kłaść się pod ciągnik

wyciągarka pod sufitem też nie jest taka konieczna, bo nie przewiduję wymiany silników w samochodach

ale co mi podsuneliście to to aby mieć ten kanał przykrywany deskami (bo czym innym), i po zdemontowaniu desek zamontować platforme na szynach (oczywiście konieczna regulacja wysokości) do rozpoławiania ciągników aby wymienić przysłowiowe sprzęgło.

 

narzędzia to też bardzo ważna rzecz, a nie wiedziałem że jest taka firma FACOM co daje dożywotnią gwarancję na narzędzia.

a znacie może GRENE (bądź GERNE jakoś tak) słyszałem że są bardzo drogie i mocne, ale czy dają gwarancję?

 

sprężarka w warsztacie to podstawa, z nią też wiążę kupno nowych narzędzi do niej,

nie licząc tych co mam (pistolet do ropowania, pompowania kół, lakierowania, odpylania, malowania) to jeszcze bym kupił zszywacz, wkrętarkę, klucz z nasadkami, szlifierkę i co tylko by się w warsztacie przydało i było napędzane powietrzem

mam na razie tylko beczkę ~180L, silnik i osprzęt do sprężarki, poszedłem specjalnie do pracy aby kupić sprężarkę 2 tłokową nową z włoskiej firmy co kosztowała by mnie od 1100 do 1800zł na allegro w zależności od wydajności i przeznaczenia., i jeszcze automatyczny wyłącznik i odolejacz

 

w warsztacie przewiduję naprawy ciągników i maszyn rolniczych, samochodów raczej ciężarowych starego rocznika

ale w sumie chodzi mi głównie w głowie kupno (bądź usługa) używanych maszyn rolniczych, ich dosłowne odrestaurowanie i sprzedarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja to powiem u nas może i sprężarka słaba po daliśmy za nią 600zł ale jak na codzienną prace ok 5 godzin to wytrzymuje drugi rok klucze to za bardzo markowych nie mamy zepsują się kupujemy nowe do przewożenia narzędzi mam coś w postaci deskorolki ze strzykami a taka wyciągarka by mi się marzyła bo z silnikami ręcznie wyciągać czasem są problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj