Skocz do zawartości
Justin

Pług z podnoszeniem hydraulicznym

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Pług

Justin    0

Witam mam traktorek MTD Pony latem słuzy jako kosiarka potrzebuje go przerobić na spych do śniegu. Cały spych juz kupiłem podnosi sie do góry na bardzo masywnym zawiasie. Chciałbym zrobić hydraulicznie tak by można go podnosić do góry nie używając siły fizycznej. Z pod silnika wystaje szajba kóra napędza kosiarke mogłbym ja jednak użyć do zasilenia pompy, problem w tym jaką pompe zakupić i zmontowac wraz z jakims urządzeniem sterującym oraz siłownikiem. Co musiałbym mieć by podnosic taki pług do góry i opuszczać w dół? Proszę o pomoc, przeszukałem od kilku dni niesamowice duzą ilość forum ale nigdzi enie moge znalesc jakiegos schematu jakisch prostych wskazówek.

sosek xu li    4

Myślałem nad takim czymś do mojej Hondy 4514, ale ja bym to również wykorzystał układ hydrauliczny do mojej małej wywrotki no i do pługa. Mój silnik jest troszkę inny bo ma wał poziomy. Sama pompa nie wystarczy musiał by być jeszcze jakiś zbiornik na olej i rozdzielacz. jak na razie ciężko mi sie do tego zabrać, i tak sobie myślę czy jest sens wo gule takie coś robić.

zorzyk2    50

Pompa to nie wszystko. Trzeba zakupić siłownik dwustronny, zbiornik oleju, rozdzielacz i zbliżysz się do 1000zł. Może lepiej jakiś siłownik elektryczny śrubowy.

Wiadomość z agroFakt.pl

karola44    0

Mysle ze zorzyk dobrze podpowiada. Teraz musialbys wiedziec i podzielic sie ta informacja.

1. Jaka instalacja elektryczna w pojezdzie dysponujesz. Jakie napiecie i wydajnosc. Jaki duzy kaumulator.

2. Jak duzej sily musisz uzyc do podnoszenia tego pluga.

Jezeli instalacja nie jest zbyt wydajna to zamiast pompy na kilkaset zl mozesz zalozyc jakis alternator za ok 50 zl. Do tego jakis niewielki akumulator np 50-60Ah. I problem zasilania masz rozwiazany.

Silownik srubowy z napedzajacym silnikiem 12V np od wycieraczek samochodowych.

Fajny projekcik widzialem na elektrodzie. Ktos zrobil z silnika od tylnej wycieraczki i starego lewarka od poloneza (takiego z korbka) naped do otwierania bramy. Taki silniczej juz z przekladnia slimakowa ma spora moc na wyjsciu. Dodatkowo podnosnik od samochodu jako wysiegnik. Tworca pisal ze uruchamiajac zapomnial o rygielku miedzy bramami. To malenstwo wygielo mu brame.

Moze tedy droga zeby podnosic ten plug. Mysle ze sprawa do przemyslenia.

Na tymforumpojawil sie takze post o sterowaniu wysiegnikiem od anteny satelitarnej w opryskiwaczu. Tez mysle ze zasada bardzo podobna by byla.

No a koszta zamiast liczyc w tysiacach za hydraulike, czy pneumatyke mozesz policzyc w pojedynczych setkach :P

zorzyk2    50

Jeszcze słowo do tematu. Jeśli pług jest ciężki i nie masz zamiaru używać docisku pługa do nawierzchni , to wystarczy zastosować małą wciągareczkę elektryczną na 12V i poprzez jakieś zblocze unosić ten pług. Tak było w starych spycharkach gąsienicowych

Justin    0

Myśle ze zastosowanie wyciagarki na 12 v bedzie najlepszym rozwiązaniem. W traktorku mam instalacje 12v jest alternator wiec stał dostęp do pradu by był. Troszeczke pokombinować z jakimś rusztowaniem na ten wyciagnik i bedzie działało. Super pomysł, dzieki wielkie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Schadow
      Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś próbował przerobić rozrzutnik do obornika na rozsiewacz do wapna jeśli tak to co trzeba kupić i czy w ogóle się to opłaca?
    • Przez RoRo
      Witam chcialem pomalowac sobie pług na czerwono, jaka farba pomalowac najlepiej??Chcialem pistoletem pod kompresor, i gdzie kupic takie farby zeby to jakos tanio wyszlo?
    • Przez przemkus99
      witam czytałem top agrar i znalazłem w nim pompe do paliwa rolnik sam sobie zrobił do pompowania paliwa do kombajnu też chce sobie takie usprawnienie zrobić tylko jedno małe pytanko czy silnik o mocy 2,2 kW nie jest za duży? do napedzania pompy zębatej..

Samoróbka a nie samorubka -mod
    • Przez szymon15
      Mam zamiar zrobić drzwi przesuwne do garażu w którym trzymam ciągnik bo zawsze nawiewa mi liści, wchodzą oba psy i robią ****,przesuwne ponieważ nie mam za dużo miejsca na inny typ, więc tak.. mam wejście do garażu 5m szer. i 3m wys. (PRZYBLIŻENIE;garaż w stodole obok stajnia wszystko wybetonowane) uwarzywszy na to że trzymam tam ciągnik(c360 3p) jak mam zrobić prowadnice aby ich nie zgiąć przy wjeżdżaniu do garażu? Myślałem aby na górze zrobić prowadnice z takich dwóch kątowników zespawanych-nie wiem jak to się fachowo nazywa:)A NA DOLE CO? i z czego zrobić kółka na których będą się przesuwały drzwi?

Pozdrawiam:)
    • Przez zbiszku
      Koledzy mam pytanie - jaki zamek hydrauliczny zastosować do siłownika dwojakiego rodzaju - raz używam go jako łącznik centralny, a innym razem jako siłownik ramienia podnośnika (wędki).
      Ktoś stosował / kojarzy może temat ??
      Ciągnik to 360 - zasilanie z hydrauliki wywrotu.
      http://sklep.hydrotor.pl/ht-vbcd-38-defl-blok-hamujacy-blizniaczy-p-275.html
      https://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/ZAWOR-PRZECIAZENIOWO-BLOKUJACY-DWUSTRONNY-OVERCENTER-VBCD-DE-A-GWINTY-38-PRZEPLYW-40Lmin-CISNIENIE-MAX-350bar/24051