Zaloguj się, aby obserwować  
Zetor53400

Omega ;)

Polecane posty

pioter    46

moja omega sieje ok 10ha buraków i 40 ha kukurydzy, i pomimo że nic za nią nie zapłaciłem (a jest kupiona nowa) to drugi raz bym tego padła nie chciał...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

@pioter moze zle ja uzytkujesz ze tak narzekasz?? ja nie moge o niej zlego slowa powiedziec po za tym ze musze wymienic tarcze i uszczelki ale to sie robi w kazdym siewniku. ja sieje 15 ha swojego i 35 ha uslug kuku i nie narzekam. po co mam placic 2 razy wiecej za zachodni siewnik skoro wytrzyma tyle samo bo nie wiem co oprocz tych tarcz moze sie zepsuc no a za czesci zaplace 2 razy mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@Henius91 ale jak można źle użytkować siewnik???napisz jak ty swojego uzytkujesz to może wyciągne jakieś wnioski...

 

 

-jak pamiętam przy pierwszym uruchomieniu zaczął się kopcić pasek od napędu dmuchawy, jak się okazało koła pasowe były źle ustawione względem siebie i wystarczyło włożyć podkładki pod obudowę wentylatora o grubości 15-20mm :P

-jego jakość wykonania przeraża!!!!jest cała masa ostrych krawiędzi i końców o które bardzo łatwo się pociąć, a że mam sekcje do buraka i kuku to trzeba go dwa razy w roku przezbroić i za każdym razem jak go z bliska pooglądam to jestem chory... :)

-niby siewnik punktowy ale rozmieszczenie ziaren w rzędzie ma fatalne czy to buraki czy kuku, jedynie co mu się udaje to jak ustawie kuku na 90tyś na ha to zawsze tyle wyjdzie.

-redlice po ok 120ha nadają się do regeneracji.

 

 

nie wiem ile teraz nowy kosztuje ale pewnie ponad 30 tys brutto.jeżeli ktoś zdecyduje się na kupno takiego nowego siewnika to naprawdę musi być być bogaty, mnie na to nie stać i wole dołożyć do zachodniego lub wynająć usługę.

 

 

jedynie co mnie pociesza to fakt ze nie dałem za niego ani złotówki bo pieniądze były z rozpadu SKR-u :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no ja siałem starszą omegą buraki jeszcze kilka lat temu i była fatalna to mało powiedziane wysiewała niewiadomo ile nasion wolno się tym siało... no i strasznie nierówno czasami 3 buraki w kupie się zdarzało a jeśli chodzi o głębokość siewu to siała jak chciała:-D hehe no w Monopilu juz nie mam tych problemów:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henius91    1543

cos dziwnego piszecie bo ja juz uzytkuje ten siewnik 5 lat i jesli dobrze ustawie to zawsze dobrze wychodzi no ale po pierwsze trzeba umiec dobrze ustawic. @pioter moze masz jakis inny ale u mnie nie ma zadnych "ostrych krawedzi". rozmieszczenie ziaren jest idealne tylko trzeba miec dobre uszczelki i musza byc optymalne obroty dmuchawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez faraon0000
      Witam
      Poszukuję tabele wysiewu nawozu do siewnika meprozet s100 4 rzędowego mógł by ktoś podać ile kg na danych zębatkach
      Pozdrawiam 
    • Przez jaroon
      Witam
      Szukam informacji o siewnikach Accord Optima 6 rzędów
      Jak wygląda jakość i dokładność siewu w tym siewniku?
      Cenę części zamiennych jeśli ktoś ma takie informacje.
      Czy do 20tys. można kupić jakiś ciekawy egzemplarz?
      Liczę na opinie użytkowników tych maszyn.
    • Przez wieslawa_olo
      Witam. Kupilem siewnik becker aeromat s i dopatrzyłem się problemu przy jednej sekcji. Podczas gdy 3 sekcje wysiewają od 50 do 60 ziaren podczas recznej próby jedna sekcja wysiewa nieco ponad 20 ziaren i w tej sekcji jest trochę pokruszonego ziarna. Dmuchawa i dysze są w porządku. Nożyki właśnie założyłem nowe i nie ma poprawy. Nie mam kogo podpytać gdzie może być przyczyna.
    • Przez slawek_82
      Witam. Czy ktoś podpowie jak ustawić na którą zębatkę siewnik kukurydzy Becker 4 rzędowy tak aby wysiewal około 80 tys. nasion na hektar?
    • Przez MariuszMF2645
      Witam poszukuję tabeli nawozowej w dużo lepszym stanie niż ta na zdjęciu (siewnik do kukurydzy Becker Areomat M)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj