kevin25

szukam posiadaczy mf 206

Polecane posty

kevin25    185

Szukam posiadaczy kombajnu mf 206. Chciał bym sie dowiedzieć jak innym sprawują sie te kombajny?

mf 206


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam taki kombajn. Mam go już 6 sezonów. Jak dotąd nigdy mnie nie zawiódł. Przez 6 sezonów na ok 15 ha moich i ok 15 usług to wymieniłem tylko pas napędzający skrzynię i urwała mi się kosa kilka razy. Pali mało bo ok 7 l na godzina zegarową z rozdrabniaczem słomy (mierzone co do litra). Mimo ze ma heder 260 cm to jak ja nim koszę to wszystkie bizony w okolicy (bardzo wolno koszą) zostają w tyle. Kiedyś mi bizonem kosili ok 65 minut pole a ja je kosiłem w 75 minut. Koszę nim na 2 biegu. Jedyne co mogę o nim powiedzieć to super kombajn. Silnik po prostu bajka nie do zdarcia. Do zbiornika wchodzi ok 1500 kg żyta i 1300 kg owsa (mierzyłem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

Przemek62432 wszystko się zgadza to ten kombajn. Nie zamieniał bym się na żaden inny mój tata ma go od 3 sezonów i co rok kosimy nim 19ha swojego i ok 60ha usług a kose mam na zmianę jak się jedna urwie to zakładam drugą A na jakich oponach masz swój model na wąskich czy na szerokich? a wiesz z którego roku jest twój ?


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z przodu mam Good Year 14,9 R26, a z tyłu Good Year 10-12. ja także mam dwie kosy ale są one już spawane parę razy, więc musze kupić nowe.Moj jest z 78 roku. Masz napisany rok na instrukcji obsługi na okładce z tyłu. W razie jakiś pytań to pisz Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

no mój jest z 80 roku to masz na takim ogumieniu jak moje a masz sieczkarnie przy swoim?


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

dokładna data to 12 stycznia 1980 roku to wiesz może skończyli na początku tego roku produkcje i nie napisali na tej stronie


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

Wprawdzie stary temat, ale się podepnę.

 

Na początku się przywitam, gdyż dopiero znalazłem to zacne forum ;)

 

Właśnie przed chwilką sie dowiedziałem, że mój ojciec sprowadza 206 i zostanie przywieziony na podwoziówce w piątek w nocy i będę musiał nim kilka kilometrów przejechać.

Kolega, który go znalazł i kupił w norwegii nastraszył mnie, że prowadzenie tego kombajnu to coś skomplikowanego...

Czy któryś z posiadaczy MF 206 może się w tej kwestii wypowiedzieć, albo wrzucić zdjęcie ze zgrubnym opisem elementów sterujących?

Byłbym bardzo wdzieczny :)

 

EDIT:

no i po krzyku...

okazało się, że ten konkretny egzemplaż ma patent na odpalanie, ale poza tym to maszyna tak prosta, że gdyby nie tępe żyletki i słaby akumulator, to chyba nie ma się co popsuć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

a może jakieś rady dla nowicjusza w kwesti docisku klepiska, albo ustawienia wialni na żyto i przenicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

W rekach dobrego człowieka ten kombajn to laleczka maly zwinny oszczedny ze wszystkim dojdziesz jak wyjedziesz w pole maszyne zkladaj prawie do końca.


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strd    4

no właśnie chyba nie jestem za dobrym człowiekiem, bo trochę słabo odwiewał ziarno w te żniwa...

pewnie coś nie do końca tak jak trzeba ustawiłem, bo u Ojca zboża było około 20ha więc żniwa w sumie w 5 dni zrobiliśmy (6 ze zbieraniem słomy ;) )

 

dlatego tez pytałem o jakieś porady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez trufel11
      witam
      mam w kombajnie założony przełącznik od którego kable idą do skrzyni biegów na skrzyni jest założony przekaźnik i taki jak gdy by silniczek i to połączone jest z linka od załączania biegów i czy możliwe jest ze tym uradzeniem załączą się 3 bieg w tym kombajnie w kabinie mam wajchę tylko na dwa biegi . zdoiłem pokrywę skrzyni biegów i jest tam tam wolna jedna zębatka czy wie ktoś czy ten kombajn ma 3 biegi i czy jest możliwe ze tez silniczek elektryczny załącza 3 bieg???
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj