Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wieslaw16    79

U mnie już nasiona pierwsze brązowieją tak że już czas na desykację ale pogoda ku temu nie sprzyja trzeba się wstrzymać z tym oby zbyt długo tak nie trwało bo po tym może być za póżno i wszystko obleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam możliwość kupna saradeli około 4 hektarów na pniu ja kosze i zbieram i tu mam pytanie ile może być warty hektar saradeli?

Dodam jeszcze że saradela była zasiana i nie pryskana od chwastów więc jest w niej sporo komosy i owsu głuchego

Edytowano przez mariusz123456789a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Oj  tak  nawet  6 tyś   ha.   ale i  z 200  zł  -trudno powiedzieć.....   może  nalecieć   tona  lub  nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że bym wolał to na kiszonke zebrać bo za dużo chwastów jest aby trzymać na nasienie.
Więc jak bym zbierał to na kiszonkę to jaką cenę można by było dać abym ja na tym nie stracił ale sprzedający był zadowolony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

do 50-60zł za belkę 120/120 gotową jest warte. cena taka samam wg mnie jak za belkę czystej koczyny minus robocizna i koszty typu satka i folia. do 30 belek/ha często jest ale to nie reguła. zależy jak gęsta i wyrośnięta. ja bym się na belki dogadał te które realnie wyjdą. sprzedający będzie zadowolony z ceny jaką by dostał za zboże ok 2-3t/ha bo ani nawozu nie dawała ani oprysku a koszt nasienia to ok 30*6-7zł za kg

Edytowano przez Armag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Posiałem seradelę pod koniec maja z przeznaczeniem na zielony nawóz. Zastanawiam się czy już teraz warto ją talerzować i przeorać. I jaki okres powinien minąć pomiędzy talerzowaniem a orką ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Digifant    800

Tzn. chodziło mi bardziej o to, czy seradele lepiej orać jak jest przeschnięta czy od razu po talerzowaniu ? Żeby nie zapychał się pług, bo to jednak spora objętość masy roślinnej, a wiem że seradela lubi się sczepiać do kupy co utrudnia koszenie kombajnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Zaraz po talerzowaniu może się zapychać pod pługiem ja dwa lata temu też najpierw talerzowałem i dwa tygodnie póżniej zaorałem jednak jeśli da się bezpośrednio zaorać najkorzystniejszym jest bezpośrednia orka seradeli.Edit: jakie w tym roku macie plony nasion z 1 ha.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

W tym temacie widzę ciszę, jakoby wszyscy którzy uprawiali seradelę raptem z niej z rezygnowali i brak ogólny zainteresowania :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Każdy skosił wyczyścił albo i nie i czeka wiosny aż zacznie się ruch na nasionka

Miałem w tym roku ładną serdelkę ale przez pogodę zebrałem niewiele właściwie to nie warzyłem ale z 3ha około 600kg  :( , a siałem kwalifikowanym nasieniem 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

No właściwie u mnie  to nie susza wręcz przeciwnie zbyt wiele deszczu we żniwa nie pozwoliło na zbiór w odpowiednim terminie i się obsypało ziarno , ale jak jest mało to może cena będzie ładna


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Na  cenę  bym nie liczył-  już jest  bardzo dużo ogłoszeń po  2-3 tony  cena  ok.6 zł/kg.  Na wiosnę  pewnie  po 4  będzie...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiuzuzia    13

mam 6 ton z 12ha pora nie dopisala na zbiory. proponuja mi w centrali 5zl w drugiej 4 netto zastanawiam sie co zrobic pol moze oddam za 5 reszte na wiosne po 4 zl/kg :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Ja swoją odstawiłem półtora miesiąca temu, ale ciągle nie wiem za ile :lol: :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Armag    2

mam 6 ton z 12ha pora nie dopisala na zbiory. proponuja mi w centrali 5zl w drugiej 4 netto zastanawiam sie co zrobic pol moze oddam za 5 reszte na wiosne po 4 zl/kg :rolleyes:

weź daj namiary na centrale, chcę kupić czystą z centrali albo uściślając może inną odmianę niż tą co mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Witam

Pojutrze planuję posiać seradelę ( trochę wcześnie ale później deszcze mają być) . Ziemia bardzo słaba, praktycznie piach.Powierzchnia ok 1 ha. Zakupiłem 40 kg nasion seradeli + 4 kg faceli + 5 kg trawy. Chociaż nie wiem czy z tą trawą to dobry pomysł. Siał będę pierwszy raz, głównie ze względu na płodozmian, zawsze zboże tam było, bo to 10 km od domu. 

Siew z przeznaczeniem na kiszonkę, na dalszej części tej działki będzie lucerna z niewielką domieszką trawy. Dobrze by było żeby razem wypadło koszenie - jak myślicie uda się?

Będę siał to siewnikiem agro-masz SR300 i tu mam koleje pytanie. Jak go ustawić? Wiadomo próba kręcona, ale na tyh rolkach od zboża? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Gmina  Kikół  i  słabe  ziemie...? :o   trawy  bym  nie  dodawał  a trochę więcej facelii [będzie się pięła ]   - powinna  dorosnąć   razem z  lucerną.  Po ile płaciłeś  za  seradelę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Akurat taki kawałek mam, a na drugim końcu pszenicę można siać :). Płaciłem po 11 zł za kg. w Lipnie na Przekopie ale dlatego że dużo nasion brałem innych. W cenniku mieli wpisane 13 zł. 

Niestety już raczej nie dokupię co najwyżej mogę dodać coś z peluchy lub wyki bo to mam kupione. Albo żyto ozime ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

No patrz  a ja po 6  nie mogę  sprzedać....dobrze  jakby-miała   się po czym  piąć  lepiej się  tnie i jak mokro trafi  to od dołu  nie gnije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Seradela zasiana przedwczoraj. Dodałem jeszcze dodatkowo ok 50 kg owsa zmieszanego z żytem żeby nie kładła się, plus te 4 kg faceli.

Wczoraj popadało także wiatr nie weźmie nasion. Zobaczymy jak to będzie wyglądało.

A kolega czymś desykuje? 

W przypadku seradeli nie ma dopłat do kwalifikowanego materiału siewnego więc cena nie powinna się aż tak różnic.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj