Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Bolsick    5

Witam co mozna posiac po zycie na kiszonke ktore bedzie za pare  dni koszone chodzi mi o cos co dobrze nadaje sie na kiszonke dla bydla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

tylko kukurydze chociaż jak będzie padać to i saradela będzie bo ona nie jest jakoś mocno wrażliwa na opóżnienie siewu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ile siac tej saradeli na h i czy moze cos wsiac dodatkowo??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

no tak z 35 - 40 kg na hektar a dodatkowo to można trochę owsa to będzie ona się lepiej krzewić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Wsiej z facelią   to  zgarniesz dopłatę  do  motylkowych...  ja  bym  wsiał  30 kg. seradeli + 3-5 kg.  facelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

z dopłata to niewiadomo bo ciekawe czy jak już może wniosek złożył to podał że ma tam żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

nieskladalem wniosku jeszcze zyto to jest poplon bo jestem w poplonach a uda sie ta saradele z 2 razy skosic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak  nie masz  problemu z opadami  to  spokojnie  dwa razy  skosisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie zasiałem pierwszy raz seradelę około 10 kwietnia, może się nie znam ,nie mam doświadczenia ale to jakoś słabo rośnie od 3 tygodni praktycznie tak samo wygląda, 2 małe listki wczoraj zobaczyłem ze na niektórych roślinkach pojawia się trzeci listek taka jakby "drabinka". Martwi mnie że to praktycznie w ogóle nie rośnie tylko chwasty zaczynają to przerastać. Jakiej wielkości są Wasze roślinki? Czy można to pobudzić jakimś regulatorem wzrostu np. asachi? Dodam że nie ma problemu z wilgocią opady praktycznie co drugi dzień. Może tylko trochę chłodno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Seradela z  początku  rośnie b.  wolno -   ruszy jak  się ociepli  i jak zakryje ziemię .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. napisz w jakiej fazie rozwojowej można to opryskać od chwastów (głównie jednoliscienne) bo po zasiewie nie było niczym pryskane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Ja  nie  pryszcze  seradeli  - tak że tu  nie pomogę.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    514

Opryski to właściwie takie same jak do łubinu tylko dawki trochę mniejsze ,


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

e tam, e tam. Podstawa to nawożenie i odchwaszczanie. sam miałem 600 kg na polu, gdzie żyto ma problemy i tonę gdzie problem jest dla pszenżyta. A kuku na lepszej części działki na 3 t mokrej. 

 

no to kolego powiedz jeszcze czym to pryskasz od chwastów bo nikt nic nie pisze o tym.w tamtym roku nie pryskałem i w pierwszym pokosie wiekszość zielska była.drugi pokos dało sie zebrac w miejscach gdzie wilgotniejsza była gleba ale juz bez zielska.czym pryskac zeby ziele nie rosło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

u mnie już ładnie kwitnie, owies też ładnie, tylko niestety miałem w zeszłym roku na tym polu poplon gorczycy i przez susze słabo powschodził rok temu ale za to powschodził w tym i trochę spaprze mi bele ale może nie będzie tak źle. Za tydzień, najpóźniej 2 będę kosił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

No u mnie też ładnie kwitnie i przydało by sie wiecej deszczu bo jest sucho i wzrostem to nie za bogato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

I moja  kwitnie-   tylko  że  ma  5 cm.  wysokości  [przez  suszę  ]  i  za parę dni  krowy ją  skończą... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zulugula13    5

u mnie w centrum kraju od połowy maja deszcze są dość regularne. Seradela jest tak mniej więcej prawie do kolan wiec nie jest źle, a to moja pierwsza styczność z tą rośliną, więc się cieszę, oby się to ładnie w belach zakisiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

U mnie miejscami do kolan tam  gdzie niżej ,a miejscami ok 7cm różne wysokości i to wszystko że jest brak deszczu.                     Edit : na kiedy planujecie koszenie seradeli u mnie już przestała kwitnąć i niebawem trzeba będzie robić desykację do koszenia..

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

W sumie to już by był czas na gorszych kawałkach, ale pogoda jakoś tak średniosprzyjająca dla zbiorów to się  zwleka z reglonkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez ashelyjones965
      Dove acquistare CELI B2, 
      Dove acquistare euro! tutte le valute ]
      Dove acquistare Duolingo, DALF , DELF .
      Dove acquistare diploma con verifica e approvazione online
      Dove acquistare documenti accreditati e certificazione verificata. (testduolingo6@gmail.com).
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj