Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr89    49

Proszę podpowiedzieć coś taniego i dostępnego na poplon po rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radomol    1

podobno można stosować chwastox 1l/ha wstrzymuje troche seradele ale niszczy dwuliścienne. Próbował może ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

Witam mam problem ze seradelą była susza strasznie mała wyrosła i teraz taka mała zaczeła kwitnąć czy jeszcze coś ona podrośnie czy juz nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr19973    92

Właśnie terz mam problem z saladerą. Było sucho i nie rosła a teraz jest deszcz i taka niska kwitnie i w dodatku owies się kłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

to ja mam ten sam problem teraz też leje nie wiem czy coś z tegp będzie może coś jescze urośnie pare centymetrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

Witam czy w roślinach wysokobiałkowych obowiązuje jakiś termin od kiedy do kiedy ma być roślina na polu.mam posiane 6 ha saredeli, ze względu na susze planuje ją skosić na kiszonkę i nie wiem czy przy jakiejś ewentualnej kontroli nie będzie problemu? wie coś ktoś w temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jak  tam wasze  seradele ?   moja  padła nie wytrzymała  tych suszy-   w  tym roku ani kilograma   nie uleci... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba8080    1

witam bylem dzisiaj na polu i zobaczyłem ze strączki są już brązowe czy to już czas by ja pryskać reglanem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matava    20

Jeśli pogoda pozwoli, na co się jjednak nie zanosi, jutro będziemy ruszać z omłotem. Reglone pięknie bierze. Wieczorem opryskasz, rano liście suche. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,zastanawiam się jaką dać dawkę reglone na ha aby była skuteczna, a nie za duża, jakie dawki stosujecie koledzy :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Jeśli pogoda pozwoli, na co się jjednak nie zanosi, jutro będziemy ruszać z omłotem. Reglone pięknie bierze. Wieczorem opryskasz, rano liście suche. 

To zobaczymy czy jest jak piszesz z tym opryskiem :rolleyes:  ja właśnie przed wieczorem opryskałem środkiem Reglone i zobaczymy czy rano będą liście suche :lol:                       Edit: no i powiem że same liście są suche ale po dwóch dniach ,a łodyga zielona i nie nadaje się jeszcze do koszenia więc czemu takie bajki piszesz kolego matawa że zaraz na drugi dzień rano liście suche i dobre do koszenia może zgubiłeś rachubę w dniach może za wiele urzywek jakiejś brymuchy lub coś z maryśki :o , ja Ci radzę zmienić lekarza bo wygląda na to że ten obecny robi Cię w jajo i dlatego takie bzdety wypisujesz tu na forum i dlatego kontakt z dobrym lekarzem jak najbardziej wskazany :rolleyes:

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 15 ha słabej ziemi i niewiem co posiac zeby ekonomicznie wyjść najlepiej. Czy łubin zasiać czy Saradele na ziarno czy na sianokiszonke. Dopłaty takie same plon łubinu 1t/ha po 1000zł/t, plon saradeli 0,4t/h po 8000zł/t a moze bele z saradeli jako sianokiszonke tylko niewiem ile tych bel by było z 1ha? ile pokosów.Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Z  plonami  i ceną  seradeli  bywa różnie   [ ze trzy lata temu miałem  tonę  z ha.  w tym     nic-  uschła na  pniu ]  -cena też  od  400 zł  jak jest  urodzaj.   Na siano,  sianokiszonkę  [jak przekropny rok ] zetniesz  dwa razy  i  dużo  -ale  musi popadywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Roślina  bardzo  zawodna  -    miałem  i  tonę  z  ha.  ale i  bywają  lata że  nic,  np.   w tym roku  :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

jedno pytanie apropo seradelki.czym to pryskac od chwastów.w tym roku posiałem i pierwsza była ztrasznie zachwaszczona a druga czyta.w tym roku znowu planuje posiac pare ha tylko niechciałbym żeby znowu mi pozarastał chwastami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Też się zastanawiam ,czym by można opryskać najlepiej zaraz po siewie, chociaż te działki co zbiera się nasiona ,bo jak na razie to mechanicznie to robię kosiarką listwową ,ale najlepiej by bylo to załatwić opryskiem mniej było by szkód w pogniecionych roślinach kołami.jednak zastanawia mnie oprysk afalon zaraz po siewie ale też ciekawe jak będzie wschodzić seradela i czy wogóle by wzeszła po tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Jakie u was  ceny seradeli  ?  i  jak  podaż  i popyt ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TIGmMA360    0

w jaki sposób siejecie seradele, mam oko 1 ha VI klasy myślałem o siewie seradeli

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Przemek B
      Czy ktos z was produkuje tyto bo ja tak
      czy w tym roku duzo wam tytoniu zjadly robaki np drutowce?
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj