Pawel330

Seradela

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
piotr19973    92

Panowie chcę zasiać seladere na ok 15 arach ile kg muszę kupić aby prz pierwszej lepszej suszy ona nie wyginęła. Gleba VI klasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

25-30 kg/ha to sobie policz ;) a czy wyschnie czy nie to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Teoretycznie tak- ale lepiej poczekać aż się ociepli , seradela jak będzie zimno zczerwienieje i część może wyginąć... ja czekam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,trzeba jeszcze zaczekać, zamirzałem też siać pod koniec marca ale pogoda się zmieniła przyszło ochłodzenie i niestety trzeba plany zmienić i dostosować do aury pogodowej nadają przymrozki, no i zapędy trzeba przyhamować, a miało być tak pięknie :lol: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,no u nas narazie w kuj-pomorskim tak sucho nie jest, a że straszą przymrozkami będę siał pod koniec tygodnia bo ziemia jest u nas wilgotna i wmiarę ciepło to będzie prędko wschodzic ,a wówczas najbardziej podatne jest nasiono na zmarznięcie właśnie w trakcie wschodów ,bo potem już tak mrozków się nie boi, nawet do -5st. :rolleyes: Pozdrawiam.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

Witam koledzy muszę zrobić wsiewke z seladery lub innych motylkowych w życie jak to zrobić prosze o porade bo trzyma mnie plan rolnośrodowiskowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas kiedyś się siało seradelę rozsiewaczem do nawozów normalnie po życie, ale wcześniej, żyto było mniejsze


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,ja dawniej w żyto siałem rozsiewaczem lejowym razem z saletrą tylko uprzednio wymieszałem nawóz z seradelą, na jeden ha.odważałem 30kg.seradeli oraz 150kg saletry dawanej w drugiej dawce i było pięknie, tylko trzeba było trochę wyżej żyto kosić kombajnem i tak to wyglądało, bo inaczej trzeba by ręcznie rozsiać bo nie wiadomo jak ustawić rozsiewacz aby utrafić z rozsianiem tych kg.seradeli na 1ha ,to tyle ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojakowski    6

u nas kiedyś się siało seradelę rozsiewaczem do nawozów normalnie po życie, ale wcześniej, żyto było mniejsze

A u nas w żyto się siało ręcznie - w maju tuż przed kwitnięciem żyta.

Witam,ja dawniej w żyto siałem rozsiewaczem lejowym razem z saletrą tylko uprzednio wymieszałem nawóz z seradelą, na jeden ha.odważałem 30kg.seradeli oraz 150kg saletry dawanej w drugiej dawce i było pięknie, tylko trzeba było trochę wyżej żyto kosić kombajnem i tak to wyglądało, bo inaczej trzeba by ręcznie rozsiać bo nie wiadomo jak ustawić rozsiewacz aby utrafić z rozsianiem tych kg.seradeli na 1ha ,to tyle ;) Pozdrawiam.

Witam i dziekuje za szybką odpowieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam. Chcialbym zapytac jaki nawoz posiac na mieszanke owies-saladera-wyka-konczyna biala, 2 rok po oborniku pod korzen nie dalem nawozu teraz zaczyna wychodzic z ziemi i mysle o nawozie tylko nie wiem jaki? Moze cos wieloskladnikowego np.: polifoska 8 + np salmag? Doradzcie bo nie mam pojecia zielonego

 

A i chcialem dodac ze 4 klasa ziemi ale baaardzooo wyjalowiona

Edytowano przez vbox33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nie oglądałam, ale chyba za wcześnie, baaaaaaaaaaaardzo sucho jest, wszystek deszcz nas omija. z resztą ple 3 km od domu nie chce mi się tam iść oglądać.

@ vbox33 ja tak właśnie dałąm, ale przed siewem pod mieszankę łubin/ owies/ seradela/ facelia. wieloskładnikowy na pewno, a i azot potrzebny, szczególnie dla owsa. w tamtym roku nie dałąm przedsiewnie żadnego nawozu (też drugi rok po oborniku)i musiałam potem i tak podsiewać nawozem, bo kiepsko szło.


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam jak tam wygląda u Was seradela, u mnie jakby stanęła z rośnięciem ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Moja też słabo rośnie - ale to wina suszy i zimnych nocy [ dziś o 5 było 2 st.]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Napisano (edytowany)

Witam, jak Wam rośnie seradela i jak wygląda zachwaszczenie ,u mnie szporek się pokazał placami i to gęsty jak szczotka, a tak innych chwastów innych jak narazie nie ma :rolleyes: Pozdrawiam

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

U mnie bardzo dużo jest ognichy (gorczycy polnej) - całe pole żółte jak by rzepaku nasiał. w weekend podpinam listwówkę (osę) do ciągnika i mam zamiar to skosić nad seradelą - może się przebije, a przynajmniej ognicha nie dojrzeje i się nie rozsieje. Trochę się zjeździ ale chyba lepsze to niż zostawić taki chwast, myślę ze po kołach jak deszcz pójdzie to cześć się podniesie - próbowaliście tak walczyć z chwastami? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Karbex tak zrób - sąsiad też tego dziadostwa ma i co roku kosi listwówką ,potem seradela pięknie rośnie jak deszczu dostanie. U mnie trochę chabru ale zostawiam go - będzie miała po czym się piąć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karbex    91

Dzięki Szymi40 - mam nadzieje że tak będzie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Seradela dobrze znosi przygniatanie i przygryzanie - jak wypasam i popaduje to rośnie do zimy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,tak listwówką jest bardzo dobrze, ja też kupiłem listwową specjalnie do tego celu bo wcześniej to robiłem rotacyjną ,ale seradela pod pokosami chwastów po rotacyjnej słabo się przebijała do wierzchu i dużo jej gineło ,a po listwowej chwasty są na całej szerokości kosy i jest super,ja jeszcze z wycięciem chwastów kilka dni zaczekam aż te miejsze podrosną aby nie trafiło dwa razy wykaszać tą plagę, a jak Wam rośnie seralela bo u mnie ładnie ruszyła w te ciepłe dni :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Czy jest coś powschodowo na ostropest
    • Przez AGRObombula
      witam was Drodzy koledzy mam parę pytań odnośnie soji. Czy uprawa w Polsce możliwa a może ktoś już uprawiał jeśli tak to jakią odmianę. jak plonuje jakie zabiegi stosujemy czy jest opłacalna jednym słowem piszcie co wiecie na temat ale wolałbym aby się wypowiedzieli Ci co się na sprawie znają
    • Przez Dominator88
      Witam chciałbym się zając uprawą łubinu niestety niemam doświatczenia z tą rośliną może mogliście by mi cos powiedzieć na jej temat
      Interesują mnie kiedyś siać łubin? Jaka obsada na hektar? Jakie stosujecie środki ochrony roślin w uprawie łubinu? Czy może nie stosujecie oprysków na łubin? Jakie stosujecie nawożenie na łubin? Czy uprawa łubinu jest opłacalna? Jakie odmiany siejecie?
    • Przez marcinostry
      witam. chciałbym się dowiedzieć czy uprawa tymianku jest opłacalna na 1ha oraz gdzie można kupić nasiona tymianku z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez szark93
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć wszystkiego o tej roślinie. Na jakich klasach ziemi najlepiej sie rodzi ? Jaki nawozy i w jakiej ilości stosować ? Czym pryskać ? Ile kg wysiać na 1 ha ? I czy jest dobra na paszę dla bydła ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj