Skocz do zawartości
banan575

las nielegalna wycinka i kradziez drzew

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jacus    102

z zalem wyrabalem wszystko i teraz nie kradna bo nie ma co-zostaly tylko same cienkie

darek16    3

dzwonisz na Policję muwisz że kradną ci drzewo i oni będą czatowali w poblirzu twojego lasu ale wtedy to już wszystkich sprawdzają kto jedzie.

Wiadomość z agroFakt.pl

Kamyk514    0

U nas jest taki facet co jak zobaczy że ktoś jedzie do lasu to odrazu go śledzi czy u niego nie tnie:lol: Tak więc nie popłaca naciąć drzewa to zapłacił facet podwójnie u nas takiego mocnego problemu z tym nie ma ale lasu nie upilnuje więc tylko w policji nadzieja lub szukaniu drzewa

Ferdek07    62

u nas na wschodzie jest dużo lasów państwowych, a wiadomo że na państwowym lepiej strzegą a prywatne mają gdzieś, no ale jest jakaś taka niepisana zasada że jak już ktoś kradnei drzewo to raczej na państwowym, bo nie grzech bo państwowe to tak poniekąd jak własne :), ale ukraść komuś z prywatnego lasu to tak jak okraść kogoś a więc i grzech ciężki i komuś krzywdę wyrządza

a tak to raczej przez pomyłkę czasami ktoś u kogoś natnie lub zawirowania są na miedzy czy na granicy działki :)

a tak to jak ktoś wiezie drzewo to zaraz sąsiedzi kablują i straz leśna śmiga po podwórkach więc nei wiem jak to uwas tak uchodzi kradzieże drzewa, przecież drzewa do kieszeni nie chowa złodziej :P

pawel74    0

ja mam prywatny 10ha Kiedyś cały tydzień wycinałem i układałem sobie na kupke suche i spruchniałe drzewo. Ostatnim razem wycinałem w piątek. I w sobote jase po nie z rana a tu pusto :P , Wszystkie moje kup[ki zniknęły, było tego jakieś 10m3

:angry: :angry: Przyjechały jakieś hu.. i w nocy zaj....y. ;)

pynczor    2

a ja mialem taka historie ze kupilem drzewo w panstwowym i gosciu mi ukradl 5 kubikow i sprzedal swojemu sasiadowi a to byl moj wujek i sprawa poszla na policje ale nic mu nie zrobili bo jest stukniety a drzewa nie odzyskalem :angry:

pawel74    0

Nawet jak by ci ukradł cukierka to tak byś go nie odzyskał bo sprawa polega na tym że ty musiał byś mu założyć sprawe w śądzie, gdy sąd wyda na niego wyrok wtedy nasyłasz komornika,ale to jest mało prawdopodobne żeby ściągnął i jeszcze fakt że koleś jest stuknięty, jednym słowem to dosyć skąpilkowane. ;)

pynczor    2

wiem wiem i dlatego odpuscilismy a on dalej kradnie ale juz nie nam bo mam paru silnych braci i juz tak nie madruje ;)

Mi ukradli kilka razy ale ojciec stara się raz na jakiś czas pojechać do lasu i przejrzeć bo jakby się nie zaglądało to by połowę wycieli a kradną miejscowi i widzą kto zagląda do swoich działek w lesie.

DawidMalw    1

My jak robimy drewno sosnowe to teraz juz je zwozimy do domu, czyli na podwórzu składujemy, a jak są już duże ilości to pozostawiamy w lesie, ale tata jeździ i sprawdza co pewien czas. Zdarzyło się, że nam ukradli, ale to baaaardzo rzadko się zdarza. A jak już to przyjdzie ktoś i sie spyta czy może sobie wyrobić z leżących gałęzi, więc mu pozwalamy (po co ma leżeć jak komuś może sie przydać) Z ludzi staramy się żyć w zgodzie, więc kradzieże praktycznie się nie zdarzają...

Pitekk    3

Ja opowiem troche inna historię...mianowicie chodzi o to, że kilka osób ode mnie z miejscowości pracuje w lesie na wycince, chodzi o to że te osoby kupują drzewo niby na swoje potrzeby kilka metrów ale przy okazji to drugie tyle a może i dużo więcej poprostu kradną. Jednym z tych pracowników jest mój sąsiad mogę dodac, ze mając duża zakopianke nie kupywał wogóle węgla poprostu pali skradzionym drzewem. Było kilka akcji, że ich przyłapali na kradzierzy ale nic im nie zrobili. Czesc drzewa sprzedaje i robi na tym niezły kasę bo wiadomo drzewo jest w cenie ostatnimi czasy..

Fakt, ze to lasy panstwowe ale co jedni maja drudzy nie ;)

Smieszna sytuacja jest z ich pracodawcą jest nim lesnik który zarzadza tymi lasami (zarzadza wycinaki, sadzenie młodych drzewek itp). facet posiada wlasny firme co przerabia dzrewo na brykiety do palenia a skad bierze drzewo to nikt go nie rozlicza i dorabia sie ladnych pieniedzy

kaczka    0

u nas to tato daje co roku trochę drobnych leśniczemu a on w zamian pilnuje działki ;)

jarekw    2
Ja opowiem troche inna historię...mianowicie chodzi o to, że kilka osób ode mnie z miejscowości pracuje w lesie na wycince, chodzi o to że te osoby kupują drzewo niby na swoje potrzeby kilka metrów ale przy okazji to drugie tyle a może i dużo więcej poprostu kradną. Jednym z tych pracowników jest mój sąsiad mogę dodac, ze mając duża zakopianke nie kupywał wogóle węgla poprostu pali skradzionym drzewem. Było kilka akcji, że ich przyłapali na kradzierzy ale nic im nie zrobili. Czesc drzewa sprzedaje i robi na tym niezły kasę bo wiadomo drzewo jest w cenie ostatnimi czasy..

Fakt, ze to lasy panstwowe ale co jedni maja drudzy nie ;)

Smieszna sytuacja jest z ich pracodawcą jest nim lesnik który zarzadza tymi lasami (zarzadza wycinaki, sadzenie młodych drzewek itp). facet posiada wlasny firme co przerabia dzrewo na brykiety do palenia a skad bierze drzewo to nikt go nie rozlicza i dorabia sie ladnych pieniedzy

To jest jakaś paranoja. Człowiek, który powinien reprezentowac Lasy Państwowe, sam kradnie! I przy okazji pozwala na to innym. A ja się dziwie dlaczego ludzie kradną z mojego lasu. Odpowiedź jast chyba prosta - wszyscy na to pozwalamy, akceptując taki stan rzeczy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!

Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.

Pozdrawiam,

Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

• Przez JEDREK
      Panowie interesuje mnie ile wołacie jak sprzedajecie siano za bala i ile na przykład bierzecie za tonę siana???? tak samo interesuje mnie cena sianokiszonki???? pomóżcie koledzy
    • Przez niudizajn
      Mam problem w postaci łak na torfie. Zrobiłem rok temu renowacje 2,5 ha takich łąk (Roundup + Orka) poczym zasiałem trawę i co sie okazało??? Na trawe było za sucho a na gwiazdnice pospolitą nie. Więc w tym roku na wiosne ponownie Roundup + agregat uprawowy i siew. Trawa urosła tylko tam gdzie torf był "rozcienczony" ze zwykły piaskiem (taki teren u mnie jest) , a gdzie jest sam torf to tawy jest 50/50 z chwastami. Co robić??? Dodam tylko ze odczyn ziemi jest na poziomie 6,5.
    • Przez JanKropka
      Witam wszystkich..

nie wiecie czy i jak wykonać odwodnienie takiego terenu, na niebiesko gdzie jest zalane, zielone linie to gdzie ma byc uprawa, strzałkami zaznaczono wykopy..

da się to zrobić szpadlem na taką głękokość niewielką.. dwóch szpadli żeby woda spływała do rowu, czy od razu kombinować z jakąś koparką, ale czy się opłaca tym bardziej jak wszystko obecnie podmokło a zima tuż tuż..http://www.superwww.home.pl/c126/projekt/garaz.jpg

czy w zwiazku z tymi zaleniami w dwóch miejscach nie lepiej wykpać szpadlem stawek mały jeden głebszy ten na dole i mniejszy na górze i połączyć do tego rowu..

czy zwykłe rury melioracyjne na głębokość dwóch szpadli coś dadzą zwłąszcza pomiedzy tymi stawkami, studzienkami odpływowymi, czy nie załalmią się ciągnik będzie jechał?

W SKROCIE, w tej sytuacji:szpadel czy koparka..

• Przez Luke16
      Witam mam pytanie dlaczego niektóre bele mi zapleśniały(sianokiszonka)????? Są to głównie białe plamy na zewnątrz ale zdarzały się też w środku sporawo tej kiszonki odchodzi.... Czego to jest przyczyna???