Zaloguj się, aby obserwować  
narcin20

overum- warto kupić?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
narcin20    0

zastanawiamy sie nad kupnem pluga overum. chcialbym sie dowiedziec jaka jest wasza opinia na temat sprzetu tej firmy. dodam ze mialby to byc plug 4-skibowy obracalny do nh tl100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

witam

mam na oku plug overuma 5 skibowego, gosciu za niego krzyczy cos ok 10000 , no oko to plug jest do orki, ma jeszce dobre odkladnie tzn nie przetarte, lemiesze i dluta ok. jest rowniez vario tzn przed obrotem prostuje plug i rozklada po obrocie, ma rowniez przesow boczny hydrauliczny, jedyne co mi rzucilo sie w oczy to to ze byl spawany przy obrotnicy, widac ze niest to polepione tylko dosc rzetelnie do okola zespawane... jak myslicie czy takie cos bedzie sie trzymalo? jest to 4+1, odkladnie chyba 16 cali, i jeszcze jedno pytanie czy 16245 bedzie mial problemyz tym plugiem szerokosc orki chyba 225 cm i czy warty jest tej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Powiem ci tak 4 skibowe obrotowki kvernelanda tez sie strasznie lamia ale ludzie spawaja i jest OK, mysle ze jak bys go kupil i sam dobrze sie wziol podcial kontowka i zaczepiscie przelal spawarka to bedzie trzymac. A i czy to nie jest plug polzawieszany?


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

Tak kolega ma racje, sam kupiłem kvernelanda popękanego, troche już był pospawany ale pospawałem go jeszcze raz i dałem dodatkowe wzmocnienia, gdy go kupiłem to spawy były srebrne nie wiem czym on był spawany, może jakąś specjalną elektrodą. Zetorek może nawet nie będzie go czuł, co do ceny to wydaje mi się odpowiednia, ale możesz mu nawymyślać, że jest pospawany to może z ceny troche zejdzie, overum to bardzo dobre pługi, czasmi się zdaża że zabezpieczenia hydrauliczne przeciekają chodzi mi głównie o siłowniki, ale to nie problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

nie nie jest to plug pulzawieszany i ma zabezpieczenia kolkowe. Wiec wart jest tej ceny? Najgorzej ze jest malowany i pewnie ma ukryte pare spawow. Ciekawe czy by zetorem mocno bujal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

Raczej bym sobie go odpuścił, jeśli nie ma on hydraulicznych zabezpieczeń, a jak masz pole mocno zakamienione to się zamęczysz tym wychodzeniem i wkładaniem śrub. Lepiej cierpliwie poczekać i poszukać coś na zabezpieczeniu hydraulicznym, sprężynowym lub resorowym (moim zdaniem najlepszym) Cena jest dosyc wysoka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

nie mam kamieni i nie interesuja mnie zabezpieczenia, ale jak mowisz ze drogi to pokaz mi gdzie znajde tanszy.... i bez zabezpieczen, bo w moim rejonie tak sie placa, widzialem jeszce kvernelanda 5 vario za 14000, tez kolek scinany, ale to ciezki plug i ma strasznie dlugie odkladnie i chyba bedzie bujac moim zetorem chociaz wazy 7500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja jak kupowałem to też mogłem kupić spawany ale nie kupiłem bo to już nie jest to co wcześniej i mogą być problemy z ustawieniem.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

http://www.allegro.pl/item540515223_plug_o...a_non_stop.html

http://www.allegro.pl/item534414741_plug_o...owy_overum.html

http://www.allegro.pl/item537881324_obroto...owy_overum.html

http://www.allegro.pl/item540338205_plug_o...towy_tanio.html

 

mógłbym tak cały czas wstawiać te linki ;) wystarzcy poszukac

 

chociaz mój był spawany to nie mam żadnych problemów z ustawieniem, chociaż się bałem że będzie źle orał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maskin    7

jutro przymierze sie do jednego overuma-5, jak zamierze to dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Dobra oferta, mysle ze u nas to ok 14000 moznaby za niego cenic.Ps.jak jest tam podana cena netto to rolnik wystawi Ci fakture pelna bo prawie wszystkie oferty sa z cena netto wiec chyba jeszcze 19% trzeba doliczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj