Skocz do zawartości

Polecane posty

st220    12

Już chcą płacić za tonę 1300 +Vat a nie które firmy nawet 1400 za ładny towar.

"Siej grykę i proso a będziesz chodzić boso" starzy ludzie tak kiedyś mówili xD, opłaca się siać teraz grykę? Właściciel gorzelni z sąsiedniej wioski ma podobno 80ha gryki.

Wiadomość z agroFakt.pl

a1fe26c2    36

Ja gryki przed zbiorem nie pryskam glifosatem.

Mistrzem jesteś w tym, co robisz codziennie! Kiedy wszyscy myślą tak samo, to pierwszy krok do katastrofy.

Ja już 4ha z 12ha z talerzowałem, Chwasty zagłuszyły grykę a zwierzęta zrobiły swoje, pozostała gryka poczeka jeszcze 1-2 tygodnie do desykacji ale cudów nie będzie, jakaś dziwna jest tego roku. W mediach piszą że susza panuje na Białorusi i części Rosji i ciekaw jestem czy to się przełoży na cenę. Jak nie będzie 2 zł netto to już nie będę siać tego cudu i na pewno nie sprzedam handlarzom po 1.2 zł choćby miałbym czekać 5 lat.

Drodzy koledzy! Może na razie wstrzymamy sprzedaż gryki bo dobrze wiemy że jej w Polsce za wiele nie ma. A import z Ukrainy i Rosji nam teraz nie groźny. Wysypmy cienko na stych a kupujący sami ją sobie zniosą i dobrze zapłacą, może nawet 2 zł/kg albo trochę lepiej. Co Wy na to?

•  

ereksio    129

Ciekawe że ceny gryki na Litwie podawane są z mazowieckiego albo z lubelskiego. Może komuś zależy aby sztucznie zaniżyć ceny. Mafia gryczana dołuje ceny a cena kaszy jakoś nie tanieje. Wręcz odwrotnie. Niby nadprodukcja a jeżdżą jak najęci po podwórkach i zbierają po dwie tony.

iblue    0

W okolicach janowa lubelskiego po 1100 + VAT.

Wg mnie jest to cena, jak na ten rok, co najmniej o polowe za niska.

Przy takiej cenie proponuje nie sprzedawać.

Litwini czy Wegrzy za darmo zboża nie oddaja, nie nabierajmy sie.

Edytowano przez iblue

mister    46

Ja jeszcze mam ale chyba pora wypchnąć a cena przed świętami coś ok 1100 zł.

Roxer    17

Zaraz po sezonie po 1100 moja poszła właśnie, teraz się coś zmieniło?

Agrest    527

Okolice Lipska mazowieckie płacą 1200-1300zł/t. Ja jeszcze czekam, może nawet do czerwca. Trzeci rok z rzędu nie ma ceny, plony niskie, wzrasta zainteresowanie ze strony handlujących to powinno trochę wzrosnąć. Jak będzie licho to przetrzymam do przyszłego roku. Podejrzewam, że wiele osób co uprawia grykę tylko po to żeby nie rósł chwast i "bo nawozu nie potrzebuje", w tym roku posieje motylkowe na dopłaty. Więc nadprodukcji nie powinno być.

PAN88    4

ja sprzedałem 22  stycznia brałem 1300 t   zasiana była tylko dlatego że póżno kupiłem pole 25 maja i nie miałem co juz zasiać i powiem że nawet się zdziwiłem nie wiedziałem że na 2.83 ha może być tego  4 t bez żadnego dbania o nia

PAN88    4

Witam,a PAN to z jakiego woj. jest że po 1300 sprzedał jak możesz to daj namiary

ja woj. mazowieckie okolice wawy

ale teraz dzwoniłem to i ten człowiek ogłasza się że kupi ale cena na wczoraj to było 1200 zł/t'

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 123p
      Oferta na tira 45gr to dobra cena na dzien dzisiejszy?

Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-cena-ziemniak%C3%B3w/
    • Przez atomik
      zapraszam do dyskusji, 
      czy coś ktoś wie na temat ceny za styczeń w nowym roku ? bo już ploty różne chodzą, zapewne nie było jeszcze rady i jest to nie ustalone, chyba że ktoś ma pewną informację 
      Kontynuacja tematu: 

• Przez yacenty
      Witam!
      po ile placicie za saletre i inne nawozy?
      ja mam oferte po 670 za tone a slyszalem ze juz jest nawet po 800, jak to wyglada u was?

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez benek79
      Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
      Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.