Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal009    27

Jak według Was będzie się kształtować cena gryki?

 

 

Jaka u Was aktualna cena?

Edytowano przez michal009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

Jak tam u was z cenami? doszły mnie słuchy że kasza tanieje i za bardzo nikt nie chce kupować, w dodatku gryka z zagranicy jest ściągana :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czacha17   
Gość czacha17

Odświeżam temat - To po ile u was gryka (lub jak kto woli reczka ) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

szykuje właśnie grykę na nasiona dla jednego kolesia. Towar idzie po 1,50zł za kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Ja sprzedałem po 150 zł. Miałem 8100 kg

I 100 kg sprzedałem na siew znajomej po 180 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tjun    0

U mnie Panowie cena waha się różnie, ale 1300zł/t to min. tak do 1700max. Więcej nie chcą dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

nie zwróci się za uprawę ??? jeszcze kilka lat wstecz w żniwa po 70 rolnicy oddawali, a jak podskoczyła na 90 to już było dobrze, przecież to się sieje i zbiera tylko (plus 3 litry roundupu co mnie kosztuje jakieś 37- 38 zł)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To Ty chyba gryki nie uprawiasz.

Są takie lata, że tak było że się siało i zbierało, a i takie jak w tym roku, że już dwa razy gryka była pryskana :wacko: . Jakieś nawozy też trzeba sypnąć. Mając zbiór przeciętny po 1,5 tony z ha to masz po 140(aktualna cena u mnie - właśnie sprzedałem ostatki) to masz 1400x1,5= 2100 Czy to tak dużo? Z byle jakiej pszenicy wyciągniesz więcej.

 

Kilka lat temu paliwo było połowę tańsze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja mam słabe ziemię pszenicę sieję tylko po ziemniakach, a jak sucho to i tak marna. A od czego pryskałeś ?? Nawozu nie wymaga zbytnio, lepiej go zostawić pod następną roślinę. W tym roku jest u nas 31 ha gryki ;) zasiane po poplonie z żyta. w zeszłym sezonie był 1,2 t/ha ,dwa lata temu 0,9 t/ha a trzy lata temu coś koło 2 t/ha

przepraszam że nie na temat. wracajmy do cen

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

W tym roku akurat mam po nie "randapowanym" ugorze więc wyszło tego dużo, najpierw chwastox po sianiu, następnie na jednoliścienne, a ostatnio ze względu na zmasowany atak mszyc od mszycy. Jest na AF parę tematów na temat uprawy gryki. Ja troszkę nawozu pod grykę daję. To Ty sporo siejesz gryki.

Cena z wczoraj 135zł za q, czyli tendencja spadkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Witam. Już z większość pewnie po żniwach więc moze wiecie jak tam ceny gryki bo mi sie cos obiło o uszy że już po 900zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Robson132

wybacz ale po 900/t to jest już ??? Jak dla mnie to jest ZALEDWIE!!!

 

Za mniej niż po 1,5zł nie sprzedaję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

ja tak samo za mniej niz 150 nie sprzedam. jeszcze musze zobaczyc ile mi wyjdzie z hektara. narazie lezy w pokosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

żle sie sformułowałem ale wole zeby zgniła w stodole niz sprzedawać po 90 groszy, dobrze że każdy postanowił czekać to w koncu pójdzie w góre jak sie mało zrobi do obróbki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj