Polecane posty

Agrest    25596

A myślałem że przy 1200 dno cenowe na ten sezon będzie. Jednak sprawdziły się moje przewidywania z maja/ czerwca ubiegłego roku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Lokalna firma która kupiła odemnie na jesień po 1000, teraz  sprzedaje po 1350. Ja chyba posieje tylko to co muszę czyli z 5-6 ha. Chyba że uda sie wziąć nowa dzierżawę to będzie 20  :)

Powiat Kłodzki 

Edytowano przez Taurus83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomzwolin    1

Po ile u was gryka u mnie w lubelskim po 1000zl będzie rosla cena?  Może macie namiary na dobrych kupców 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Potwierdzam, u mnie powiat kraśnicki/lubelski też 1000zł/t. Jak wam sypała gryka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

rozmawiałem z jednym handlarzem w tym tygodniu to mówił zeby czekać  jeszcze ze sprzedażą bo podrożeje...dzisiaj kończe czyścić i w poniedziałek szukam kupca.  na jednym kawałku pod 2 tony. na drugim nieco ponad tona. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Chyba gorzej już być nie może.

Ja swoją w bb wsypałem i po zważeniu wyszło 1.55 t/ha. Aż się zdziwiłem bo w tonowy bb weszło 960kg. Z zeszłego roku najwięcej 820kg

W obu przypadkach gryka nie czyszczona z tym że w tym roku kazałem podkręcić wiatry w kombajnie. Ale patrząc na to co w polu się dzieje to przesadziłem. Siewki aż ziemię podnoszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

PZZ Stoisław 840 netto i skup tylko cztery dni. Zbiór 800kg z ha, pierwotnie przeznaczona do przyorania, ale sporo kwiatów było więc zostawiłem, dawka jakiegokolwiek nawozu: 0, jedyne co dostała to glifosat na koniec bo działka pod ziemniaki w przyszłym roku.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Wczoraj sprzedałem po 900 brutto. Odbiór z podwórka. Średni plon 1360 kg. Zostawiłem parę ton na poplony i może jak się jakąś nową dzierżawa trafi.  Nara! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Cholera może to jest moment aby zakupić ze 100 ton na przechowanie. Czy może być gorzej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Hgw, ale wydaje mi się że w tym sezonie raczej nie ma co liczyć na ceny z poprzednich lat czyli sporo powyżej tysiąca, od pyty jest ogłoszeń sprzedaży gryki ze wschodu.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Słyszałem że kiedyś było wiele lipnych ogłoszeń zamieszczanych tylko psychologicznie dla stworzenia wrażenia dużej podaży.

Dla mojego rejonu np w gazecie anonse jeszcze kilka lat temu jak gryka była po 2000 to było mnóstwo ogłoszeń po 1200. Oczywiście telefonu nikt nie odbierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
4 godziny temu, Agrest napisał:

Cholera może to jest moment aby zakupić ze 100 ton na przechowanie. Czy może być gorzej?

W tamtym roku taki okoliczny mieszacz kupił 200 ton ekologi po 1600. Towsr stoi do dzis...Handlarz z Działoszyna co odemnie to zabieral to mówił że z Kazachstanu nawet ludzue ściągają.  Mówi że w tym  roku wogole nie ma chętnych na kupno. Jego stali klienci milczą. Gościu taki normalny, dziadek, przyjechał tym samym Atego z tym samym żulem co 3 lata temu także chyba mówi prawdę. Pozatym Litwa, Łotwa, Ukraina. Na wiosnę lokalny skup kupił z Łotwy po 1000 zł z transportem do Kotliny kłodzkiej. Czaisz ?

Oczywiście w przyszłym roku może być i po 2000. Tego nie wie nikt. Dla mnie za duża ruletka. Wyliczylem że mi zostało ok 600 zł z hektara także sory dolores...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Coś w temacie drgnęło do góry czy nadal dno?

Zauważyłem wzmożony ruch oglądaczy ogłoszenia z gryką. 50 osób w dobę po zamieszczeniu to sporo bo wcześniej maks 10. Ciekawe czy sprzedający z nudów patrzą czy kupujący zaczynają się rozgladać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ja słyszałem ze jest po 80gr w lubelskim moja z dwóch lat czeka na lepszą cenę ale chyba nie zanosi się na lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

Jak nie dostane 80 to dzikom wywalę. I gdzie jest teraz nasz rząd , żeby gryka kosztowała tyle co owies?

 

Edytowano przez adam8056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj