Polecane posty

Agrest    25581

Kasa Ci potrzebna na już? Bo jeśli nie, to czekając na pewno nie stracisz. Zeszłoroczny towar zeszedł w całości praktycznie po obecnych cenach. W tym roku plony to 30% ubiegłorocznych. Choć to tylko moje przypuszczenia  - to może już być tylko drożej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertical    0

U mnie cena z wczoraj 1900 zł/t + konto to wychodzi ok 2 tys zł. Jak ktoś musi to wiadomo trzeba sprzedać, ale ja poczekam. Czytałem na litewskich stronach tam też gryka się nie udała przez suszę, a poza tym kurs euro rośnie, więc tak wiele z tamtej strony nie przywiozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dziś zebrałem grykę. Plon oszałamiający w granicach 500-600kg/ha. Do zbioru 2 ha gryki nawet nie przystąpiłem, gdyż siana w późniejszym terminie trafiła kwitnieniem na upały i tam szacowany plon mógłby wynieść 100-200kg/ha.

Dziurę w budżecie po uprawie gryki mogłaby załatać jedynie cena w granicach 5000zł/t. Może trafi się jakiś filantrop :D

 

Aktualnie Lipsko n/Wisłą cena 1600zł/t.

 

po takiej cenie nie kupię od ciebie :) ale u mnie płacą ponad 2000 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Eee! To kiepski z Ciebie filantrop :D

Odnośnie wcześniej opisanych 2 ha.  Miałem tęże przyjemność w nieprzyjemności mieć ubezpieczone od gradu. No i przyszedł. Pomimo, że nie miał co wymłócić, bo słabo zawiązało, to jednak rośliny pociął, i ubezpieczyciel trochę grosza zwrócił. Jako, że przewiduję znaczący wzrost cenowy to resztę omłóciłem. Koszt usługi 500zł, plon 650kg/2ha. Biznesu nie zrobię, ale przynajmniej kilku rodzinom w mieście kaszy nie braknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wertical    0

Może być ciekawie... wczoraj od kaszarza brałem kaszę i pytam ile daje za grykę, a on na to "ile kto chce" ;-) kasza droga bo po 4,5 zł. Dzisiaj facet jeździł po wsi i pytał każdego czy ma grykę oferował 2 tys/ t. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

jestem p pomorskiego i lokalni kupujący a jest ich mało u nas dają 1800+
vat , dzwonił dominie jeden i ma być jutro i oferował 2000 z vat ale jest gdzieś z polski


jeszcze jedno ile można dostać z ubezpieczenia od gradu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Co nowego na rynku? jakieś prognozy? U mnie Bakrol  Lipsko ponoć płacił do 220 zł/q, a teraz ponownie spadło na 180zł.

Polecam wam lekturę http://www.anonse.com/

Otwierajcie czytajcie i uczcie się jak psychologicznie wpływa się na ceny gryki, wyki, seradeli i innych. Otwórzcie sobie dział rolnictwo i spójrzcie na ceny wyżej wymienionych. Po kilka ogłoszeń po super niskich cenach od żniw ( bo regularnie czytam dla trzech podstawowych regionów, tj. radomskie, świętokrzyskie i lubelskie). Lepiej zapłacić psychologowi za sesję jak ogłupić rolnika,  niż rolnikowi zapłacić za ciężką pracę. :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

z tego co widzę na olx to cena 200-300 zła za q. ja posieję z 5-10 hektarów. ziarno sobie zostawiłem. Kora i jakaś ukraińska

Edytowano przez filantrop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

andrzej1988 - ale tu pojawiają się oferty według mnie kupców po super niskiej cenie. Parę miesięcy temu jak przeczytałem ofertę to sam chciałem pobawić się w handlarza i zakupić towar po okazyjnej cenie. Tylko spróbuj się dodzwonić pod wskazany numer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

orientuje sie ktos po ile teraz gryka? najlepiej w lubelskim. Tylko nie na olx bo tam to i ja moge wystawic za 500zl/q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Cena spada bo z Rosji ściągają po 1750/t trzeba było handlować jak było po 2200. Teraz już po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

gdzie jest po tyle? bo chyba znajomi z pod batorza mają coś na sprzedaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Troszkę przesadziłem z tym 2200 ale po 2000zł/t to w Andrzejowie bez problemu sprzedasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj