Polecane posty

andrzej1988    293

A czymże ona zachwaściła Twoje pola? Podejrzewam, że cena nie będzie dobra, bo sporo osób mogło skusić się na dopłatę do gryki, więc towaru będzie więcej na rynku. Za jakość skupujący specjalnie nie dopłacają.

 

rdestem zachwasiciła. Pole tak wyprawiałem, szykowałem. Polidapem sypnąłem. Na czwarty dzien zlewa poszła. Gryka rosła ale po czasie pojawił rdest. A wydajnosc 800 kg z ha. a 2 lata temu 500 kg z ha. We wczesniejszych latach to było 1600 kg 1500 kg  a nawet 2200 kg z ha. A dwa ostatnie lata mnie zawiodły i dałem spokoj. Nie bede dokładał. Lepiej wyjde na pszenicy po 600 zł i chociaz wiem ze mi sypnie bo opryskam od zielska, grzyba niz z gryki gdzie jest wielka niewiadoma. starsi ludzie dobrze mowią że reczka to jest panieneczka. Może kiedys do niej wroce ale przez nastepne 2 lata jej u mnie nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Kupik, w grudniu 2014 roku takie były plany "Dopłata do gryki, ujęta jest w ramach działania - Rolnictwo zrównoważone, pakiet 6 "Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie"", tutaj jest źródło. Ale sza, bo to nie ten wątek.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

Ja mam 5 ha gryki na te dopłaty,była ładna ale jedna ulewa woda stała kilka dni ,zrobiło się gdzie wyżej klepisko i teraz rośnie już wszystko tylko nie gryka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

i to jest własnie ten urok gryki. Pojdzie zlewa i zamiast gryki to rosna chwasty. Nic juz wtedy nie da sie zrobic. Łubin posiałem i po miesiacu poszła zlewa, łubin juz był na wierzchu do trzech dni oprykany afalonem i chwasty sa ale sporadycznie gdzie nie gdzie jakies wystrzały. Myslałem gryke bezposrednio po siewie opryskac afalonem ale napewno by ją spaliło heh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

W tym roku na próbę opryskałem 2ha gryki afalonem w dawce 0,9l/ha. z materiałów jakie wyszukałem w necie wynikało, że toleruje nawet dawkę 1,2 l/ha. Niestety 3 godziny po oprysku poszedł zlewny deszcz. Afalon wypłukało w strefę korzeniową. Gryka wzeszła i po 3-5 dniach spaliło ją w 90 procentach. Przetalerzowałem i posiałem drugi raz. I to jest ból doglebówek  - na suszę nie działa, po ulewie pali wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Macie jakies namiary na gości co zabiora gryke w podlaskim. Tylko że ilość ok 5 ton. Proszę o tel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

a ty już wykosiłeś że wiesz ile masz,możęsz mieć i 1.5 t z ha ,ladnie kwitnie,a możesz mieć też wszystko ziarko puste i d--a zero wagi .Ja tak już miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Mi chodzi czy macie jakieś kontakt do ludzi co skupuja małe ilosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazach17    8

Ogólnie gryki jest bardzo mało cena powinna dojść do 2000zł/t ,ale to na wiosne,w szczycie zbioru pewnie będzie po 1200zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Koledzy powiedzie czemu niektóre puste nasiona ma ? Za mało nawozów ? Może wody w tyn roku.?

Edytowano przez kupik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

Dziś zebrałem grykę. Plon oszałamiający w granicach 500-600kg/ha. Do zbioru 2 ha gryki nawet nie przystąpiłem, gdyż siana w późniejszym terminie trafiła kwitnieniem na upały i tam szacowany plon mógłby wynieść 100-200kg/ha.

Dziurę w budżecie po uprawie gryki mogłaby załatać jedynie cena w granicach 5000zł/t. Może trafi się jakiś filantrop :D

 

Aktualnie Lipsko n/Wisłą cena 1600zł/t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

podobno gryka po 1800 zł za tone ale musi byc czysta. kolega ma gryke to dzwonił do jakiegos goscia ktory skupuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj