Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benio1967    154

Ja mieszkam na północy ok.Bialej Podlaskiej,ma być dopłata do gryki,ale prawdopodobnie ma być siana materiałem kwalifikowanym.Był u nas dzisiaj pracownik ARIMR z Białej na spotkaniu i tak powiedział.Będzie 750 zł do ha do 5 ha powierzchni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Możesz rozwinąć temat tej dopłaty? Jeśli by tak było to zrezygnowałbym z grochu. Ale musiałbym wiedzieć, że jest to pewne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Ja kupowałem grykę na Leszczynowej. Dopłata do gryki będzie, ale w jakimś programie.

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Już znalazłem w sieci. Dopłata 750 zł/ha ale tylko do 5 ha i w programie Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie dla plantacji na konsumpcję i 1000 zł dla plantacji reprodukcyjnych.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ale ten program Zachowanie zagrożonych zasobów genetycznych roślin w rolnictwie dla plantacji na konsumpcję nie musi być czasem polączony z rolnośrodowiskowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja również myślałem nad siewem gryki, lecz jestem jeszcze 2 lata w rolnośrodowiskowym i wg. nowych zasad ta dopłata najprawdopodobniej nie będzie mi przysługiwać. Kolega powyżej podał stary projekt. W prow 2014-2020 zatwierdzonym na stronie arr jest limit powierzchni do 5 ha tylko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

Ten link jest do nowego projektu i można doczytać tam, że:

*4 Płatność dla danego gatunku/odmiany roślin uprawnych przysługuje maksymalnie do powierzchnia 5ha ;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Andrzej 1988 zdradzisz kto z Janowa Lubelskiego (zapewne) kupował grykę w tej cenie? Towar odbierali z gospodarstwa, czy trzeba było go dowieźć do odbiorcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Napisano (edytowany)

gryka jest teraz po 1400 zł ja nie miałem gryki tylko znajomi. sprzedali wtedy po 1600 za tone ale to było po 20 kwietnia ja chcesz to moge dac ci namiary

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25581

23 i 28 kwietnia sprzedałem grykę po 1800zł/t brutto. Szwagier 5 dni wcześniej sprzedał po 1930zł brutto. Przed świętami można było wyrwać 2000zł. Teraz cena spadła na 1500zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Za namiary będę wdzięczny, przydadzą się w kolejnych latach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Jaką cenę przewidujecie po żniwach? Ją mysle że będzie lepszą od zeszlorocznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

z tą gryką nigdy nic nie wiadomo. nawet nie wiem jaka jest cena w chwili obecnej. W tym roku jej nie mam i w nastepnym tez nie bede miał. Musze straczkowymi poprzesiewać bo gryka tylko mi pole zachwasciła przez ostatnie dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A czymże ona zachwaściła Twoje pola? Podejrzewam, że cena nie będzie dobra, bo sporo osób mogło skusić się na dopłatę do gryki, więc towaru będzie więcej na rynku. Za jakość skupujący specjalnie nie dopłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupik    0

Ale to dopłatą chyba tylko dla tych co ekologię maja...
A kiedy zamierzacie kosic?

Edytowano przez kupik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj