Polecane posty

nadzio    4

żelazno 1200 brutto zawoźiłem w tamtym tygodniu płatność w dniu dostawy, skup jaszkowa 1100 i nie bierze bo jest zapchany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

gryka okolice PKE to po 1050-1100b chodzi:(


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

Co oznacza skrót PKE? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gryka na dziś cena padaczka. Towaru na rynku dużo-tak mówią handlarze, odbiorcy udają że mają pełne magazyny, cenę dławią ile wejdzie, Rynek europejski jeszcze milczy, Pozostaje tylko czekać a sytuacja na pewno się unormuje. Melvit- chamidła poniżej 1100, inni 115-1250 netto loco gospodarstwo. Piszcie co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja słyszałem że 1300 ale informacja nie potwierdzona, w okolicach kwiecień maj zawsze jest cena największa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia87    9

PKE Kępno WLKP

 

A gryka.... mam kilkadziesiąt ton tego cuda i chyba to opyle na dniach. 1025 netto tyle wytargowałam. Jak przy takich małych nakładach i patrząc na to ze to był drugi zbiór z tego pola to niezły interes:)


Wypełniam kompleksowo dokumentację związaną z działalnością gospodarstwa. Wnioski o dopłaty bezpośrednie, wnioski za materiał siewny, prowadzę ewidencję ŚOR, i inne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sprzedałem 2.5 tony po 1120 :)

a sypnęła mi myślę że w miarę bo z 1.7ha miałem niecałe 3.5 tony


John Deere 2040 - główny koń roboczy
-U-R-S-U-S- C-330 - pomocnik
Władymiriec T-25 - pomocnik pomocnika
JohN DeerE jest Bogiem , orka nałogiem, sianie zabawą,ropa podstawą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

To ładnie ,ja miałem ciutkę ponad 1 t z ha,a resztę połamał mi grad gdy była mała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Jak z gryką. Je niedlugo bede sprzedawal po 1100 zł za tone. Nie jest dobrze! I Wydajnosc tez nie byla dobra. Koszty sie zwroca i na jakies piwo na czysto zostanie jeszcze heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

2300 kg miałem z 5,5 ha czyli niecałe 420 kg z ha. lipa. kiepski maj i czerwiec był u mnie. dobrze ze sa doplaty do hektara to koszty mi sie chociaz zwrociły bo bez doplat to bym byl daleko w plecy.

 

Jednak po 1200 zł pojdzie miała isc po 1100 zł ale kupiec sie pomylił z cenami

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

pewnie okolo 900 zł za tone brutto?? U mnie w lubelskim nawet nie wiem nie dopytywałem sie ale wczesna wiosna była po 1200-1300 zł. Tez bez rewelacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

w kwierniu to i moło kto chciał ją łaskawie zabrać. trzeba chyba się teraz dopytać o ceną i jak coś słaba to trzymać jak sucha ;) Ogólnie zbiory się zapowiadają dobrze bo pierwsze gryki zaczynają kwitnąć i deszczyk przepaduje i ochłodzenie nadają to pszczoły latać bedą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że cena gryki dźwignęła się znacząco . Na polach jest jej historycznie najmniej od kilku lat. Przez ostatni rok to chłopy pogniewali się na grykę. Szykuje się chyba dobra cenka no może da się zarobić lepiej ni na zbożu i rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj