Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
michal009    27

A, ja jak na razie przetrzymuję. Jak cena nie podskoczy to będzie na poplon. :) Po tej cenie nie opłaca mi się sprzedawać, lepiej wykorzystać. Uważam, że cena 160zł/q jest ceną minimalną jaka powinna być na grykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedałem i nie sprzedam jak nie wezmę 1200 zł za tone bo żydowi za darmo nie dam niech się buja.Teraz na rok 2015 niby to ma być wsparcie na mniejszych gospodarstw to potrzebne esu jest powyżej 4 esu to ta gryka niech się buja.Nie chce jej znać i słyszeć. Gryka dla mnie nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma być wsparcie niby to po 60 tyś na gospodarstwo tylko trzeba przekraczać 4 esu do 15 esu ten przedział na rozwój gospodarstwa coś w podobnie nisko towarówki.Tylko 2014 będzie rokiem przełomowym bo będzie wyliczany z całego roku esu, to co oznacza że na gryce nie nabije esu.Ja uprawiam pietruszka i cebula.Tak by te mniejsze gospodarstwa produkowały na rynek i były dochodowe po wyżej napisałem 4 esu.MOŻNA SPRAWDZIĆ NA KALKULATOR ESU ILE CO DAJE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mosull    0

Dla sprostowania: dofinansowanie dla mniejszych gospodarstw (zwane: restrukturyzacja małych gospodarstw) będzie przyznawana dla gospodarstw w przedziale 2 -15 tys. euro wielkości ekonomicznej (mowa jest o standardowej produkcji - SO). Jest to inny współczynnik niż wielkość ekonomiczna gospodarstw - ESU. Dokładnie nie mogę znaleść wartości współczynników do SO ale wydaje mi się, że aby zakwalifikować się do tego działania należy mieć ok. 2-3 ESU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

ESU czyli co? Wie ktoś może ile trzeba mieć ziemi żeby starać się o taki dofinansowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiem krótko wartość ekonomiczna gospodarstwa to nic innego jak ESU mowa jest o małych ale w Polsce małe gospodarstwo do 15 h jeden będzie uprawiał powiedzmy Grykę to się nie załapie bo za mała dochodowość i esu.2 będzie miał tunele i paprykę i się załapie bo szklarniowe są wysoko przeliczane albo por przykład ma z 1 h 22 tyś czyli 4 esu.jak i wiele innych przykładów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Sprzedawac lepiej nie będzie a 1000-1200 to dobra cena jak dla mnie.Ja sprzedałem po 1200 i jastem zadowolony.

Skup Żelazno 1000-1300zł/t płatność 14dni

Skup Bystrzyca kł.max. 1400zł/t płatność 14dni

w tej cenie to wydajnosc musiała by byc 3t/ha zeby było można mówić to dobra cena, a nie tak jak to było w tym roku 300-500kg bo wiekszość wymokła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

co wy chcecie do tej ceny ? zła jest ? bo według mnie to cena adekwatna do zaangarzowanie w uprawę, rzepak jest po 1600 max a jaki nieporównywalny nakład, miałem z 1,5 t z ha po 1,2 to masz 1800 a za dopłaty to uprawisz, posiejesz i opryskasz roud*pem, skosisz, jeszcze za poplon przed gryką wpadnie ;) więc o co kaman. To roslina dla leniwych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To czemu uprawiasz rzepak? Przeżuć się na grykę i nie narzekaj. I nie będziesz musiał się tak narobić. Cena jak na ten rok i te warunki to jest fatalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uprawia rzepak ma 4 tony x 1500 = 6000 tys nakład to już maks 3000 tyś.Czyli zysk koło 300 tyś z 1h . A gryka z 1 h jak da od 5 kwintali do 1,5 t to dobrze tylko policz teraz koszty koszenia orki i oprysk i jakiś nawóz to wyjdzie z 800 zł KOSZTY albo wyjdzie po 1 zł albo 0,80 tak płaco za grykę po zbiorach .Może bliżej wiosny po 1,20 dadzą ale trzeba żyć opłaty, a rok ma 12 miesięcy.POWIEM TAK TA GRYKA ŻEBY BYŁA OPŁACALNA TO CENA MINIMALNA TO 2,50 ZŁ. NAUCZYĆ SIĘ EKONOMI. PRZERABIAM GRYKĘ NA KASZE I SPRZEDAJE KASZE PO 4 ZŁ nie sprzedam żydowi za 1 zł i marudzi niech się buja. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

jestem z pomorskiego i na gryke nie narzekam posypało mi niezle bo po wyczyszczeniu miałem 2300kg z ha sprzedałem po 1000zł za tone wilgotność 23%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze nigdy nie miałem i nie za bardzo mnie słuchy doszły o takiej wydajności gryki i to po wyczyszczeniu że by było 2300 kg z 1 h ale wielki szacunek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

ja sieje drugi rok i w zeszłym roku też miałem ponad 2tony z ha . obiołem gospodarstwo po rodzicach i ziemia lezała 18lat odłogem i dlatego tak dobrze rodzi .zastanawiam sie czy w przyszłym roku nie obsiać około 10ha bo przy takich cenach innych zburz to w moim przypadku to własnie gryka jest najbardziej opłacalną rosliną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Kolego, to podziel się jakie zabiegi agrotechniczne stosujesz i jakie nawożenie dajesz pod tą grykę, że osiągasz takie efekty. Ja najwięcej co uzyskałem to 1,7tony z ha, też po ugorze kilkuletnim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad004    7

według mnie gryka jest opłacalna bo niema przy niej dużo roboty tyle co zasiać i skosić nawozu też duzo nie idzie i oprysku też. dodatkowo wychodzi na piachach


Valtra-Power Partner

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalek24    0

Kolego, to podziel się jakie zabiegi agrotechniczne stosujesz i jakie nawożenie dajesz pod tą grykę, że osiągasz takie efekty. Ja najwięcej co uzyskałem to 1,7tony z ha, też po ugorze kilkuletnim.

 

orka ugoru na jesieni i żyto na poplon na wiosne obornik ale tak symbolicznie i owies (też posypał niezle ponad 2,5tony z ha) oprysk chwastox 360 sl w celu elminacji chwastów i żyto na poplon i czekam do połowy maja żuto jest prawie w pas i zaczyna sie pokazywać kłos i wtedy orka i jak najszybciej siew bo gryka lubi ziemie wilgotną wtedy szybciej wschodzi i jezeli jest suchy rok to gryka ciągnie wode z zaoranego żyta . ja sieje około 65kg na ha a wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj