Polecane posty

michal009    27

Zna ktoś aktualne ceny z Janex-u w Janowie Lubelskim??? Albo z okolicy?

 

Właśnie wykombajnowałem i trzeba by sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś aktualne ceny z Janex-u w Janowie Lubelskim??? Albo z okolicy?

 

Właśnie wykombajnowałem i trzeba by sprzedać.

Teraz trudno powiedzieć bo dzwoniłem wczoraj do Lublina do kaszarni to powiedzieli 1,20 tel;815253458 handlarze to się wstrzymują z ceno ale podejrzewam szukają jak taniochy bo zapewne jest drożej bo nie grymaszą tylko daje 1.20 i zabiera tylko poczekam.

 

Handlarze obserwują rynek dają 1,20 i pytają czy jeszcze ktoś ma to znaczy że jest brak gryki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Litwie kraju taniej Gryki żądają 425 EUR to jest prawie 1800zł/t. + transport i jest to cena za tegoroczną grykę która jest jeszcze na polu. Sprzedawać będą dopiero na początku września a cena będzie dnia, czyli nie gwarantują czy jest ceną ostateczną czy będą podnosić, dobrze wiedzą co u nas się dzieje na polach, a u nich też jest nie wesoło- w maju i w czerwcu była susza i gryki jest o wiele mniej na polach przez kosmiczne ceny pszenicy i kukurydzy. W Polsce kupujący UDAJĄ! UDAJĄ! że nie wiedzą co się dzieje na polach i szukają JELENI co by im sprzedali po -1200-1300zł/t. W mojej okolicy jeden zebrał 350kg. gryki z 1 ha , raczej mieszanki gryko-podobnej z domieszką gryki, większość to chwasty i puste torebki czyli łuska. Drugi kolega z talerzował po randapowaniu bo powiedział że nie będzie brudził kombajnu. Więc CHŁOPY nie dawajcie się oszukiwać i czekajcie to nadrobimy zeszłoroczne straty a i zboża w tym roku nie dały godziwej ceny.. Ten rok jest rokiem producentów gryki, szczęśliwi Ci co zbiorą w tym roku coś. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Dawać namiary do tych co biorą za 200zł. :) Dzwoniłem do Janowa i powiedzieli mi 1200 brutto. Z racji, że wykosiłem w piątek i musiałem przepuścić przez młynek, to zworkowałem i czekam na zwyżkę ceny. Wyszło mi 1600kg z ha. Mało zasiewów w tym roku, a na słabszych ziemiach wiele osób kosiło rozdrabniaczami. Ciekawe jak się ukształtuje cena w tym roku. :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Janex-u w Janowie Lubelskim dziś to kazał mi przesłać 30 deko gryki na próbę zawartości zanieczyszczeń i wilgotności.to wtedy podadzą cenę na pierwszą wstępna cena to 1200t jak by dobrze poszło to sami zabiorą a mam 3 tony gryki.Wiec jak tu myśleć handlarz daje po 900 zł tona, to jakaś paranoja jest skod bierzecie takie ceny że do 2 zł jak na razie ceny zeszłego roku.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Coś się tak uczepił cytowania poprzedniego postu?

 

Dlatego napisałem, żeby podali namiary.

 

To jak "sami zabiorą", to faktycznie może oznaczać, że gryki nie ma. W zeszłym roku, nie było mowy, trzeba było im zawieźć. Czyli już sami szukają. Ja jeszcze poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Teraz próbują bajerować jeszcze na starą cenę udając że zbiory były w porządku, póki co gryka jest a podskoczy dopiero jak zacznie jej brakować, w tatmtym roku na tym samym kawałku pola miałem prawie 4t w tym roku trochę ponad 1 tonę i tak jest u większości ludzi, sądzę że gryki zacznie brakować w zimie i cena skoczy bardzo gwałtownie. NIC TYLKO CZEKAĆ!, zaczynam żałować ze sprzedałem na wiosnę plony z tamtego roku po 1,30 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisać dokładnie gdzie z jakiej części Polski jaka jest cena gryki bo Lubelszczyzna i Zamojskie to jak teraz to 1200 tona słaba cena skoro takie słabe zbiory są.Podawajcie ceny by zaświecić tym na skupie jaka jest prawdziwa cena. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba wysoka cena to jest na razie tylko w naszych głowach. Trzeba będzie jeszcze poczekać. Za dużo gryki pojawiło się na rynku Panowie...a taką miałem przez chwile nadzieję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za kraj ta Polska wszyscy ciągną do Polski gryka z Litwy i Ukrainy i po ile ta gryka jest może mi ktoś powiedzieć.Skoro u nas po 1200 T to zapewne z Litwy jest taniej. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się dzieje handlarze dają za grykę 1000 t i nie da więcej może w styczniu lutym coś drgnie.Ja tam więcej gryki siał nie będę bo się nie opłaca. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

Wczoraj dzwoniłem do Janowa Lubelskiego, zaproponowali mi 1100zł/t +vat. Pakowane w workach 50 kg, odbierają sami. Tak czytam ten wątek i wywnioskować można, że gryki jest mało i że cena powinna skoczyć do góry, tylko że jakoś tego wzrostu narazie nie widać. Skąd macie Panowie/Panie takie wiadomości o tym, że gryki będzie tak mało? To są jakieś pewne źródła? Czy tylko własne wnioski na podstawie tego ile ja mam, ile ma sąsiad i ile zasiewów zobaczę na polach?

 

U mnie było 1.65t/ha ważone w workach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stanlej90    0

Ja jestem z pod Janowa, dają już po 1200, ale nic jeszcze chyba nie kupili, bo po tej cenie sprzeda im tylko ten któremu zacznie się psuć z wilgoci. Na razie trzymamy, cena na pewno pójdzie w górę, tu areały gryki były duże ale zbiór słaby - mało ziarna, wszyscy narzekają więc i cena podskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Na podstawie zaobserwowanych zasiewów. W okolicach Janowa Lubelskiego(+/-30km) jest może 1/3 gryki posianej, jak w zeszłym roku. Koło mnie i koło znajomego dużo osób kosiło grykę, w tym roku, rozdrabniaczem. Czy będzie droga, tak myśli tutaj większość, a czy tak będzie na prawdę, to się okaże.

 

Sam musisz podjąć decyzję, czy sprzedawać, czy trzymać. Tego tutaj Ci nikt nie zagwarantuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

w moich okolicach nie ma gryki!! W tamtym roku było duzo gryki w tym roku juz nie. Ludzie pozasiewali rzapakami i kukurydza a gryki nie widac. Mało kto posiał a jak juz ktos posiał gryke to wydała 500 kg z hektara albo zaorał całkowicie i nie zbierał bo nie było sensu. Ja z 4 ha zebrałem na czysto po odczyszczeniu moze 1800 kg. Do skoszenia zostało mi jeszcze 1,20 ha czerwcowej gryki. Czerwcowa duzo lepiej wyglada niz majowa. Słabo w tym roku z gryką.

Dodam ze jestem z lubelskiego.

Edytowano przez andrzej1988

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytam gdzie ta cena gryki ze miała być taka droga jak ta cena jest taka sama jak rok wcześniej i jest nawet po 0.80 groszy kilo.to teraz policzyć jak tu piszą że z 1 h koszą 500 kg x już 0.90 =450 koszenie orka to jeszcze trzeba do tego dołożyć ze 400 zł jaka to opłacalność ta gryka. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Nikt nie każe Ci siać gryki. Sam podejmuj decyzję co siać.

 

Poza tym, w tym roku większość rzeczy w rolnictwie ma słabą opłacalność. Może gryka zdrożeje, bo w tym roku nie było za dużo zasiewów i nie było za dużych zbiorów.

 

Ja np. grykę sieje jako przerywnik fitosanitarny pomiędzy sadzeniem porzeczki. I zawsze to jakiś tam zysk jest. Jeszcze nie miałem zbioru poniżej 1,2 tony z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To z tym się zgadzam że nikt nie każe siać tak samo posiałem jako przerywnik i miałem powyżej 1 t z h tylko to od siebie że gryka się nie opłaca pod względem innych upraw.Dzwoniłem do Chełma i do Janowa i to samo marna cena jak sami przyjadą to może wyjdzie po 0.80 kg To już od siebie jak niedostane bynajmniej 1300 za T to ptaki będę karmił. Za darmo kapitaliście nie o dam. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

To fakt, cena bardzo kiepska. Jak nie zdrożeje to będę miał na poplon w rzędy w pierwszych dwóch latach. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj