Polecane posty

lux0801    0

panowie im dluzej poczekacie tym leprza bedzie cena. u mnie jakies dwa tygodnie temu byla po 1200 ale facet powiedzial ze narazie nie ma gdzie magazynowac. powiedzial zeby sie zglosic w listopadzie bo dopiero w pazdzierniku zaczyna sie ruch z gryka. a najlepiej sprzedac w luty/ marzec. ja tez mam ze 4t. ale narazie czekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Za takie pieniadze to wole ześrutować gryke z owsem a pszenice sprzedać.

Profilaktycznie będe trzymał do maja bo miejsce mam, ale poniżej 1500 nie oddam.

Racja lepiej zmielic ,

Jestem z powiatu kłodzkiego Dolnośląskie, polskie zagłębie gryczane wszedzie gryka jak snieg biała rosnie mamy tu 3 punkty

1] Żelazno cena 700-1100zł płatność kiedy mu pasuje i na raty bez komentarza....

2] Bystrzyca kłodzka cena 1200-1300zł ale tylko z kontraktacją płatne na konto, lub mozna wziąść fanty do produkcji

3] Jaszkowa kaszarnia cena 800-900zł jak leci z kombajnu płatne gotówka

 

 

Są tu tacy co mają od 1-30 ton gryki z zeszłego roku po stodołach leży bo muwili ze po1400zł to było zamało teraz doszła im jescze tegoroczna, a z plonowaniem to róznie od 300-2500kg/ha jak dasz to masz ale przy tej cenie to deficyt .

Prosze innych zeby pisali konkretnie gdzie , bo ja niewiem gdzie jest u nas ,albo w mojej okolicy dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piomal1991    1

Panowie mam zamiar zasiać grykę tylko za mało wiem jak narazie o jej uprawie proszę o pomoc u mnie w okolicy nie było nigdy gryki sianej i nie wie nikt jak to sypie i etc!! Pole klasa 5 po pszenżycie na oborniku i pryskane było Roundup-em przed siewem:) Jeśli macie jakieś ciekawe linki etc. byłbym wdzięczny. powiat kielecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jeszcze masz czas,grykę sieje się po 10 maja.

Ja robię tak:

-orka

-na drugi dzień saletrzak i zaraz siew jakieś 120kg/ha

-za 2 dni Chwastox

-za około 100 dni zbiór około 1,5T/ha


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Janów Lubelski i okolice w skupie do kaszarni za dobra 1000zł/t

Cena idzie raczej w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

jest inny temat o uprawie gryki

ogólnie jeśli są sprawdzone nasiona to 80 kg spokojnie wystarczy zwłaszcza że pszenzyto na oborniku, ze srodków to jedynie dosuszyć z dwa tyg przed zbiorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

kokosów raczej nie będzire w tym roku ale te 1200 to powinno na wiosnę być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medalik    2

Też dzwoniłem po okolicy i łaskę robią że chcą brać 1000zł chcą dać więc jeszce trochę u mnie polezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja mam kilkanaście ton i pewnie w tym roku nie sprzedam, a co mi tam niech leży, w przyszłym roku jak będzie w tej cenie to nikt nie posieje , kiedyś musi zdrożeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

chyba sobie żarty robisz, porównaj wydajność, nakłady i opłacalność z pszenicą i zobaczysz ile powinni za grykę płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj