Polecane posty

Witam przybieram się do podłączenia ładowacza z zetorze 10145 (ursus 1014) i moje pytanie brzmi. Jak podłączyć hydraulikę tak aby nie trzeba było zajmować z tyłu wyjść hydraulicznych? i dodatkowo oczywiście jak by była taka możliwość to jak podłączyć się pod pompę tak aby nie trzeba było manewrować wajchą od wywrotu?? z góry dzięki i pozdrawiam :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Po prostu wąż zasilający rozdzielacz musisz znaleźć i zamiast w końcówkę z tyłu to w pompę wszystko pasuje-:)
Zawór na rozdzielaczu ustaw na 180 bar.
Jedyną wadą tej przeróbki jest to że ciągnik nie ma hydrauliki nie działa podnośnik /kiper ale ladowacz działa z znacznie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie zda to egzaminu niestety. A nie da sie bezpośrednio z pompy hydraulicznej spiąć sie z rozdzielaczem ladowacza i powrotem wrócić do rozdzielacza ciagnika hymn ? Tyle z teorii a jak to zrobic w praktyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

puść olej przez rozdzielacz od tura szybki powrót podepnij pod jedno z wyjść hydrauliki a wszystko będzie ci działać tylko nie będziesz mógł operować np kiprem i turem jednoczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

puść olej przez rozdzielacz od tura szybki powrót podepnij pod jedno z wyjść hydrauliki a wszystko będzie ci działać tylko nie będziesz mógł operować np kiprem i turem jednoczesnie

Jeśli tak  zrobi , tur będzie  działał  tylko jak  zawajchujesz  dźwignią  od  zewnętrznej hydrauliki  na to  gniazdo .

Po prostu  trzeba się  wpiąć w pompę   szeregowo  rozdzielacz od  tura , przed  rozdzielaczem  traktora  :P

I  wszystko  działa  niezależnie od  siebie 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

puść olej przez rozdzielacz od tura szybki powrót podepnij pod jedno z wyjść hydrauliki a wszystko będzie ci działać tylko nie będziesz mógł operować np kiprem i turem jednoczesnie

 

Mam 3 wyjscia z rozdzielacza w ladowaczu jeden jest onoznaczeniu P a dwa pozostale to T1 i T2 według schematów p to zasilanie ktore chce podłączyć pod pompe bezposrednio i wyjściem o oznaczeniu t2 porwoce do rozdzielacza ciagnika i pozostaje mi jedno wyjscie w rozdzielaczu ladowacza o oznaczeniu t2 rzekomo wolny splyw i gdzie i jak to podlaczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crvx40    11

do tylu do którego kolwiek złącza najlepiej do tego którego nie uzywasz
albo pod przelew od siłowników pomocniczych jeśli takie posiadasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamciow    125

Koledze @up chyba już podziekujemy, bo tylkp nie pptrzebnie miesza w glowie


Wiem że popełniam błędy ale dopiero się uczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Prawidłowo powinno być tak.

Pompa podnośnika, ta z prawej pod schodkami, z niej wężem do rozdzielacza w turze na P,  a wyjście T1 do tylnego plecaka w podnośnik. też wężem, T2 do wolnego spływu w skrzynię bezpośrednio.

I to jest prawidłowe podłączenie tura. Trza węże dorobić nowe i po problemie.

Mam tak podłączone przez serwis w NH t 5060 tur z Metal Fachu, wszystko było  w komplecie, po 2,5 tyś godzin dorobiłem nowe węże bo zaczeły się pocić stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Kolego przydał by ci się taki rozdzielacz typu P-T-N (z tuleją ciśnieniową) http://allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-na-linki-40l-2-sekcyjny-i5538376848.html 

Dał byś zasilanie bezpośrednio z pompy na ten rozdzielacz (P) a powrót z rozdzielacza (N) na zasilanie układu hydrauliki ciągnika, jeżeli jednak nie masz i dasz powrót T na zasilanie układu hydr. ciągnika to nie wiem czy to wytrzyma rozdzielacz od tura bo zazwyczaj max ciśnienie na powrocie mają 20-50bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawidłowo powinno być tak.

Pompa podnośnika, ta z prawej pod schodkami, z niej wężem do rozdzielacza w turze na P,  a wyjście T1 do tylnego plecaka w podnośnik. też wężem, T2 do wolnego spływu w skrzynię bezpośrednio.

I to jest prawidłowe podłączenie tura. Trza węże dorobić nowe i po problemie.

Mam tak podłączone przez serwis w NH t 5060 tur z Metal Fachu, wszystko było  w komplecie, po 2,5 tyś godzin dorobiłem nowe węże bo zaczeły się pocić stare.

 

Z prawej ?? wydaje mi się że pompa jest z lewej strony w tym ciągniku ale pomysł dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Okisz    28
Dnia 13.12.2016 o 20:53, jacekkowalski1994 napisał:

Witam przybieram się do podłączenia ładowacza z zetorze 10145 (ursus 1014) i moje pytanie brzmi. Jak podłączyć hydraulikę tak aby nie trzeba było zajmować z tyłu wyjść hydraulicznych? i dodatkowo oczywiście jak by była taka możliwość to jak podłączyć się pod pompę tak aby nie trzeba było manewrować wajchą od wywrotu?? z góry dzięki i pozdrawiam :)  

Cześć. Sorry za odświeżenie kotleta. Jak w końcu podłączyłeś tego tura. Też kupiłem tur 4 do mojego zetor 10145. Będę wdzięczny za porady i zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez stachu12
      Kupię regulator siłowy na 3 wyjścia ten pod siedzeniem wraz z całym osprzętem czyli przewody hydrauliczne cięgna  sruby mocujące itp
    • Przez rolkam72
      Sprzedam części do pompy opryskiwacza p90 Biardzki Zbuczyn. Części w dobrym stanie. Jeśli coś potrzebujesz pisz. Możliwość wysyłki 


    • Przez _Grzesiek_5
      Witam, mam takie pytanie a mianowicie problem. Gdy podłącze np kosiarkę i chce ją podnieść to owszem, podnosi na siłowniku ale gdy puszczę gałkę to kosiarka zaraz opuszcza, tak jakby nie trzymał rozdzielacz albo nie do końca się zamykał, również to się dzieje z podbieraczem przy prasie, podniesie i zaraz opuszcza. Czyżby rozdzielacze do remontu? Czy może jakoś trzeba ustawić? Raz na jakiś długi czas podniesie i trzyma, ale to naprawde rzadko się zdaży 😳
    • Przez tomek9514
      Witam ponownie, 
      Jeden problem zniknął pojawił się następny
      Otóż, balot się bardzo szybko zwija, nie pojawia się sygnał że już jest gotowy gdy wskazówka od średnicy balota zejdzie się z drugą wskazówka, gdy się trochę naiwnie więcej to zaczynają stawać pasy. Gdy uda się owinąć go siatka to wychodzi wgl nie zbity. Wskazówka od ciśnienia na zegarze spada na zera a początkowo ma około 12 bar. 
      Natomiast, gdy otwieram klapę, blokuje jej zamknięcie i luznie pasy to na Nanometrze pojawia się ciśnienie około 200 bar, a gdy naciągane je śpowrotem spada na 0.
      Mial ktoś podobny problem? Dla mnie to magia. Może być winny sterownik który znajduje się po prawej stronie prasy pod półka na dodatkową siatkę? 
      Dziękuję z góry za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj