banan575

palacy sie torf!!!!!

Polecane posty

banan575    104

tak jak w temacie. jak jest taki temat to prosze go zamknac.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he miało się te problemy na łąkach 1000 wiader wody w dziury gdzie wydobywa się dym trochę pomogło a potem podczas prac jak ciągnik wpadłw dziurę to myślałem ze się przewróci, chyba tylko obfity deszcz skutecznie może pomóc, a tak może beczkowozami lać w dziury gdzie się dymi i chyab tyle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Dokładnie u nas kiedyś jak się paliła łąka torfowa to strażacy tydzień pilnowali tego, ale wydaje mi się, że ktoś skutecznie im utrudniał gaszenie tego. Bo zawsze na 2 dzień znów się paliło.

 

Trzeba pilnować i gasić na bieżąco.


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertsuw    0

nowłasnie najlepiej zalac to obficie woda najlepiej jak masz w poblizu jakas rzeke staw albo jezioro a jak to nie pomoze to az do zimy poczekaj i snieg wszystko załatwi


--:::: ZETOR 8045 :::--
--:::: ZETOR 5211 :::--
--:::: RUSAK T-25 :::--
Musza wytrzymac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

słyszałem że w Rosji torfowisko gasili przez 40 lat a pomogło gdy torf się skończył o skutecznym sposobie nie słyszałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

na palący się torf nie ma dobrego sposobu.lanie dużej ilości wody to dobry sposób na parę dni.u mnie w okolicy kiedyś przez parę lat torf się palił.nic nie dawało rady gaszenie mroźne zimy a torf nadal się palił.ugasił się dopiero gdy podniósł się poziom wód.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jedyny sposób to poczekać aż się wypali. U mnie kawałek łąki palił się około 3-4 miesięcy. A jak się zapadła była duuża dziura. :P


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Zależy jeszcze ile jest tego torfu. Może go być kilkanaście cm a może i być kilka metrów. U nas łąki w jednej miejscowości gaszą dość często(nawet 2-3 razy dziennie ale w innych miejscach). Tylko ze tam torfu jest kilkanaście cm więc da sie ugasić :P . A jak jest go dużo to tylko czekać i mieć nadzieję ze jakaś rzeczka wyleje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

u nas jak sie torf palil to gosc 330 z plugiem i oral a strazaki polewali woda;


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Chyba przyorywanie tu nic nie da to nie ściernisko


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

ja se nieznam na tym ale gosc jezdzi i gleboko oral szczegolnie tam gdzie sie dymilo a straz polewala woda


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no taka głęboka orka i polewanie wodą może coś dać.ale jak jest mało torfu.no i jeszcze dodam że takie coś ryzykowne jest bo można tak wpaść...u mnie po palącym się torfie jak zrobiła się dziura to gdzieś na 1,5 2 metry.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Niedaleko mojego domu są torfy i tam jest bardzo dużo stawów nakopane i koło jednego z nich już 20 lat pali się torf i jak się tam przejeżdża to dymu czasem nie widać ale śmierdzi jakby spalonym sianem. A w drugim miejscu (też niedaleko tego pierwszego) to też często torf się zapala, bo właściciel stawu jest tak wspaniałomyślny, że co jesień i wiosnę sobie trawkę na nasypach wypala i nie ma bata żeby się nie zajarało. :P Ale zawsze jakoś zaraz przychodzą deszcze i wszystko gaśnie.

 

Ostatnio, jak były takie susze to jeden koleś sobie skosił trawę w ogródku i mu fantazja po piwie przyszła, zgrabił to suche i podpalił. :) A mieszka blisko rzeki i tam też same torfy, to przyjechały 3 straże, gaszą i gaszą, już nawet pod dom podeszło, chodzą z tłumicami i łopatami, rozgarniają duszą i dalej się dymi. Ale postali chyba z 4 godziny odkrywali tam gdzie był dym i lali wodą do tego przyduszali tłumicami i zgasło. :) A jaką tera ładną trawkę ma gościu. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

jak się torf pali na powierzchni to jeszcze jest ok.a jak u mnie torf palił się 4 lata a palił się ok 2-3 metry więc tego ugasić się nie dało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bioma    0

Mialem w szkole o pozarach torfowisk ale to juz cala epoka. Dwie metody - podniesc wode gruntowa az do poziomu gruntu czyli doslownie zalac teren albo wykop dookola palacego sie miejsca do poziomu wody w gruncie i pilnowanie zeby ogien nie przeszedl dalej. Diabelnie niebezpieczny pozar nie wiesz dokladnie gdie sie pali i latwo wpasc w rozzarzona dziure ktorej z gory nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Witam ja bym sie nie obraził jak by ktoś z was zdjęcia zamieścił:) i tych dziur powstałych po wypaleniu i ogólnie tych torfowisk:) Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

palacy sie torf mozna uasić w jeden sposób poprostu zalewc go woda ale nalezy pamietac ze 1 kg torfu jest w stanie zaobsorwowac okolo 10 litów wody, jak jest płykie złoże torfu to mozna go próbowac poprost zalac tworzac sztuczne jezioro, przy głebokich złozach jest pewien problem gdyż taka opracja jest kosztowna i kto za to zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ktos będzie tak miły i zapoda jakieś zdjecia??


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniek    1

No właśnie dajcie jakieś foty:) Nigdy nie widziałem palącego się torfu, a mam sporo torfowych łąk i blisko nich mieszkam... Ale u mnie to na tych łąkach jest mokro (pomimo rowów) i łatwo tam zalgnąć w sianokosy... Czyli może to jednak dobrze.


Forza JUVE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

U mnie niestety tez był taki problem jest to ciężkie do ugaszenia trzeba się męczyć i lać wodo przez kilka dni :angry: fotek niestety nie mam.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

mieszkam blisko granicy z ukrainą, u nich jak się palił torf to smród przez miesiące było czuć,jest to nie do ugaszenia chyba że natura przyjdzie z pomocą (ulewa kilku dniowa) u mnie pracownik podpalił kupke słomy jak orał przy łące i sie zapalił,na drugi dzień wlałem 7000tys litrów wody pomogło na dwa dni,terazmam jame na łące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Niestety właśnie to jest trudne do ugaszenia wydaje ci się ze ugasiłeś a za dwa dni znowu się pali.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj