tomeq

Deutz Fahr Agrolux 410 - OPINIE, PROBLEMY, AWARIE

Polecane posty

tomeq    12

Witam!

 

Zwracam się z prośbą do wszystkich użytkowników ww ciągnika. Interesują mnie opinie, awarie jakie się wam przytrafiły i czy ogólnie kupilibyście go drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

jeśli nosisz się z zamiarem kupna tego ciągnika to polecam, osobiście nigdy nie widziałem nawet agroluxa na żywo, ale mam dużo do powiedzenia o marce i całej serii tych ciągników moje doświadczenie opiera się na agrofarm ecoline i całej serii SDF-ów, cóż moim zdaniem nie ma innej opcji i żadnego logicznego wytłumaczenia dla wyboru innego ciągnika niż agrolux w tej klasie ciągników i w tym przedziale cenowym, bez urazy ale wszystkie te farmtraczki zetorki majorki i ursusy, to rzemiosło made in stodoła, przy ciągnikach sdf, to jak polonez i audi i wiele takich innych porównań można przytaczać, no chyba że komuś zielony się nie podoba to jest pewnie jeszcze siwy i czerwony :) szczerze absolutnie i z całego serca polecam, uwielbiam tą markę i nigdy się nie zawiodłem, wierzę że sdf bubla nie wypuści, czego nie można powiedzieć o innych niebieskich i czerwonych markach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Szukam, na ewentualnego młodego rolnika. DF z tego co widzę ma fajne finansowanie 3x33% i przemawia to do mnie. Tylko właśnie szukam opinii użytkowników, a mało ich jest z tego co widzę. Jak sobie ten ciągnik radzi w polu? Gdybym go kupował to byłby na obecną chwilę głównym, więc wszystkie cięższe prace by wykonywał.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ją mam agrofarma w profiline. obok chodzą inne dfy ok 3000h na rok. bezawaryjne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Szukam, na ewentualnego młodego rolnika. DF z tego co widzę ma fajne finansowanie 3x33% i przemawia to do mnie. Tylko właśnie szukam opinii użytkowników, a mało ich jest z tego co widzę. Jak sobie ten ciągnik radzi w polu? Gdybym go kupował to byłby na obecną chwilę głównym, więc wszystkie cięższe prace by wykonywał.

 

napisz co jeszcze chcesz robić tym ciągnikiem i jakie do niego chcesz maszyny czepiać, a w polu radzić sobie będzie tak samo jak każdy inny 4x4 na takich kołach o takiej mocy i takiej masie, podaj ile masz ha i ile łąki jeśli ewentualnie takie masz, na pewno doskonale zastąpi c360 czy z7211, wszystko zrobisz z tymi samymi maszynami którymi pracowałeś z np. c360  a zyskasz dużo na czasie i wygodzie pracy bo to chyba najważniejsze komfort pracy nie chodzi o samą klimę ale o to że jest nawiew lepsze wyciszenie lepszy fotel i ergonomia dzwigie pod ręką wom na pstryczka itp. awaryjność powinna być znikoma sprawdzony silnik sprawdzone napędy i co najważniejsze czego nie ma w wiekszości ciągników w tej klasie cenowej i o tej mocy to skrzynia 40km/ha i tylko dla tej skrzyni już bym się decydował na ten ciągnik, nikogo tak w ogóle to nie znajdziesz żeby opinie wyraził bo jest mało użytkowników ale szczerze i z czystym sumieniem polecam i gdybym stał teraz przed wyborem zdecydowanie brał bym df-a a nie jakiegoś farmtracka bo po primo przede wszystkim i co najważniejsze jest to ciągnik zachodni w dobrej cenie a nie te całe rzemiosło artystyczne tanich marek na zet... i farmtrac,

ps. gdy pojawił się farmtrac ile było "plucia" i wyśmiewania że to nic nie warte że zetor proxima taki lepszy bo sprawdzony, mineło parę lat i co zetor wprowadził majora który jest kopią farmracka te same napędy a ursus c380 taki sam składak, w df-e masz sprawdzone rozwiązania i to czego nie ma w innych gwarancję jakości a nie jakieś pękające linki, niespasowane elementy a ergonomia jak w syrenie 105 (mówię o farmtracku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeq    12

Orka, agregat, talerzówka. Ziemie lekkie, więc czwóreczka spokojnie myślę, bo o jakimś obracalnym 3 do tego ciągnika to chyba mogę zapomnieć. Talerzówka jakaś 2,5m i ewentualnie lekki uprawowo-siewny 3m, chociaż tak jak mówię, problem czy nie będzie przodu podnosić. Skrzynia 40 jak najbardziej na plus właśnie. Zastąpił by c360. Co do reszty, zetor major 80 z jednej strony robią w lesie takim chłopaki i nie oszczędzają i się im trzyma póki co, ale na pokazach wybiłem go sobie z głowy. Ursus c382 dostałem ofertę na 126tys do negocjacji i w sumie mi się spodobał, ale znowu opinię różne, jedni chwalą, drudzy mówią, że tandeta. Ja wiem, zdaję sobie sprawę, że te ciągniki to są budżetówki i nigdy taki agrolux 410 nie będzie jak np seria 5 DF, ale liczę na to, że kilka lat wytrzyma jako główny, a kiedyś dobry z niego będzie pomocnik. Brałem jeszcze pod uwagę JD 5E, ale mnie 3 cylindry odstraszają. Jakby nie patrzeć DF cenowo najlepiej wychodzi i póki co najbardziej mi się podoba. Więcej dowiem się z mam nadzieje waszych opinii plus jeżeli się uda to wziąłbym go na testy na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jak można oczekiwać opinii o maszynie, która na rynku jest niecałe 2 miesiące? Może lepiej zapytać czy ktokolwiek ją ma? Jeśli,to niewielu, bo dopłaty dopiero zaczęły trafiać na konta.

Sam mam 2 ciągniki serii DX i jestem zadowolony. W porównaniu, nie zamieniłbym ich na nowsze modele bloku wschodniego. Nawet DX 110 z 1980 roku bije na głowę Zetora ZTS z 1987... i to z klasą.

Jednak maszyny typu DX, stosunkowo prymitywne (zero elektroniki), solidne i bardzo mało awaryjne, to już historia. Im więcej nowości, tym więcej problemów. Wygody, komfortu pracy oczywiście też, jak długo wszystko działa tak jak powinno. 

Problem się zaczyna w momencie robienia gadżetu z maszyny do pracy, bez możliwości rezygnacji z funkcji zbędnych, ale kosztownych...

Cena jak na markę atrakcyjna, przydałby się... i jeśli się sprawdzi z czasem, będzie nr. 1 na mojej liście za 3-4 lata. Czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Orka, agregat, talerzówka. Ziemie lekkie, więc czwóreczka spokojnie myślę, bo o jakimś obracalnym 3 do tego ciągnika to chyba mogę zapomnieć. Talerzówka jakaś 2,5m i ewentualnie lekki uprawowo-siewny 3m, chociaż tak jak mówię, problem czy nie będzie przodu podnosić. Skrzynia 40 jak najbardziej na plus właśnie. Zastąpił by c360. Co do reszty, zetor major 80 z jednej strony robią w lesie takim chłopaki i nie oszczędzają i się im trzyma póki co, ale na pokazach wybiłem go sobie z głowy. Ursus c382 dostałem ofertę na 126tys do negocjacji i w sumie mi się spodobał, ale znowu opinię różne, jedni chwalą, drudzy mówią, że tandeta. Ja wiem, zdaję sobie sprawę, że te ciągniki to są budżetówki i nigdy taki agrolux 410 nie będzie jak np seria 5 DF, ale liczę na to, że kilka lat wytrzyma jako główny, a kiedyś dobry z niego będzie pomocnik. Brałem jeszcze pod uwagę JD 5E, ale mnie 3 cylindry odstraszają. Jakby nie patrzeć DF cenowo najlepiej wychodzi i póki co najbardziej mi się podoba. Więcej dowiem się z mam nadzieje waszych opinii plus jeżeli się uda to wziąłbym go na testy na wiosnę.

 

do takich prac lepiej kolego wybrać nie mogłeś osobiście mam agrofarm i z tego co widzę na fotkach tego agroluxa i ze specyfikacji to mosty napędowe skrzynia i za pewne wiele innych elementów jest tych samych a silnik same-owski pali tyle co i nic i bardzo trwały, z tego co polecam dobrać to szersze opony i koniecznie na przód obciążniki na full, będzie dobrze :) agrofarm ma koła 34 tył i opony 420 i 480 ale w majorze i w ursusie tylnych kół 34 też nie dostaniesz chyba, w sumie jak nie masz łąk to możesz te szersze opony odpuścić a dobrze dociążyć, na lekkiej ziemie w sumie szersze opony są spoko, prawie efekt wałowania na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAF    0

Witam. Mam problem z Agroluxem 410. Mianowicie po przekręceniu kluczyka w lewo (wyłączeniu zapłonu) ciągnik nie gaśnie, tylko schodzi z obrotów i nadal działa, ale w taki jakby przerywany sposób. Kiedy znów przekręcę kluczyk w prawo (włączę zapłon) ciągnik zaczyna pracować normalnie, jakbym go znów odpalił. Ogólnie ciągnik nie chce zgasnąć, trzeba go "zadusić", bo kluczykiem się nie da. Jaka może być tego przyczyna? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś z cewka gaszącą się dzieje


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od boku długim płaskim śrubokrętem


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

W

Widzę że nie tylko ja miałem z tym problem , jak się potrafiła sama otwierać podczas jazdy  ,tak później nie można było jej otworzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Też tak miałem, najpierw myślałem, że nie domykam. Tylko za często się to zdarzało. A jak ogólnie Twój agrolux się sprawuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czeladnik84    1

Co do gaszenia Agroluxa to regulator obrotów z tego ciągnika jest ze starszej serii i tam było gaszenia na linkę, Proponuje identyczne rozwiązanie zastosować i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Pali mi się kontrolka od alternatora w agroluxie. Nie działa jednocześnie licznik obrotów i mtg. Przyczyną może być zabrudzenie alternatora czy to coś poważniejszego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oddaj alternator do sprawdzenia ale do kogos kto ma naprawde pojecie


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Miałem podobny problem w agrofarmie zdażyło się to 4 razy ale po walnięciu w alternator problem mijał było to 3 lata tamu i teraz narazie mam spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Jednak sam spróbowałem, dmuchanie z zewnątrz nic nie dało więc wyjąłem, brudny był, cały w kurzu, po wyczyszczeniu działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małydeutz    0

Witam wszystkich.

W moim agroluxie 410 po serwisie dzieje się dziwna rzecz, mianowicie po zapaleniu obroty stoją w miejscu, po dodaniu gazu nic. Po paru minutach wędrują pod 1000 i już jest ok. Czuć też jakby spadek mocy. Jakieś rady gdzie szukać problemu ?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a co dokładnie serwis robił ? jak standardowa obsługę to nic się nie powinno dziać chyba   któraś z wtyczek nie łączy


niezależny serwis grupy same deutz fahr ;naprawa elektroniki diagnostyka i kalibracje urządzeniami oryginalnymi naprawa silników, skrzyń biegów TTV ZF
TEL 509500422 Instagram: brodziakmalinowski Facebook: naprawiamytraktory tik-tok: piotrbrodziakmalinowski
youtube - jeszcze brak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małydeutz    0

Przegląd na 500, oleje, filtry i tyle. Tylko jakoś tak się zbiegło. Gdzieś coś może jest ruszone. Wczoraj akurat nic się nie działo, czasami wariuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek745    1

Witam. W moim agroluxie pojawił się dzisiaj problem. Rozładował się akumulator, podładowałem, zapalił bez problemu. Tylko zaczął się dziwnie zachowywać obrotomierz, dochodzi do około 800 obrotów i na tym koniec Po dodaniu gazu obroty spadają do około 500 i słychać jakby świst. Mtg liczy. Przy kablach nic nie zauważyłem.  Gdzie szukać przyczyny, może ktoś podpowie, byłbm wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez qtasiarz
      Czołem, zastanawiam się nad pewną możliwośćią i chciałbym dowiedzieć się czy ktoś z Was mógłby mi pomóc to rozegrać.
      Mianowicie, mój ojciec ma 38ha dzierżawy od ANR i od kilkunastu lat jest na rencie, ale jako że jest czynnym rolnikiem, to dostaje tylko mały procent tej renty (200 zł/mies). Teraz ja skończyłem szkołę i chciałbym przejąć całe jego gospodarstwo, a jego wysłać na pełną rentę, ale on twierdzi, że nie można przenieść na mnie gospodarstwa z uwagi na tę dzierżawę z ANR, że jej niby przepisać nie można.
      Mieliście podobną sytuację? Jest możliwe przepisanie na mnie ziemi z ANR z całym gospodarstwem?
    • Przez Piszczu
      Jezeli jestem rolnikiem,oplacam obowiązkowy krus oraz korzystam z dofinansowań-młody rolnik oraz modernizacja gospodarstw rolnych i chciałbym sobie "dorobic" poza gospodarstwem to jest taka możliwość? Moge wtedy zawiesić krus,jeżeli w dofinansowaniach jest napisane,ze muszę być ubezpieczony w krusie? Jak to się ma do tego? Można to jakaś "ominąć "?
    • Przez bizonzo56
      Co sądzicie o Deutz-fahr 10006 czy warto go kupywać 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj