garek

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników?

Polecane posty

kubi    0

no na prawdę biedny ten nasz minister ;) sam jeden naprzeciw wielu

 

ano np. sytuacja z czwartku.jakoś taka Litwa(tak mówili w tv- a ona niekiedy kłamie :D )mogła zgłosić sprzeciw w sprawie nierównomiernej wysokości dopłat, nasz ziomek grzecznie poprosił o możliwość wyrównania stawek jakie otrzymujemy- my i stara UE-jak myślisz wzmocniło to pozycję negocjacyjną w tej sprawie??pewnie bruksela nie wiedziała że PL dostaje mniej-dobrze ze minister im to przypomniał

 

mógł stanowczo zaprotestować w sprawie zniesienia kwot mlecznych. nie zrobił tego a na dodatek przerabia porażkę na sukces. i tu nie mozna go usprawiedliwiać że i tak by to nic nie dało- znaczy się że Polska ma siedzieć cicho i nie odzywać się przy wielkich UE?

 

nie mam duzych wymagań i wiem, jak trudno(właściwie jest to niemożliwe) działać wbrew mechanizmom gosp.rynkowej.jednak wrażenie,jakie zostawia po sobie sawicki puszczając wszystko ot tak bo i tak nic nie zdziałamy zwyczajnie mi się nie podoba


można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

w każdym razie myślę że Sawickiego mogą posłuchać w UE.bo przynajmniej facet kulturalny po studiach.nie to jak Lepper."jak dziwkę można zgwałcić" słynny cytat.takiego ministra nikt w Europie nie będzie brał pod uwagę.nie dość że głupi to łatwo go zapędzić w ślepy zaułek.pis tylko im dziwki podstawił i ich zniszczyli.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Moim zdaniem Lepper był o wiele lepszy od Sawickiego,ale to tylko moje zdanie.

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Masz prawo tak uważac, tylko podaj jakieś przykłady na poparcie swojej tezy! W lansowaniu się faktycznie Lepper ma/miał mało konkurentów. To był typowy "krzykacz" ale nic więcej za tym nie stało.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Oj nie tylko ty... Niedługo wybory do parlamentu i jak tak dalej pójdzie to zbojkotuje te wybory bo każdy i tak ciągnie dla siebie...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Trzeba pamiętac, że idąc do wyborów, możemy chociaż wybrac mniejsze zło, jak dla mnie jest to argument wystarczająco przekonywujący...


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Tia - już widzę że niektórzy nie chca iść do urn a będą narzekać później. Tchórzem czuć z daleka B)

Ja tam mam odwagę iść i zagłosować a jak wygra ten na którego głosuję i coś spartoli to będe miał pretensje tylko do siebie.

1 - odrobinę odwagi panowie

2 - mamy możliwość coś zmienić - próbujmy a nie zostawiacie to komus innemu.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Drodzy koledzy na wybory trzeba iść bo za nas wybiorą inni i znowu będziemy niezdowleni że z wyników bo kto nas będzie reprezentował, mówie o europarlamencie, ja pamiętam wybory na jedyną słuszną partie, mamy demokrakcję i trzeba zniej korzystać. Co dopinii o ministrze Sawickim i PSL mam podobne zdanie jak JarekW, jeżeli nie zieloni to kto Jurgiel z Pis ta stara maruda czy ten nieszczęsny Lepper co zajmował się z kolegami dziwkami a nie naszymi sprawami, przecież to jest straczony czas dla nas. Ludzie się ockneli i zobaczyli co to Lepper, nic nie robił, najlepiej stać na blokadzie i krzyczeć złodzieje na wszystkich, namawiać do niespłacania kredytów i mówić że to problem banku, tak najlepiej on jest cwany jemu państwo czyli my naród umorzyliśmy dług w ARiMR i go spłaciliśmy- tak to prawda.Zieloni w rządzie bronią nas przed liberałami, czują temat rolniczy bo sami są z tego środowiska, słucham ministra Sawickiego i wiem że wie o czym mówi zna problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Kolego Jerzy PSL to partia własnych interesów,wiem coś o tym kilku prominentnych działaczy pochodzi z mojego okręgu wyborczego na czele z min.Sawickim.Sprzedadzą nas dla kilku nowych stanowisk.Ich kolega trzęsie prawie całym rynkiem zbóz w Polsce.Pytam się co Pan minister zrobił dla nas przez te 1,5 roku bycia ministrem.A ten maruda z PIS przynajmniej wprowadził zwrot akcyzy do paliwa i dopłaty do materiału siewnego ja z tego korzystam oraz wielu moich kolegów i jest to spore wsparcie dla nas w tych trudnych czasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

A czy jest jakaś partia, która nie jest partią własnych interesów? Wskażcie mi taką, to od razu ma mój głos zapewniony. W PSL-u są tacy sami ludzie jak wszędzie - lepsi i gorsi. Już to pisałem, napiszę jeszcze raz, dla mnie wystarczy żeby minister rolnictwa, rolnictwu nie szkodził, bo wiadomo, że pomóc za wiele nie może.

Czy naprawdę myślicie, że jeden człowiek czy nawet 10 ludzi uczciwych może dokonac "przewrotu" w prowadzonej polityce??? Poczytajcie trochę o masonerii, o dawnych układach politycznyczo-biznesowych a zobaczycie, że w Europie (w całym Świecie) mamy jedynie ILUZJĘ DEMOKRACJI, a nie prawdziwą demokrację. To jest takie opium dla mas. Wmówic ludziom, że są wolni. Zdobyc akceptację i przychylnośc dla nieuczciwych działań.

USA od kilku lat prowadzi wojnę w Iraku z "terrorystami", którzy zabili kilka tysięcy żołnierzy i cywilnych obywateli USA, a tyle ludzi to codziennie ginie z głodu i z braku wody pitnej w Afryce i krajach Trzeciego Świata. Czyżby temacik zastępczy? Nie będę się rozpisywał bo to nie ten wątek...

 

Reasumując, moim zdaniem, na chwilę obecną polska wieś nie ma innej alternatywy, został tylko PSL. Nie jestem zachwycony tym co dzieje się w mojej okolicy w szeregach PSL-u, ale jak patrzę na to co jest w innych partiach to już o wiele łatwiej jest to przełknąc.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny    0

co do ilzuji demokracji to jest to całkowita prawda. zeby daleko nie szukac, w wyborach parlamentarnych przeciez nie glosujemy na konkretnych ludzi, tylko na liste parti a kto trafi do sejmu decyduje partia. w czasie ostatnich wyborów w moim regionie własnie kandydat z PSL miał bardzo duzo głosow, a do sejmu wszedl posel ktory osiognol zawrotny wyniki 100 glosow i wszedl do sejmu dzieki flagowej postaci z listy wyborczej.

 

a co do oczekiwan.... czuje niedosyt, ale w koncu jak oni sie maja nami przejmowac skoro nie mamy bezposredniego wplywu na to zasiądzie na wiejskiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad1987    0

Jestem nowy w AF, przeczytałem wszystkie opinie w tym temacie z wieloma się nie zgadzam. Moja opinia w tym temacie dużo nie wniesie bo każdy jak zauważyłem wie swoje i nic go nie przekona... Odnośnie "Naszego" PSL-u niby to partia rolnicza ale moim zdaniem niewiele się nie różni od innych parti (sld,pis,po,) bo tak naprawde nic wielkiego nie osiągneli za swoich rządów i nie mówcie że wszystko jest uzależnione od Komisji Europejskiej, bo się z tym nie zgodze. Chciałbym też przypomnieć "osiągnięcia" jakie ma nasz kochany PSL czyli jak to w koalicji z SLD wynegocjowali "super" warunki czy ktoś to pamięta?! Jak pan Kalinowski wypowiadał się jakie to dobre warunki wynegocjował dla rolnika ile to pieniedzy spłynie do kieszeni rolnika... Pamięta to ktoś?

Ja pamiętam jak wypowiadał się o kwotach mlecznych że nie było potrzeby większej bo ta wystarczy i co jak zwykle się przeliczyli bo polski chłop zaczął się rozwijać i więcej produkować (kto by to przewidział no napeno nie nasz rząd(PSL). No i co rolnik musiał zrobić oczywiście kupić kwote i to nie jak teraz po pare groszy ja pamietam jak kwoty przekraczały złotówkę i zamiast inwestować w maszyny obore itd to musiał wyłożyć kase na kwotę. Pewnie ktoś zaraz powie że dobrze że są kwoty i ja mu przytakne bo nie wyobrażam sobie mleczarstwa bez kwot ale na początku by sie przydałoby się trochę wizjonerskiego podejścia i nie rzucaniu na starcie kłody pod nogi rolnikowi. Pomysł zniesienia kwot spowoduje z mleczrstwem to co dzieje się z sektorem wieprzowiny w polsce czyli "rok dobry" "3 lata złe" i tak na przemian, ale kogo to obchodzi na wiejskiej-chłop wszystko przetrzyma. Na temat pana Sawickiego mam też już wyrobione zdanie, czytałem z nim artykuł w Poradniku Rolniczym jak według niego będzie wyglądać polska wieś za pare lat, no i według pana ministra zostaną tylko duże gospodarstwa (powyżej 100ha) które będą uprawiać rośliny energetyczne (rzepak, itp) chyba pan minister myśli o własnym gospodarstwie. Nie mówię żeby minister promował tylko mleczarzy albo świniarzy, ale niech będzie ministrem wszystkich rolników czy to takie trudne? Opinie na temat pana Lepera że Unia nie traktowała go poważnie są mylne rzeczywiście obawiali się go ale jak przyszło rozmawiać o konkretach mieli z kim bo andrju umiał się zachować. Fakt cham z niego był że interesował go stołek też się zgodze ale kogo nie interesuje poprostu nie nadawał się do tego towarzystwa na wiejskiej bo za głośno krzyczał więc trzeba się go pozbyć i panom z wiejskiej się to udało. Śmieszą mnie posty że pan minister nic nie może zrobić i nie chodzi mi o dopłatę do produkcji jak to jest na zachodzie bo nas na to jeszcze nie stać, ale sprawność agencji zależy tylko i wyłącznie od niego(pamięta ktoś kochany program AJAKS-niewypał jakich mało) czyja to zasługa jak nie ministerstwa rolnictwa, a jeśli o sprawność rozpatrywania wniosków niby to czynnik ludzki ale jakby było więcej urzędasów(jeżeli nie można ich zmotywować do pracy na wyszych obrotach) albo żeby było więcej kompetetnych ludzi do pomocy rolnikowi a nie wspomne o durnych przepisach-nie wie kto je wymyśla ja wiem i wcale to nie jest Unia tylko Polski Rząd nie wierze że polski urzednik jest tak głupi żeby dla zasady być "przeciwko" rolnikowi ma poprostu od góry zalecenia jak się obhodzić z rolnikiem. Kończąc cały mój wywód na temat polityki i rolnictwa, moim zdaniem na wybory trzeba chodzić ale nie spodziewajcie się że coś się zmieni.Na jakim poziomie będziemy mieli gospodarstwo zależy od nas nie łudźmy się że Unia a tym bardziej nasz kochany rząd nam pomoże możemy liczyć tylko na siebie. Jak my się nie będziemy upominać o swoje to nikt o nas się nie upomni.

PS. chyba wykorzystałem możliwość wypowiadania się w tym miesiącu(choć jeszcze bym mógł coś dodać do tego tematu) tak mnie jakoś poniosło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Każdy powie, że Lepper dbał o rolników. Że lubiał show to było dobre bo każdemu wypomniał spieprzenie roboty przez pseudoposłów. Bali się jego więc go wywalili. Jakoś "naszego" Pawlaka nie widzę żeby jakieś sukcesy odnosił, nie słychać, że walczy o nas i nasze godziwe życie. Tylko w ektremalnych sytuacjach powie jak to ciężko pracuje i walczy- żenada. Chciałbym aby Andrzej wrócił na stanowisko bo mógłby jeszcze wiele zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak to czytam do doznaje szoku... Nie popieram mocno tego rządu ale powrót do leppera i co dalej? Kononowicz na prezydenta?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

Widzisz kogoś lepszego od niego?? Niewiem czy znajdzie się ktoś który wsparłby rolników i godnie poprowadził to stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A czy jak był ministrem to zajmował się rolnictwem? Nie zauważyłem tego...Teraz gdy nie jest przy korycie to wielkie wsparcie dla rolnictwa a jak zobaczył tą kasę jaka dostawał to momentalnie zapomniał dzięki czemu do tej władzy sie dostał.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik88    0

PSL silne tylko na dole. Tylko tam z kąt sie wywodzi płyną dobre propozycje. Cyli od polskiego chłopa. Ale gdy widze radnych, wójtów, burmistrzów i posłów z tego ugrupowania to myśle tak sobie że każdy z nich jest tam tylko po to by dostać co miesiąc pieniążki. PSL od lat ma sie źle przez tych którzy są tam na jego szczycie i od lat sie nie zmieniają. Ale raczej większość sie zgodzi że woli ich niż PiS czy PO. Ci to są totalne nieroby... Tylko afery, pierdoły itp... a dziennikarze sie nad nimi spószczają. Żal mi tych mieszczuchów którzy oddają na nich swe głosy. A służba zdrowia tak jak i nasze rolnictwo niech same sie leczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Widzę że temat już chyba ucichł ale jeszcze muszę coś dodać. Tak sobie czytam jak wy to pierdo.. że Lepper zły a PSL dobry a nie pamiętacie jak była susza i Lepper walczył o kredyty klęskowe, wrócił dopłaty do paliwa i oraz zwiększył do nasion a w tym roku jeszcze gorsza klęska bo grzyb załatwił wszystko i dlaczego nie ma kredytów. U nas na wsi sołtys jest z PSL i on i jeszcze kilku rolników w gminie dostało kredyty a reszta co? Lepper przez te 2 lata załatwił więcej niż PSL przez 100lat (bo ktoś tam pisał że tyle istnieje) a byli już nie raz w koalicji. A co do sex afery to każdy kto w to wierzy to jest naiwny. Lepper był niewygodny i należało go usunąć a ciemny naród w to wszystko wierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

j pamiętam tez jak leper przyczynił się do wyrównania poziomu na wsi :blink: http://www.agrofoto.pl/artykul-od-2007-roku-renty-strukturalne-na-nowych-zasadach-131119.php

 

niestety w dół :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

Kolego bez urazy ale to TY jesteś ciemny :blink:

demokracja ma to do siebie że WIĘKSZOŚĆ ma racje{na szczęście}

 

co do PSL ma wiele wad ale nie mamy lepszego wyboru :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy... nie wybierać PSL, niech w końcu nie wejdą do sejmu należy im się zgon polityczny(Wincenty Witos to się w trumnie przewraca jak widzi że oni się dalej PSL nazywają...jakie wejście do UE nam razem z SLD zafundowali? nie było by miło dostawać takie dopłaty jak na Litwie? ) wielu tutaj to urazi ale cóż PSL wkręca że zajmuje się rolnictwem a zajmuje się co najwyżej farmami znajomych(choć nie do końca bo w moim terenie ci co na nich głosują to najgorzej od nich w tyłek dostają i jaka z tego anuka? za 4 lata znowu ida na PSL głosować...), A to w czym żyjemy to pseudo demokracja niestety nad czym boleję strasznie i chyba stanę się apolityczny bo zaczyna mnie boleć jak widzę co dzieje się u szczytu polityki.


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Kolego bez urazy ale to TY jesteś ciemny :huh:

demokracja ma to do siebie że WIĘKSZOŚĆ ma racje{na szczęście}

 

co do PSL ma wiele wad ale nie mamy lepszego wyboru :blink:

 

To wymień tylko jedną rzecz jaką załatwił nam PSL. Nawet nic nie robią w sprawie cen nawozów. A firmy bez podstawie wysysają z nas wszystkie pieniądz. Jak to możliwe że jednego roku nawozy idą 100% do góry "bo nagle przestała się opłacać produkcja" żeby pół roku później stanieć o ok 30% to jest jawna manipulacja za PSL jak i cały rząd nic nie robi. A co do wypowiedzi bratgarka to Lepper obniżył bo miał małe fundusze a PSL zlikwidowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratgarka    2

nie o funduszach pisałem tylko o sposobie argumentacji. Siedze cały czas na bieżąco w rentach od początku i tej słynnej argumentacji nie zapomne nigdy. Mamy wolny rynek z nawozami z tego co wiem brakuje mi tylko otwarcia granicy na nawozy z rosji i ukrainy skoro możemy z tamtąd sprowadzać pszenice to i nawozy niech jadą bez cła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarki    1

no to GŁOSUJCIE na leppera Wasze prawo,

co do nawozów to zgoda{i nie tylko} poco te różne instytucje kontrolujące skoro nic nie robią tylko tłumaczą że mamy wolny rynek gdyby nie import to ceny by pozostały :huh:

 

tylko KTO ma rolnika bronić ?

co do negocjacji Kalinowskiego to gdyby wtedy mu pomogli inni a nie rzucali kłód to może by więcej ugrał ale andrzej i bracia byli Eurosceptyczni a jak doszli do koryta to są za :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj