garek

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników?

Polecane posty

garek    155

Mamy swoją partie w sejmie. Czy PSL sprawdza się w tych trudnych czasach jako partia prorolnicza.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

powiedziałbym tak średniawo.w każdym razie lepiej niż Lepper.on miał w głowie laski a nie rolnictwo.powinni wreszcie zrobić coś z tymi składkami na KRUS.ja myślę że powinni zrobić przelicznik na ha biorąc pod uwagę klasę ziemi i myślę że było by najlepiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

Alllllle masz dylemat!to tylko pachołki,mam nadzieję,że dostaną nauczkę i nie zobaczę ich więcej w sejmie-drugi raz tego samego błędu się nie popełnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

bo tak sobie myśle PROF leży i kwiczy

skupy interwencyjne nawet nie kwiczą

renty strukturalne tez mają opuźnienia

I wydaje mi się że jakaś ogólna padaczka Nawet rosjanie mają skup interwencyjny.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

PROW a nie PROF

Po za tym dotacje wypłacanie dotacji do czerwca się ciągnie...

Za mało mieszją w sejmie jak na partię rolniczą


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

nigdy na nich nie glosowalem i nie bede :P .mielismy na chwile wojta z psl[ale to skrzetnie ukrywal]i nic wielkiego nie zdzialal.partie klasowe to przeszlosc. rolnicy maja odmienne interesy wiec nie da sie wszystkich zadowolic.jednemu pasuje drogie zboze drugiemu tanie i jak to pogodzic.nawet liberalna gospodarka rynkowa czasami nie da rady a co dopiero paru burakow w zielonych krawatach


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Im nie zależy na rolnictwie wolą się kłócic który samolotem poleci :angry:.Tyczy się to wszystkich partii!

a w końcu prezydent poleciał z premierem czy nie?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MTZ1    0

PSL nigdy jeszcze niczego konkretnego nie zrobił dla rolnictwa,oni załatwiają własne interesy i posady dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ale weźcie tak pod uwagę że żaden rząd nie zrobił z rolnictwem nic porządnego.a ten bije rekordy.wszystko rośnie oprócz naszych produktów.zboże tanie,mleko, mięso też.a cholera ceny nawozów to rekordowe są.a jak zaczną dopłaty dawać to dopiero zdrożeją.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138
a w końcu prezydent poleciał z premierem czy nie?

Najpierw poleciał premier potem samolot wrócił do Polski po prezydenta a jak wracali do Warszawy to premier wrócił a po prezydenta nie polecieli.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

bo to nie mogli razem polecieć zresztą dla nich można latać za naszą kasę,nienawidzę czegoś takiego, a na szpitale i obiady to do ludzi ,ile dzieci by nakarmili żeby polecieli razem toż chyba za darmo nic na świecie niema


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Ludzie, opamiętajcie się. PSL to partia z ponad 100 letnią tradycją. Jak nas na świcie nie było to PSL walczył o naszą wieś. Poza tym czego chcecie się spodziewac po PSL-u, skoro to jest partia mająca małą reprezentację w parlamencie. Przecież 20 czy 30 posłów,nawet najlepszych nie jest w stanie przegłosowac 200 innych. Jest demokracja przecież. A może warto pomyślec o tym co dzięki obecności PSL-u zostało zrobione.

Obwiniac PSL za to, że mleko tanieje, albo zboża, to naprawde trzeba miec ogromną fantazję. Przecież Polska funkcjonuje w gospodarce rynkowej. I co ma Sawicki zrobic w takiej sytuacji??? Ma każdemu rolnikowi dopłacic do litra mleka albo do tony zboża??? A skąd ma na to pieniądze wziąśc?? Wiadomo, że Lepper to by znalazł wyjście, bo by trochę dodrukował pieniędzy i po sprawie :P.

Poza tym polskie ministerstwo rolnictwa jest zależne od Komisji Europejskiej. Więc nawet żeby dużo chcieli, to Bruksela wszytko może skutecznie blokowac. Przecież o skupie interwencyjnym decyduje Bruksela a nie PSL.

 

Oczywiście nie są idealni, dlatego, że to ludzie, tacy sami jak my.

 

Uważam, bardzo dobrze, że wieś ma swoich reprezentantów w parlamencie. I wszyscy powinni się zjednoczyc, żeby wspierac taką inicjatywę. Żeby przy kolejnych wyborach zapewnic im miejsca w pralmencie. Dla mnie, oni nie muszą mi dużo pomagac, wystarczy, że będą bronic mnie przed głupimi pomysłami innych.

 

Poza tym, żeby zmienic oblicze tej partii, to wystarczy głosowac na ludzi "mądrych życiowo". Wszędzie są tacy ludzie, trzeba tylko ich umiec dostrzec w gąszczu pijarowskich spotów i reklam.

 

I mimo, że czasami posłowie PSL-u są nieudolni w swoich działaniach, to dla mnie mają jeden wielki plus, większośc z nich ma stały kontakt z rolnictwem, albo przynajmniej taki kontakt miało. Polecam wszystkim, aby posłuchac jakiegoś wywiadu z jednym z czołowych polityków np. PO. Wystarczy zobaczyc jaką oni mają wiedzę na temat polskiej wsi. Wtedy to dopiero włos się na głowie jeży!!!


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

masz racje.a mówiąc o niskiej cenie mleka i zboża to akurat PSL-u nie oskarżam.tutaj robotę zawalił NBP który nie potrafił zapanować nad kursem złotówki.i się zgodzę że trzeba PSL wspierać bo z innych partii bladego pojęcia o wsi nie mają.a większość PSL to są rolnicy więc o wsi trochę pojęcia mają.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

dla mnie PSL to Witos i Mikołajczyk i to był PSL najlepszy, jedyny i wszech czasów! Nawet Sawicki i Pawlak to zupełne dna przy Tych personach. SLD, PSL i UP tworzyli 2 razy koalicję rządząca, myślę że Panowie których wymieniłem wcześniej przewracają się w grobach. Pewnie! Nie ma ludzi doskonałych i partii idealnych, PSL niestety a może stety już się skończył Sawicki jest postacią dużego formatu i może w tą partię wlać nową krew, tego człowieka aż chce się słuchać. tylko że to nie on jest jej szefem...Polska to nie tylko rolnicy, o reputacji rolnika nie będę się rozpisywał ale PSL tym samym skazane jest na śmierć.

Mój dziadek był działaczem PSL, na pogrzeb dziadka przybył sztandar PSL- naprawdę piękny gest po żadnej innej partii nie spodziewałbym się.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

"Poza tym, żeby zmienic oblicze tej partii, to wystarczy głosowac na ludzi "mądrych życiowo". Wszędzie są tacy ludzie, trzeba tylko ich umiec dostrzec w gąszczu pijarowskich spotów i reklam."

 

co z tego że zagłosujesz na mądrego, jak przechodzi ten co na 1 miejscu na liście, i tak jest w każdej partii, ze względu na ordynację wyborczą

 

a PSL jest w koalicji, i mogliby co nieco robić, nie chodzi mi o jakieś cuda, ale jakieś normalne paliwo rolnicze by się przydało, bo te zwroty VAT-u jak są teraz, to cóż....., grosze, a żebyś jeszcze za dużo nie spalił, i się w limicie zmieścił

może by się jakieś pieniądze na doradztwo mogły znależć, bo jak kolega się zwolnił, i powiedział, że po 1000zł płacą w ODR na miesiąc doradcy, to po co studiować rolnictwo? chyba dla satysfakcji,

 

i jest setki innych spraw, za które się trzeba zabrać, ale jakoś nic ostatnio nie widzę chęci, same tematy zastępdcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

PSL był jest i będzie! Jak by się WIEŚ ziednoczyła i wybrała prawdziwych przedstawicieli tej największej grupy społecznej jaką są Rolnicy to by tych problemów nie było.Niema jedności wśród ROLNIKÓW i są tego skutki.


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

1kaczynski wynajal od lotu za 150 tys samolot,ktory polecial do brukseli na 10min spotkania po ktorych wyszedl z sali a wszedl min.finansow ,na rozmowy o gruzji-dokladnie 2 min-sie spoznil bo byl w resteuracji zjadl za to kolacje.samolot oczywiscie wrocil do polski i na drugi dzien przylecial spowrotem.gdy leci do juraty co tydzien,bo ciezko caly tydzien pracuje leci samolot do gdanska i helikopter z warszawy do gdanska i potem do juraty

2 ilu w polsce jest prawdziwych rolnikow1,5 mln[tyle jest gospodarst pow 1ha]1,2mln[tyle bierze doplaty]czy 350tys ktore sa zywotne ekonomicznie[pow 4esu]i biora jakakolwiek dodatkowa pomoc z unii.razem z rodzinami to chyba niewiele,pol nie glosuje,czesc na inne partie,sila wiejskiego elektoratu istnieje tylko w ustach aparatczykow psl i wysoko ponad 5% nie podskocza a niedlugo i to zniknie.a histori to sie dzieci w szkole ucza[i to kiepsko]wiec takie agumenty sa smieszne im dalej od jakiegos wydarzenia to sie go bardziej idealizuje.witos byl tylko jeden i sie nie powtorzy[ jarekw nie wspomniales o zsl,chjeno-piascie,psl-wyzwolenie,sl itp.]


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

szykuje się temat pełen kwiatków:D


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

ale ktos wcześniej fajny pomysł zarzucił.przy następnych wyborach musimy sie zjednoczyć i pokazać siłę polskiego rolnika.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Temat jest o PSl-u, więc pisanie ile to Kaczyński razy latał samolotem - to chyba nie o to chodzi. W historii PSL-u były też ciemne "karty", ale ten się nie myli, kto nic nie robi. Inna wersja mówi, że ten się nie myli za którego decyzje podejmują inni.

Niech ktoś mi pokaże chociaż jedną taką partię, która żadnych błędów nie popełniała.

Pisanie o aparatczykach jest chyba lekko nie na miejscu, bo żeby tak ludzi oceniac, to warto by najpierw ich dokładniej poznac.

Ale cóż, w Polsce już tak jest, tu każdy się na wszytkim zna, i każdy wie lepiej.

Nie mam zamiaru bronic POSŁÓW PSL, mi chodzi tylko o pewną IDEE, w której to dobro polskiej wsi jest priorytetem.

A taką właśnie ideę reprezentuje PSL. I nie chodzi tu tylko o rolników, chodzi ogólnie o środowiska wiejskie.

Poza tym, nowe partie, które są wymysłem ludzi od socjotechniki, powstają tylko i wyłącznie na zamówienie, pod konkretny elektorat, który w danej chwili się utworzył, tak było z LPR, Samoobroną, PIS i PO również. Oczekujecie, że takie "twory" skutecznie zadbają o Naszą przyszłośc??? To jest produkt, kóry ma w danej chwili dobrze się sprzedac, wypromowac pewnych ludzi, dac im pieniądze i władzę...........i tyle, tylko tyle, albo aż tyle. Dlaczego tak trudno spojrzec na pewne rzeczy, bardziej obiektywnie.

 

Zwracam się teraz do Kolegi Fenola, którego cenię za umiejętnośc podejmowania rzeczowej dyskusji - PSL nie zginie (jako idea i jako partia), dlatego, że są jeszcze tacy ludzie dla których Nasza tożsamośc nie jest bez znaczenia.

 

A tak na marginesie, podajcie jaką widzicie obecną alternatywę dla PSL-u, tzn. jaka partia mogłaby PSL zastąpic w tej chwili? Może drużyna Andrzeja L.? A może drużyna Donalda T., który od ponad roku zajmuję się TYLKO i wyłącznie swoją kampanią prezydencką ?


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tłumaczenie że inni robili to czy tamto nie jest dla mnie żadnym tłumaczeniem. Poznałem kilku ludzi z pslu i wiem że są skrajnie różni, są tacy którzy sa wporządku a są tacy że można sobie rzygnąć. Z tym stwierdzeniem że dobro wsi jest priorytetem to można się zgodzić ale w większości przypadków przed wyborami. Priorytetem 90% polityków jest reelekcja. A praca agencji którymi rządzi Psl jest delikatnie mówiąc powolna. Bo co powiedzieć kobiecie która od grudnia czeka na pierwszą rente strukturalna a mamy juz pazdziernik warunki niby spełnione pole przepisane i co z tego nic tylko czekać.

Do wymieniania drużyn warto by wymienić jeszcze drużyne Lecha Kaczyńskiego który pielgrzymuje po Polsce (jakaś alegoria) z kampanią.

i rodzinną firme Waldemara Pawlaka nawet bardzo rodzinna ( czyt. tylko dla rodziny)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Pisałem już, że Sawicki powinien każdemu dopłacic do tony zboża i litra mleka, to dopisze jeszcze, że powinien od jutra zakasac rękawów i zacząc rozpatrywac kilka tysięcy wniosków, wydawac decyzję, wypłacac pieniądze. Wtedy niektórzy może byliby zadowoleni. Ja myślę, że ministerstwo doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że to wszytko idzie wolno. Ale to co ma teraz zrobic? Zwolnic 10 tyś ludzi pracujących w Agencji i zatrudnic nowych bardziej pracowitych. Przecież w tych wojwódzkich biurach pracują najczęściej tacy sami ludzie jak w każdym innym urzędzie. Są leniwi i tylko narzekac potrafią. I co kogo obchodzi, że starsza kobieta rok czeka na rentę. Poza tym ministerstwo jest we wszystkim zależne od Brukseli, dlaczego nikt tego nie potrafi zrozumiec.

Jeśli chodzi o tą reelekcję, to oczywiście zgadzam się z Tobą, @garek. Tak właśnie jest. Ale teraz może niech każdy popatrzy na siebie, czy potrafiłby byc lepszy od tych 90% posłów PSL-u starających się o reelekcję. Szpilkę w oku sąsiada każdy dostrzega doskonale, zobaczyc belkę w swoim oku, jakoś tak trudniej.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj