garek

Czy PSL dobrze spełnia obowiązki wobec rolników?

Polecane posty

hubertuss    4653

Po pierwswze kto by na tych nierobów głosował? Po drugie kolega wyżej napisał wyraźnie o 51 % mandató. Więc taki rząd miał by rację bytu. Swoją drogą ciekawe czy uda im się tym razem prześliznąć do sejmu nad progiem wyborczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pirell    0

Ja tym nierobom podziękuje i powiem do widzenia. W zeszłym roku dostałem dopłaty w marcu, tu jeszcze nie ma na co narzekać bo zmieniali bank pośredniczący przy dopłatach w styczniu, ale za to w tym roku to dopiero w kwietniu! Dzięki czemu naliczone mam 3000zł odsetek karnych od kredytu, a pieniędzy nawet nie zobaczyłem bo od razu bank zabrał, a pieniądze na paliwo na wiosnę trzeba skądś brać. I jeszcze wspomnę o przebimbaniu okresu w którym Polska miała się zgłosić po dopłaty z unii dla producentów tytoniu, w efekcie czego dopłat z unii nie będzie. Będzie za to dopłata z budżetu państwa, i znów wszyscy będą mówić że muszą rolników utrzymywać.

 

Co do samych dopłat z Unii i tej "kasiorki" jaka to nie płynie jak to określił kolega wyżej, to radzę sobie przypomnieć jakie ceny były nawozów i środków ochrony roślin a jakie są teraz? 400% do góry? A dopłaty bezpośrednie można było finansować z własnego budżetu, tak jak to jest w Stanach Zjednoczonych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

Pirell nie przejmuj się ja kiedyś 2 lata pod rząd dostałem w czerwcu w tym raz dokładnie 31 czerwca. Oni mają czas.

Edytowano przez kokoman0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Tak to jest. Jeśli nie miałeś pieniędzy na paliwo to coś nie za bardzo zarządzasz pieniędzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Stasiek wyluzuj-każdemu może się zdarzyć-ja tam np. w akademiku czasami na najtańsze wino nie miałem a co dopiero na paliwo :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

No dokładnie ze studentami to inna historia.

"Studencka jajecznica": rano otwierasz pustą lodówkę, drapiesz jajka, zamykasz lodówkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Żartujesz ?-ja pamiętam z dawnych czasów jak budziłem kurczaka z hibernacji (w lodówce zapomniany przez Boga i ludzi przeleżał chyba pół roku-a śmierdział :D ),człowiek interesował się koleżankami ( a tak naprawdę tym żeby dokarmiły bo każdy grosz szedł na tzw.przelew ),Kuzyn z kolegą z głodu zapierniczyli wszystkie reklamówki z żarciem wywieszone za oknami a doszły mnie i słuchy że swego czasu owe reklamówki łowili na wędkę z 10 piętra...Oj chyba bogaci sa studenci w tych czasach,bogaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

To się chyba obracam w dziwnym środowisku albo mam dziwnych znajomych. Większość jak jest głodnych to nie dlatego że nie ma co jeść ale tylko dlatego że nie chce się iść do biedronki czy sobie odgrzać/ugotować. Oczywiście skąpstwo z wydatkami na jedzenie jest ale na pewno nie takie jak piszesz. Alkohol jest jeszcze dość ważny ale jak 2 razy w tygodniu impreza to już szaleństwo. Raz w tygodniu gdzieś do klubu, domówkę a później to najwyżej jakieś spotkanie przy symbolicznym piwku w barze lub domu. Ale to szaleństwa nie ma. Oczywiście są agenci co wydają na alkohol przez miesiąc tyle ile wynosi minimalna płaca w Polsce ale ich to za dużo nie ma. A tak to każdy student ciuła żeby jakoś ten miesiąc przeżyć, niektórzy nawet próbują na coś zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Stasiek weź pod uwagę to że ja pisałem o wydarzeniach sprzed ponad dwudziestu lat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
StasiekS    73

Domyśliłem się. Ale mi chodzi o panujący dalej stereotyp studenta wiecznie głodnego i pijanego. Chociaż już tego nie widać to i tak dalej panuje taka opinia. Niektórzy studenci się nawet tym szczycą. I nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A jaki stereotyp partii politycznych (a szczególnie co poniektórych ich przywódców ) funkcjonuje ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja studiowałem jakies 8 lat temu i znałem takich którym na jedzenie z róznych przyczyn brakowało. A co do stereotypu polityka. No cóż wiecznie głodni jeśli chodzi o koryto też są. Jak słuchasz to czasami myślisz, że są równiez pijani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj