Polecane posty

Gość   
Gość

O przepraszam😊soltys48 jeszcze tu może pisać😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 minut temu, Rolnik1973 napisał:

W tym temacie to już wszyscy dostali, teraz pora na rok 2018🍻

@Sołtys twierdzi że nie dostał .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Moze mial kontrole i nazbieralo sie tyle nieprawidlowosci ze niedostanie wcale doplaty za ten rok bo nie wierze zeby akurat tylko on nie dostal doplat za 2017 rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a może mi ktoś na szybko podpowiedzieć ile dostanie "rolnik z miasta" mający 2ha ziemi? Bo nie pamiętam dokładnie co może dostać. Dostaje chyba JPO+zazielenienie+płatność dodatkową wg mnie.
Na przelewie z ARMiR miał niby coś ponad 1500zł za te 2 ha ale to jakby bez płatności dodatkowej. Podpytuję bo niby dopłaty + mój podatek i ziemia do wzięcia na min 5-7 lat, nie chcę przepłacać bo raczej nie do kupienia nigdy ale jakbym dostał umowę na piśmie i dopłaty na siebie a jej przelewem w formie czynszu za dany rok to miałoby dla mnie sens. Pytanie ile dostawał dopłat przy uprawie samych zbóż.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
1 godzinę temu, Nikita_Bennet napisał:

a może mi ktoś na szybko podpowiedzieć ile dostanie "rolnik z miasta" mający 2ha ziemi? Bo nie pamiętam dokładnie co może dostać. Dostaje chyba JPO+zazielenienie+płatność dodatkową wg mnie.
Na przelewie z ARMiR miał niby coś ponad 1500zł za te 2 ha ale to jakby bez płatności dodatkowej. Podpytuję bo niby dopłaty + mój podatek i ziemia do wzięcia na min 5-7 lat, nie chcę przepłacać bo raczej nie do kupienia nigdy ale jakbym dostał umowę na piśmie i dopłaty na siebie a jej przelewem w formie czynszu za dany rok to miałoby dla mnie sens. Pytanie ile dostawał dopłat przy uprawie samych zbóż.

Tylko mu wytłumacz że ta stawka jest ruchoma , bo się potem zdziwi że ze stówe albo dwie dostał mniej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

bardziej mnie interesuje ile maxymalnie dostaje obecnie gdzie sieje tylko zboża co roku.
Po prostu wyliczę średnią i tyle zaproponuje mu za rok płatne do 30.10 każdego roku+mój podatek przy umowie pisemnej gdzie o dopłaty piszę ja. Sąsiedni właściciele nie chcą tego brać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
12 godzin temu, Rolnik1973 napisał:

W tym temacie to już wszyscy dostali, teraz pora na rok 2018🍻

jeszcze trochę popisze

12 godzin temu, zetorki12 napisał:

@Sołtys twierdzi że nie dostał .

W poniedziałek miałem przelew ale ni diabła nie wiem za co do niczego to nie pasuje.U mnie jest trochę dziwna sytuacja więc jeszcze na pewno muszę się uzbroić w cierpliwość.Najwazniejsze że teraz mam konkretną odpowiedź z ARIMR o co z tym wszystkim chodzi

Może wyjść tak że za 2018 szybciej będzie cała kasa niż za 2017

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

schabomił42 napisał:

Dzisiaj zaliczka na koncie. Kresy zachodnie ,Dolny Śląsk.

Tak jak rok temu ok 70%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
Dnia ‎04‎.‎10‎.‎2018 o 11:25, akowicz111 napisał:

Wczoraj kontrol terenowa , przetrzepane 100 % działek .

Kasa na 99 % w czerwcu . Dzisiaj następna kontrola tym razem z ARIMR , wszystkie działki . 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 17.10.2018 o 06:29, soltys48 napisał:

jeszcze trochę popisze

W poniedziałek miałem przelew ale ni diabła nie wiem za co do niczego to nie pasuje.U mnie jest trochę dziwna sytuacja więc jeszcze na pewno muszę się uzbroić w cierpliwość.Najwazniejsze że teraz mam konkretną odpowiedź z ARIMR o co z tym wszystkim chodzi

Może wyjść tak że za 2018 szybciej będzie cała kasa niż za 2017

możesz ujawnić o co chodzi że jeszcze nie dostałeś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

nie przesadzaj,ze aż tak....

Po prostu splot nieszczęśliwych zdarzeń może powoli uda sie to przeżyć właściwie to już bliżej niż dalej do finału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

nie przesadzaj,ze aż tak....

Po prostu splot nieszczęśliwych zdarzeń może powoli uda sie to przeżyć właściwie to już bliżej niż dalej do finału

Jeszcze nie dostałeś dopłat za 2017? To pisz podanie aby wstrzymali także za 2018 i całość wypłacili dopiero z transzą za 2019. Gdy dostaniesz jednocześnie z 3 lat, to będziesz mógł zrobić sobie kąpiel w zielonych xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
@up Napisz do jakiejs gazety rolniczej na pewno się zainteresują A pieniądze będziesz miał w drugi dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj