Polecane posty

subkrzys    13

" zaliczki dopłat pomoc klęskową to chyba świadczy o tym że obecny rząd jest po stronie rolników  " to staszek zaszalałeś . a co to wczesniej nie było pomocy klęskowej ,a zaliczki to jakaś kpina nie mozna konkretnie zaplanować zakupu nawozów środków ochrony roślin paliwa  bo zaliczka nie wiadomo kiedy i ile jej bedzie i kiedy resztę wpłacą  zrobiłem cytat ze staszka 131415 to teraz zrobie i z misia "Chłop to u nas ciemny jest "  i to nie nam dobrze robią zaliczką tylko sobie dłużej w budżecie obracają unijną kasą a wy czekajcie chłopy na resztę  do czerwca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Tylko, że staszko jest dobrym gospodarzem i dopłaty nie robią mu różnicy, kiedy wpłyną.
Ciekawe ilu rolników zostanie, jak nie będzie w końcu dopłat, a koszty uprawy nie spadną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ja rozumiem że temat z dopłatami jest mocno powiązany z polityką, ale na forum macie specjalny dział poświecony polityce więc, prosze, przenieście się tam, a ten temat zostawmy sprawom typowo dopłatowym


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3

witam panowie ku mojemu zdziwieniu zaliczka dzisiaj na konto wpłynęła wielkopolska okolice kalisza

wszedzie pisza ze obszary objete asf oraz te po wichurze pojda jako pierwsze ale sama ogladalam ministra jak mowil ze najpozniej te powiaty dostana na poczatku listopada.wiec szok ze tak szybko im to idzie.edit-wiedziona dziwnym natchnieniem udalam sie do bankomatu-ZALICZKA NA KONCIE.

Edytowano przez rolniczka30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4224

Od zaliczek wolałbym zdecydowanie, żeby po prostu data wypłaty dopłat była bardziej sprecyzowana. Nie na zasadzie, że w tym roku mam w grudniu już a w następnym w lipcu dopiero. Uważam, że zdecydowanie lepiej byłoby jakby przychodziła wcześnie decyzją z określonym choć miesiącem wypłat. Wtedy człowiek mógłby jakoś rozplanować wydatki, wiedziałbym na co w danym czasie może sobie pozwolić, które zakupy/inwestycje może realizować, które muszą poczekać, które można powoli zaczynać zalatwiac. Podejrzewam że dla sporej części gospodarstw dopłaty są znacząca część środków jakie do do rozdysponowania i mają bardzo duży wpływ na funkcjonowanie gospodarstwa. Wiedząc, że dopłaty będą w grudniu wiedziałbym, że mogę zamawiać już nawozy, a z bieżących środków przeprowadzić np zbliżające się naprawy, wiedziałbym że mogę szukać i zamawiać powoli agregat, że mogę przytrzymać jeszcze zboże, bo na ratę kredytu pójdą dopłaty a zboże sprzedam później przy lepszej cenie itd. Nie chcę żeby to zabrzmiało jak uzależnienie od dopłat, bo i bez nich gospodarstwo by się kręciło, tyle że mniejsze kwoty mogłyby isc na inwestycje. No i zwyczajnie lzej byłoby sobie zaplanować wszystkie wydatki.

Edit
Piszcie jakie % dostajecie, czy jaką kwotę i ile ha.

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wypłacają zaliczki to niech wypłacają,co wam to przeszkadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Mam takie pytanko zasiałem w tym roku buraki na dzierżawie i wezmę za te buraki dopłaty ale musze gościowi dopłate jaką otrzymywał wczesniej dostawał różnica zostaje u mnie  i moje pytanie jest takie ile jemu sie nalezy tej kasy on sam składa na ok 3ha  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Mam takie pytanko zasiałem w tym roku buraki na dzierżawie i wezmę za te buraki dopłaty ale musze gościowi dopłate jaką otrzymywał wczesniej dostawał różnica zostaje u mnie  i moje pytanie jest takie ile jemu sie nalezy tej kasy on sam składa na ok 3ha  

jezeli składał do 3 ha to mu sie nalezy JPO+dopłata za zazielenienie=770zł hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

ale skad mu sie należy to zazielenianie ? to nie jest jak sie ma pow 10 ha?

 

Zazielenienie nalezy sie do wszystkich hektarów.Płatnosc dodatkowa nie nalezy sie do pierwszych 3 hektarów oraz powyzej 30-stego hektara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

ale skad mu sie należy to zazielenianie ? to nie jest jak sie ma pow 10 ha?

 

a ONW na tą działke jest?

 

Pytanie mam do tych co dostali już zaliczki, czy wzgledem roku 2016 składaliscie jakies zmiany we wniosku? np dodawaliście nowe działki


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

a ONW na tą działke jest?

 

Pytanie mam do tych co dostali już zaliczki, czy wzgledem roku 2016 składaliscie jakies zmiany we wniosku? np dodawaliście nowe działki

 

U mnie żadnych zmian względem roku 2016 nie było, kolega też dostał wczoraj zaliczkę. Też nie miał żadnych zmian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Zaliczka 70% na koncie ..55ha podlaskie i w zasadzie warminsko maz....


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Zawsze składałem wniosek jako ostatni więc leżał na wierzchu i pierwszy dostawałem dopłatę. W tym roku się pospieszyłem .............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczka 70% na koncie ..55ha podlaskie i w zasadzie warminsko maz....

Syn marnotrawny..., a dobry ojciec to PIS :D ;)

Za co 80 koła masz naturę czy postanowiłeś się bawić w nowe RŚ? A może jeszcze ze starego normalnego RŚ ciągniesz bo nowe nie warte zachodu przynajmniej na moim terenie.

 

Byłem w ARiMR i z ciekawości się zapytałem kiedy będą zaliczki to powiedzieli że większe gospo i MR dostaną w drugiej kolejności. Jak widać są odstępstwa od reguły.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
Dnia 19.10.2017 o 09:17, kris91 napisał:

Jest zaliczka 70% z 12 ha, pow. augustowski :)

 

Ubiegałeś się o dopłatę dla MR ?

 

 

 

 

Taka ciekawostka jak to nasz kochany rząd, a dokładnie odpowiedzialny resort rolnictwa umie liczyć na swój kopyt.

W ubiegłym roku była ilość bydła do zgłoszenia max 30. W tym roku już max 20 ALE koniec końców miało to być bez znaczenia bo kasa miała się zgadzać. No to mamy :

 

płatność do bydła – 291,03 zł/szt.(256,20 zł/szt. - 2016)

 

30 x 256,20 = 7686zł       

20 x 291,03 = 5820,6zł

 

Zgadza się ale dla PISiorów.

 

_____________________________________________________________________________________________________________
Traktorpedia - dane techniczne ciągników rolniczy, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

 

Edytowano przez andrewk

„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj