Polecane posty

Nikita_Bennet    316

napisz jak rozwiązałeś temat bo u mnie jest wg BKM ARiMR ciut ponad wymagane w tym zastępczym ale chcę powalczyć o uznanie rośliny bo gdyby wypłacili w styczniu to ok ale skoro mam dostać na końcu to miesiąc odwołania wiele nie zmieni.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

teraz chcesz walczyć o uznanie rośliny? Dostałeś raport z jakiejś kontroli, która stwierdza roślinę inną niż deklarowałeś? Jeśli tak, to napisane tam było, że masz czas na odwołanie i jest to 14 dni od otrzymania raportu. Teraz to już po ptokach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dziś dostałem kopie raportu po kontroli (kontrola trwała od 18 grudnia do 19 lutego) musieli ostro w palnik dawać działka która od zawsze miała 1.47 ha  według nich ma 1.98 ha cholera pół hektara przeoczyłem O.oxD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316
2 godziny temu, Bananek napisał:

teraz chcesz walczyć o uznanie rośliny? Dostałeś raport z jakiejś kontroli, która stwierdza roślinę inną niż deklarowałeś? Jeśli tak, to napisane tam było, że masz czas na odwołanie i jest to 14 dni od otrzymania raportu. Teraz to już po ptokach.

odwołałem się, nie uznali i powiedzieli że jeszcze od decyzji można się odwołać.
Natomiast wyliczyli mi dodatkowe efa (drzewa, rowy, strefy buforowe) którego starcza trochę ponad minimum które mam spełniać (miałem wysiany jeszcze bobik+rzepak na jednym polu dla bezpieczeństwa). Także efa powinienem spełnić ale dla zasady ....


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
Napisano (edytowany)
2 godziny temu, Nikita_Bennet napisał:

odwołałem się, nie uznali i powiedzieli że jeszcze od decyzji można się odwołać.
Natomiast wyliczyli mi dodatkowe efa (drzewa, rowy, strefy buforowe) którego starcza trochę ponad minimum które mam spełniać (miałem wysiany jeszcze bobik+rzepak na jednym polu dla bezpieczeństwa). Także efa powinienem spełnić ale dla zasady ....

Nie znam Twojego przypadku, mówię tylko na swoim przykładzie. Od decyzji można się odwołać, ale to chyba jeśli nie zgadzasz się co do naliczonych płatności, a nie co do rośliny deklarowanej. Choć pośrednio może tak być, że płatność za roślinę deklarowaną jest wyższa i to Ci nie pasuje. Wszystko to jest skomplikowane ze strony urzędników, a nam się wydaje prościutkie, bo na co dzień obcujemy z tymi działkami i uprawami.

Edytowano przez Bananek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159
Dnia ‎17‎.‎05‎.‎2018 o 20:17, Bananek napisał:

Dzwoniłem dziś do ARiMR zapytać co i jak i dowiedziałem się, że Pani, która obsługuje mój wniosek miała do sprawdzenia i zatwierdzenia stos składający się z ponad 400 wniosków. Teraz zostało jej 30 najtrudniejszych, w których znalazł się mój. Najtrudniejszy, bo robiłem korektę do wniosku, potem miałem kontrolę (z którą się nie zgodziłem i odwołałem), potem uznano moje odwołanie i do ARiMR poszedł drugi raport pokontrolny. Do tego miałem wysokobiałkową wykę i poplony (rolnośrodowiskowe).

W sumie do sprawdzenia:

  •  płatność bezpośrednia
  •  ONW
  •  rolnośrodowiskowe
  •  dwa raporty pokontrolne
  •  płatność klimatyczna

i jakieś jeszcze pierdółki

Teraz pytanie: Lepiej się odwołać i czekać dłużej na pełne dopłaty czy machnąć ręką i dostać pomniejszone wcześniej? Sami sobie odpowiedzcie.

Na tej liście jestem pewnie i ja .O.o U mnie raport pokontrolny przyszedł wcześnie  bo jakoś wczesną jesienią , i nie było od czego się odwoływać . Ale ja zmieniałem uprawę w ostatni dzień ustawowy na ugór i to dopiero były problemy w ARIMR . I chyba przez to czekam tyle w tym roku .:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
Napisano (edytowany)
10 godzin temu, akowicz111 napisał:

Na tej liście jestem pewnie i ja .O.o U mnie raport pokontrolny przyszedł wcześnie  bo jakoś wczesną jesienią , i nie było od czego się odwoływać . Ale ja zmieniałem uprawę w ostatni dzień ustawowy na ugór i to dopiero były problemy w ARIMR . I chyba przez to czekam tyle w tym roku .:ph34r:

prawdopodobnie nasze wnioski leżą sobie gdzieś obok siebie :) 

W tym roku również będzie u mnie zmiana do złożonego już wniosku (walnąłem się w powierzchni żyta do koszenia na kiszonkę) i znów wpadam na koniec kolejki. Jeszcze znając życie wskoczy jakaś kontrola rolnośrodowiskowa, bo nie miałem w tym roku i znów czerwiec mnie przywita gotówką. ;)

@akowicz111 powiem Ci, że jak dzwoniłem do ARiMR to Pani powiedziała, że kierownik kazał pracownikom rozliczyć wszystkie wnioski do końca maja, więc jest jakaś nadzieja. :)

 

Edytowano przez Bananek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izeeek    4
18 godzin temu, Bananek napisał:

Jest decyzja!!! Wreszcie. 

gratulacje! Ja wciąż czekam a odroczenie miałam do 30.04;) chyba zapomnieli dosłać kolejnego ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1826

Jak nic nie przysłali,to znaczy teoretycznie powinny pojawić do końca miesiąca,co najmniej decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izeeek    4
7 minut temu, krzychu1990 napisał:

dziś reszta dopłat na koncie.☺ pomimo kontroli i odroczenia 30.06

a decyzje dostałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Cud. W zeszłym tygodniu decyzja, dziś kasa na koncie. trzeba długi popłacić:)

A powiedzcie mi ile dać sąsiadowi za 1,5 h ? Wciągłem go do siebie bo mu się wnoisku nie chciało wypełniać. Miał posianą kukurydzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854
11 godzin temu, drizzt24 napisał:

Cud. W zeszłym tygodniu decyzja, dziś kasa na koncie. trzeba długi popłacić:)

A powiedzcie mi ile dać sąsiadowi za 1,5 h ? Wciągłem go do siebie bo mu się wnoisku nie chciało wypełniać. Miał posianą kukurydzę.

nic mu nie dawaj. Jakby chciał kasę, to by sam złożył wniosek. ;)

A tak na poważnie, to TUTAJ masz stawki. Policz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16854

ja czekam na kasę, czyli pośrednio na

1 godzinę temu, izeeek napisał:

pozytywne zakończenie sprawy dopłat z 2017

;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171
1 godzinę temu, izeeek napisał:

Czy tylko ja i @rolnik34 czekamy wciąż na pozytywne zakończenie sprawy dopłat z 2017? 

U mnie też cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja niedawno dostałem protokół po kontrolny zanim to arimr przeżuje i wypluje dużo wody w wiśle przepłynie  odroczenie mam do 15 czerwca ale coś czuję ze doczekam się trzeciego przesunięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik34    246
7 godzin temu, szczypka napisał:

ja niedawno dostałem protokół po kontrolny zanim to arimr przeżuje i wypluje dużo wody w wiśle przepłynie  odroczenie mam do 15 czerwca ale coś czuję ze doczekam się trzeciego przesunięcia 

PISIORY KASE ROZ...ALI I NAM BRAK

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a kto ich tam wie dali 500+ i ludzie siedzą cicho wyciągają afere za aferą  a co mnie to ku... obchodzi mnie interesuję ile mam w portfelu a przy tych cenach za świnie wiatr w portfelu hula 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba93    3
zlecenie o wypłatę reszty dopłat została wysłana do Warszawa w połowie maja. Kiedy mogę się spodziewać reszty pieniędzy na kącie . Jaki termin orientuje się ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj