Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Tomasz78    1029

hehe i tak pewnie co drugi pójdzie złozyc wniosek papierowy ,a co do systemu elektronicznego to teraz testują je ODRy  i stąd wiem że tak kiepsko to teraz idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przez internet nie jest takie trudne, tylko cholera niech to działa jak należy, bo coś wymyślą że sami pracownicy mówią że mają problemy, no to co ma powiedzieć przeciętny rolnik który ledwie komputer umie uruchomić. W wersji papierowej mają spore problemy, a o internecie to zapomnij.                xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Sean napisał:

Ciemno to widzę, żeby to robić, to każdy musi mieć założone konto w Agencji.

bylem w agencji żeby założyć konto to kazali sie wstrzymać bo prawdopodobnie nie będzie trzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14
11 godzin temu, Sean napisał:

Może rozwiń, dlaczego niby nie?      :P

Wlaśnie kto pisze na forum to dobrze odpowiada bo teraz musi zgadzać się ilość ha z rzeczywistością  możesz nie brać doplat do ziemi ale musi być to wykazane we wniosku ze do takiej powierzchni nie bierzesz doplat. Różnica w niezgodności ha może wynosić 3%w jedna lub w druga strone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

a po co to wszystko ,aby wiedzieć o nas więcej niz Stalin ,począwszy od dopłat kończąc na hodowli, UE tak kontroluje rynek zbytu i nim reguluje ,aby Polski rolnik zbytnio sie nie dorobił

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Jeszcze sami dobrowolnie pomagamy im w permanentnej inwigilacji - wypełniając wszystko, co każą.

  • Like 1
  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy Wy też macie wrażenie że dopłaty są sporo niższe od ubiegłorocznych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wszystko zależy od profilu danego gospodarstwa. Niektórych dopłat nie ma, zaś wprowadzono inne lub wyższe stawki.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wiem że co nieco się zmieniło . Ja praktycznie miałem tak jak w poprzednim roku (uprawy , bydło) , dopłat chyba z 16% mniej będzie . Dziś przyszła decyzja i tak obliczyłem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Osobiście staram się, aby wprowadzać takie uprawy w danym roku, na które dopłaty są wyższe.
I tak w ubiegłym roku poszedłem w rośliny strączkowe 606 zł do ha (do 75ha).

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Chyba tak drastycznych zmian nie było.  Miałeś dużo motylków na paszę? Tu spora różnica np pomiędzy grochem a lucerną. W zwierzakach to zupełnie się nie orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie chodzi mi o szczegóły , tylko o to czy ktoś tak zauważył . Motylkowych nie mam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Płatność do bydła 291zł/ szt a było 256zł.
Płatność do krów 371szł/ szt a było 322zł, tylko ilości sztuk zmieniły się.

  • Like 1
  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Ja jeszcze nie mam decyzji. 

Dostałem zaliczkę i jeśli miało to być 70% to by się zgadzało z moimi wyliczeniami (różnica chyba 300zł), więc bez istotnych różnic w porównaniu z zeszłym rokiem.

Ale wszystko się okaże jak reszta wpłynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A możliwe jest żeby w pierwszej turze wypłacili więcej niż 70% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Możliwe, ale mało prawdopodobne.

  • Like 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25258

Oby nie, bo bym się zawiódł jak by mniej do wypłaty zostało niż sobie zakładam:D

 

W decyzji naliczyli Ci wszystkie  płatności? Może nie spełniłeś wymogów EFA?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Ja myslalem ze bede mial sporo mniej doplat , ale jesli zaliczka wynosila 70% to nie jest zlev. Decyzji jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dostałem dużo więcej niż w poprzednim roku, ale to z powodu powiększenia gospodarstwa i dopasowania do wyższych stawek płatności.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ozzborn polityki w to nie mieszaj ,na samym początki PSL nas sprzedało ,wiec co sie dziwisz ,

ja decyzji jeszcze nie dostałem wiec nie mam pojęcia czy cos skubnęli ,areał sie zwiększył i z moich wyliczen wynika ze 50-60% juz dostałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

Złodzieje tacy jak ci teraz ale za nich chociaż dopłaty w miarę szybko dostawałem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj