Polecane posty

Damiq    1

Kolego, ja w zeszłym roku dostałem jakieś 30% jako zaliczkę, więc myślę, że nie masz się o co martwić (w tym roku dostałem 50%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A ja dzisiaj się dowiedziałem, że zaliczki nie dostanę bo w połowie lipca miałem kontrolę foto... Raportu do dzisiaj nie ma... W takiej samej sytuacji jest połowa mojej gminy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
1 godzinę temu, lukejro napisał:

A ja dzisiaj się dowiedziałem, że zaliczki nie dostanę bo w połowie lipca miałem kontrolę foto... Raportu do dzisiaj nie ma... W takiej samej sytuacji jest połowa mojej gminy...

W tamtym roku też miałem kontrolę i zaliczkę normalnie dostałem tylko resztę dopiero koniec lipca 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

No ja w tamtym roku też miałem kontrolę i zaliczka była. W tym roku nie będzie. Sprawdzałem ARiMR. Swoją drogą fajna sytuacja, przez 4,5 miesiąca nie można przygotować raportu z kontroli foto... Mówią, że luty to jest realny termin... ehheheheeh Kontrolę przeprowadzali "kosmici" z zewnętrznej firmy geodezyjnej bez zielonego pojęcia o rolnictwie (uprawach), nawet nie wiedzieli dla kogo pracują, czuje że będzie wesoło... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5
14 minut temu, lukejro napisał:

No ja w tamtym roku też miałem kontrolę i zaliczka była. W tym roku nie będzie. Sprawdzałem ARiMR. Swoją drogą fajna sytuacja, przez 4,5 miesiąca nie można przygotować raportu z kontroli foto... Mówią, że luty to jest realny termin... ehheheheeh Kontrolę przeprowadzali "kosmici" z zewnętrznej firmy geodezyjnej bez zielonego pojęcia o rolnictwie (uprawach), nawet nie wiedzieli dla kogo pracują, czuje że będzie wesoło... 

da sie sprawdzic czy mam naliczona zaliczke jakos???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
4 godziny temu, Bolsick napisał:

da sie sprawdzic czy mam naliczona zaliczke jakos???

W biurze powiatowym mogą sprawdzić. Tylko muszą chcieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

@up

no i oczywiscie osobiscie

 

wczoraj 70% na koncie, woj lubuskie


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dostał ktoś  już  kasę  Klęskową   albo  chociaż decyzję ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mentos223    209

Mi wczoraj przyszła część dopłat górskich i chyba trochę za młodego rolnika a bezpośrednie pewnie na dniach będzie chyba że tylko tyle na ten rok  :D


Naprawa ciągników i maszyn rolniczych , przeróbki, malowanie, tulejowanie przednich osi, klejenie rozmrożonych bloków itp. PODKARPACIE tel. 721141104

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
2 godziny temu, Michal673 napisał:

WL nadal cisza, a kasa na gwałt potrzebna.

Ta kasa jest przeznaczona na rolnictwo a nie jakiś tam gwałt, a gwałt przecież jest surowo karany i lepiej się z tym zamiarem nie obnosić.:P

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66

Z ciekawostek to mój brat dostał już wszystko poza RŚ - wczoraj miał kolejny przelew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Obiecali to po trochu muszą coś robić

 

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
Dnia 11.11.2017 o 10:00, krzysieek napisał:

Ja to tam generalnie jestem za likwidacją dopłat. W mojej okolicy w większości i tak nie trafiają do tych osób co trzeba

Sam pewnie jesteś jedną z tych osób co "nie trafiają do tych osób co trzeba", i tak się opowiadasz za ich likwidacją ,ale to inni decydują czy będą czy nie ,a Ty przecież nie chcesz to nie bierz i nie użalaj się nad sobą że to inni biorą, i to do nich trafiają dopłaty a nie do tych co trzeba, bierze się dzierżawy na takich czy innych warunkach i tak potem jest .Bo zamiast dzikich dzierżaw kupić sobie ze 300 ha i sam bierzesz dopłaty.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
49 minut temu, wieslaw16 napisał:

Sam pewnie jesteś jedną z tych osób co "nie trafiają do tych osób co trzeba", i tak się opowiadasz za ich likwidacją ,ale to inni decydują czy będą czy nie ,a Ty przecież nie chcesz to nie bierz i nie użalaj się nad sobą że to inni biorą, i to do nich trafiają dopłaty a nie do tych co trzeba, bierze się dzierżawy na takich czy innych warunkach i tak potem jest .Bo zamiast dzikich dzierżaw kupić sobie ze 300 ha i sam bierzesz dopłaty.

Kupic sie nie da bo każdy trzyma ziemie dla dopłat. Jestem za tym aby dopłaty były do wyprodukowanego towaru a nie z tytułu posiadania gruntów rolnych.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

A co z gruntami, które nie da się uprawić ? Jak ktoś ma zapuszczone 20ha łąk bo spółka wodna nie działa i wszystko podmokłe, to co ? Nie ma sprawiedliwego systemu w 100%.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Jasne, że dopłaty powinny odnosić sie bezpośrednio do danej produkcji, a nie k.rwa pompować kasę komuś tylko z racji "posiadania" gruntu, który w dodatku może być ugorowany ! Unijna paranoiczna patologia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ugorowanie to ani bezsens, ani patologia. Czasem jest potrzebne, a nawet konieczne. A poza tym - do czego odnieść te dopłaty ?  Do produkcji zboża z 1ha ? do produkcji mleka ? Czy może do produkcji pieczarek z 1ha ?  A może do produkcji rolek trawy ? Wiesz, jaka byłaby patologia, gdyby ktoś z 10ha zgłosił produkcję mleka od 200 krów (bo wszystko kupuje a tyle ma ziemi)

Jak już idziemy tym tropem, to powierzchnia gospodarstwa powinna zabezpieczać 90% jego potrzeb żywieniowych.  To by w naszym kraju wyeliminowało megafermy świń na przykład czy bydła, które chyba najbardziej szkodzą rolnictwu.  Wyobrażasz sobie, jakie te fermy brałyby dopłaty w stosunku np. do ciebie ?

Dlatego są właśnie dopłaty obszarowe i dopłaty do produkcji (buraki, tytoń, strączkowe) . Wymagają zmian, ale panie strzeż przed oszołomami, bo to co proponujesz to kolejna skrajność.

Gdyby przyszła susza, jakieś choroby , powódź czy inny kataklizm, nie dostałbyś nic, bo nic nie wyprodukowałeś. Byłbyś happy ?

Edytowano przez jahooo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myciu    24
RŚ w październiku a w piątek zaliczka 70% także już tylko ONW i te 30% bezpośrednich mam dostac małopolska pow.nowotarski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518

zgadzam się z jahooo , poza tym  uważam że dopłaty powinien dostawać wyłącznie właściciel bo obecnie bandy oraczy wpadają nocami w czyjeś pole orzą ,sieją i zgłaszają do dopłat czy o to chodzi mraukot ?

Edytowano przez witejus
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj