Polecane posty

AlaCapone    5015

Lubelskie (LRA): dopłaty na koncie - chwalmy Pana Boga. Nie będę pisał ile, żeby nie było...

  • Like 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

U mnie doplaty 2  lub 3 listopada a w poprzednim roku 29 listopada.Przyszło 70% całości tzn.doplaty obszarowe,zazielenienie,dodatkowe i wysokobialkowe ☺☺☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

https://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/w-arimr-szykuje-sie-strajk-pracownikow-wyplata-doplat-zagrozona/

Darmozjadom  sie  webłach  przewraca  siedzą  nic  nie robią  poza  wk*rwianiem Rolników   2700 brutto    czeszą  i jeszcze  im  mało.  Jurgiel  powinien rozpędzić  te  stada   darmozjadów  pasożytów   niech  idą  na kasę  do  marketu  robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

O ho Ho 

To czemu sam tam nie pójdziesz do pracy jak tak tam dobrze nic nie robią i tyle zarabiają?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Zgadzam się. Siedzą smieją się i żłopią kawe. W tym roku byłem kilkadziesiąt razy w agencji, a oni siedzą. Połowy to nawet nie ma na stanowiskach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer
4 minuty temu, daron64 napisał:

O ho Ho 

To czemu sam tam nie pójdziesz do pracy jak tak tam dobrze nic nie robią i tyle zarabiają?

 

Mam dość  roboty   u siebie w gospodarstwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia
7 minut temu, kr9292 napisał:

Zgadzam się. Siedzą smieją się i żłopią kawe. W tym roku byłem kilkadziesiąt razy w agencji, a oni siedzą. Połowy to nawet nie ma na stanowiskach pracy.

Jak w każdym biurze, urzędzie czy banku. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Było się uczycxD

Co do tematu to podkarpacie RPZ cisza.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki88    212
1 godzinę temu, witejus napisał:

no właśnie , macie czego zazdrościć stróż tyle zarabia

Oni pewnie brutto od netto nie odróżniają stąd tak się pienią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamber310    4
3 godziny temu, daron64 napisał:

O ho Ho 

To czemu sam tam nie pójdziesz do pracy jak tak tam dobrze nic nie robią i tyle zarabiają?

 

Bo jesteś nierobem że tak piszesz?

Rolnictwo to 40% gospodarki Polski możesz siedzieć i w biurze a bez chleba byś zdechł...

Nie wiem jaki chleb wolisz żytni czy pszeniczny?

Zaliczek zero

Edytowano przez Bamber310
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Kolega dostał przelew z agencji...gospodarstwo ponad 100 ha...a przelew 9 groszy...napiszę słownie żeby nie było nieporozumień...dziewięć groszy !!!

Dostał ktoś mniej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

a to na pewno z agencji ? moze to cos innego, poknocił coś z tytułami przelewów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pewnie zaczęli w końcu płacić wprost proporcjonalnie do ilorazu inteligencji.:D

  • Thanks 1
  • Haha 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Komu jak komu ale jemu akurat inteligencji nie brakuje a przelew jest z agencji na 100%. To poważny gość a nie jakiś gówniarz i jak mówił,że z agencji dostał 9 groszy to znaczy,że tyle dostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Kpiny sobie robią? Jeżeli to prawda to należy nagłośnić, tak jak w radiu ciągle bębnią że wypłacają po 70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

jak wypłacają 70% a on dostał 9 groszy to jeszcze dostanie ok.3,8 grosza i bedzie miał 100 % :D ale cyrk. Kto za to odpowiada ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Bo to jest wina systemu...systemu, który w całej Chujni Europejskiej płaci za to,że ktoś ma ziemię rolną zamiast płacić godziwe pieniądze za efekty pracy rolnika. W ten sposób utrzymuje się wytwarzanie żywności na takim poziomie by tylko w "lepszym" świecie było żywności w bród a cały "gorszy" czyli trzeci i czwarty świat ciągle głodował.

Ktoś wyżej pisał,że w agencji siedzą i nic nie robią ale nie jest to takie czarno białe. W/w system produkuje miliony ton papieru, które ci ludzie muszą przeglądać, sprawdzać i tworzyć następne papiery. W tej masie danych nie trudno o pomyłki i dziwne sytuacje. Nie myślcie,że bronie tego systemu ale po prostu patrzę na to realnie. W takim natłoku danych nie da się uniknąć błędów. Młodzi nie pamiętają ale 20-30 lat temu rolnik miał w domu jedynie nakaz płatniczy i potwierdzenia wpłat kolejnych rat podatku, do tego 4 "odcinki" z KRUSu i to już były wszystkie papiery w gospodarstwie. Jak sprzedawał mleko to oczywiście dochodziło 12 papierków w roku z mleczarni. Ile papierów mamy teraz to chyba każdy wie.

To samo z wszystkimi zadaniami jakie agencja ma do wykonania a teraz głównie to wypłaty tych zaliczek. Takiemu Jurgielowi co zdania sensownego sklecić nie umie wydaje się,że jak powie,że rolnicy dostaną to dostaną...ale to tylko słowo urzędasa, który sam nic nigdy nie zrobił i nie robi więc skąd ma wiedzieć,że ktoś to musi wszystko policzyć, ktoś sprawdzić itp. itd. i dopiero na końcu może ktoś dostanie przelew.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj