Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wieslaw16    79
3 godziny temu, Kas napisał:

A u nas w powiecie foto kontrola i już wiem że nie wcześniej niż w marcu będą wypłacać. Warmińsko -mazurskie pow. Nowomiejski!

Być może taka oto jest zagrywka tylko po to aby przetrzymać kasę do czerwca, bo za mało mieli przecież czasu na kontrole, u nas mało kto otrzymał zaliczki, we wsi tylko dwa gospodarstwa  i to najmniejsze,Kuj-pomorskie.

Edytowano przez wieslaw16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
4 minuty temu, zetorki12 napisał:

Nie taki temat , ale też ARiMR . Dostajecie zawiadomienie że i w tym roku trzeba przeprowadzić spis zwierząt gospodarskich ?Ja wczoraj SMS-em otrzymałem takie coś .

Tak też takiego sms-a ja otrzymałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
8 minut temu, zetorki12 napisał:

Nie taki temat , ale też ARiMR . Dostajecie zawiadomienie że i w tym roku trzeba przeprowadzić spis zwierząt gospodarskich ?Ja wczoraj SMS-em otrzymałem takie coś .

Ja dostałem taki sms wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wydaje mi się że w zeszłym roku twierdzono że to jednorazowa akcja . Jednak nie . lubią wymyślać  sobie dodatkowe zajęcia . Biorąc pod uwagę że wszystkie dane mają , to po co ten cyrk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709
33 minuty temu, zetorki12 napisał:

Nie taki temat , ale też ARiMR . Dostajecie zawiadomienie że i w tym roku trzeba przeprowadzić spis zwierząt gospodarskich ?Ja wczoraj SMS-em otrzymałem takie coś .

do mnie tez wczoraj przyszedł sms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
49 minut temu, zetorki12 napisał:

A wydaje mi się że w zeszłym roku twierdzono że to jednorazowa akcja . Jednak nie . lubią wymyślać  sobie dodatkowe zajęcia . Biorąc pod uwagę że wszystkie dane mają , to po co ten cyrk ?

A tak aby w opinii ogółu panowało przeświadczenie, że mają dużo ciężkiej i ważnej pracy

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Taki spis trzeba przeprowadzać co rok i raz na rok. Nie musi być to koniec roku. Taki spis można dostarczyć wcześniej, ale nie rzadziej niż raz do roku.
Byłem przekonany, że mam do czynienia z ludźmi potrafiącymi czytać a jednak...

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wymądrzaj się , tylko skoro taki zorientowany (pewno u źródła) , to powiedz czy nie było w ubiegłym roku informacji że jednorazowa akcja , bo nowy system i coś tam nie współgrało ? No i jeszcze napisz dlaczego "trzeba" koniecznie .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Tak do każdego to wysyłają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
38 minut temu, AlaCapone napisał:

Taki spis trzeba przeprowadzać co rok i raz na rok. Nie musi być to koniec roku. Taki spis można dostarczyć wcześniej, ale nie rzadziej niż raz do roku.
Byłem przekonany, że mam do czynienia z ludźmi potrafiącymi czytać a jednak...

w jakim celu ten spis mając całe dane z systemu?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo pewno tam czytać nie potrafią i to Ala miał na myśli :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16856

Nikt nie potrafi wyjaśnić do czego jest taki spis mając wszystkie dane na serwerach. Mi babka powiedziała o spisie w informacji ARiMR to poprosiłem o wydruk z systemu, żeby mi pokazała co mam i przy niej napisałem jaki mam stan zwierząt. Paranoja.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Cel spisu: ułatwienie zwalczania chorób zakaźnych wśród zwierząt.

Warto czytać ustawy i nie bać się to naprawdę nie boli: Dz.U. 2017.0.546 t.j. - Ustawa z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

  • Thanks 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czy zechciał byś swoimi słowami to objaśnić , bo te urzędowe pisma to dla bardziej uczonych . W jaki to sposób ten spis zwalczy nam choroby ? Jest bardzie wirusobójczy niż to co posiadają już w komputerach ? Sadzisz że rolnik jest na tyle durny , by podać inny stan niż ten , który figuruje w danych agencji ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337
8 minut temu, AlaCapone napisał:

Cel spisu: ułatwienie zwalczania chorób zakaźnych wśród zwierząt.

Warto czytać ustawy i nie bać się to naprawdę nie boli: Dz.U. 2017.0.546 t.j. - Ustawa z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Ja to za durny widać jestem na to więc Ty uczony wyjaśnij mi czy zwyczajnie nie można pobrać danych z systemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Przecież w samej ARiMR się z tego durnego spisu śmieją i nie potrafią tego wyjaśnić po co i na co... pewne jest tylko tyle, że na brak makulatury do przerzucenia nigdy narzekać nie będą

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
41 minut temu, AlaCapone napisał:

Cel spisu: ułatwienie zwalczania chorób zakaźnych wśród zwierząt.

Warto czytać ustawy i nie bać się to naprawdę nie boli: Dz.U. 2017.0.546 t.j. - Ustawa z dnia 2 kwietnia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt.

Ta jasne.Wiesz po co to jest,żeby praktykanci mieli co do roboty.A ty głupoty piszesz,

  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
13 godzin temu, zetorki12 napisał:

Nie wymądrzaj się , tylko skoro taki zorientowany (pewno u źródła) , to powiedz czy nie było w ubiegłym roku informacji że jednorazowa akcja , bo nowy system i coś tam nie współgrało ? No i jeszcze napisz dlaczego "trzeba" koniecznie .

Nie było ale widać z pamięcią u Ciebie krucho;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, lukbold napisał:

Przecież w samej ARiMR się z tego durnego spisu śmieją i nie potrafią tego wyjaśnić po co i na co... pewne jest tylko tyle, że na brak makulatury do przerzucenia nigdy narzekać nie będą

No cóż to są konsekwencje naszego członkostwa w eurokołchozie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12 godzin temu, krzysieek napisał:

Ja to za durny widać jestem na to więc Ty uczony wyjaśnij mi czy zwyczajnie nie można pobrać danych z systemu?

No właśnie podobnie z doplatami  po co te wnioski ?Gmina by naliczyła tak jak do akcyzy i po kłopocie no ale wtedy wzrosło by bezrobocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Ja to tam generalnie jestem za likwidacją dopłat. W mojej okolicy w większości i tak nie trafiają do tych osób co trzeba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj