Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
freetaxi    947

Mam podobne przypadki praktycznie na każdym wniosku. Warto porównać z tym co był składany w 2016 roku. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

Dostaliście sms'y z ARiMR o kończącym się czasie na dopłaty? Ja dostałem dzisiaj o 18

 

parę dni temu dostałem sms-a, a wniosek wczoraj złożyłem.

 

swój spersonalizowany wniosek na 2017 odłożyłem na bok i zrobiłem od nowa po swojemu, bo sporo nieścisłości było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przedłużyli termin do 31 maja.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Zwróccie uwagę przy wypełnianiu wniosków na 2017 rok ARiMR nie wiem z jakiej przyczyny wywala cała działkę np 3 ha. BRAK jej w cz VII, VIII wniosku, brak mapki, także w Informacji dotyczacej działek deklarowanych do płatnosci brak tej jednej działki.

Miałem juz 4 takie przypadki wszyscy wieksi rolnicy. Dopłaty za 2016 normalnie do tej działki przyznane. Pytanie co jest grane, czyżby brakowało na 500+. Także sprawdzajcie działki, bo jak dajecie komuś do wypełnienia to on jedzie z danych z wniosku bo nie wie kto  ile ma ziemi . A jak nie złożycie to wasza wina. Piszę bo miałem kilka takich przypadków. Czyżby nowa zagrywka Dobrej Zmiany- pytanie na kogo zwalą winę - czyżby na T..ka

 

Rzeczywiście, brakuje mi 5 ha. Ale cyrk.  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Czyli widziecie jak dział system informatyczny którego praktycznie nie ma. Zalic\zki wypłacone na pałe, niezakończone sprawy z 2016 roku, błednie wygenerowane wnioski na 2017 rok. A co może być w 2017 roku, bardzo ciekawe jak będą sprawdzane nasze wnioski. Widzę że nie są to przypadki odosobnione. Pytanie jak będzie się tłumaczyć Agencja..... Przecież to wina rolnika, który nie sprawdził i nie dostosował wniosku do stanu rzeczywistego. Ziarnko do ziarnka a zostanie spora suma zaoszczędzona z budżetu krajowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521

słyszeliście że Jurgiel przedłużył do 15 czerwca termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie do końca maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

http://www.agrofoto.pl/prawo/przepisy-i-regulacje/wnioski-o-doplaty-bezposrednie-mozna-skladac-dwa-tygodnie-dluzej,71352.html


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki9610    204

Na stronie ARIMR jest wszystko

post-38775-0-89375700-1494616442_thumb.png


Kanał na yt.com luki9610

Sprzedam kopaczkę konną do ziemniaków (dyszel do traktora). Zainteresowani PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

wam brakuje a mi przybyło. łaka która zawsze miała 30 a teraz ma 45. inna działka zawsze było 2.70 teraz jest 2.75 gumowe te hektary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Ot cała agencja u nich zawsze jest coś nie tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Tak jak u mnie po foto było trochę nieścisłości 0.24ha obcieli, a w nowym wniosku w sumie dodali 0.15ha względem 2016


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mi też w tym roku dodali do każdej działki po parę arów a na całości wyszło ponad 50 arów, od cała ich filozofia.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie "wypadania" działek podczas druku wniosków przez agencję ,to kiedyś się też to zdarzało, tak samo zmiany PEG , także proponuję zawsze sprawdzać czy są wszystkie działki i nie z rokiem ubiegłym tylko z własnymi danymi np.akty notarialne , umowy itp ,  bo może nie być jakiejś działki kilka lat na wniosku a my o tym możemy nie wiedzieć, ja tak miałem więc wiem co mówię , również jak składałem przez internet 2 lata temu zniknęły mi działki z wniosku.

Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie  rozumiem  jak  można  nie  zauważyć,  pominiecia  działki przy  wypełnianiu  wniosku? 

Ja  wypełniając  sugeruje  się  tym  co mam  na polu  , a nie tym  co  napisali  w przysłanym  wniosku  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

Robił ktoś scalanie działek? Kiedyś w odr mówili, ze to duży koszt orientuje się ktoś jak duży? Mam już po dziury tych działeczek kliników po kilka nr na jednej działce


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

U nas  na  szczęście  było  scalenie kilka lat  temu . z  inicjatywy  mieszkańców , trzeba  sołtysów  z kilku  wsi  zmobilizować  , kilku  radnych  i jest na  to  dofinansowanie  z  UE .U nas  nawet  drogi  gruntowe  utwardzili .

Wcześniej  tez miałem działki ewidencyjne  nawet po  0,06 ha , w dodatku przedzielone  rowem. A bywało  że działka  rolna  składała  się  z 5 -  8  ewidencyjnych 

 

Na  własną  rekę  to  za  drogi interes , pytałem o  wycene podziału działki  przed  kupnem[ wydzielenie  siedliska] to powiedziano  mi  w  biurze  geodezyjnym  koszt około  2  tys 

 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Robił ktoś scalanie działek? Kiedyś w odr mówili, ze to duży koszt orientuje się ktoś jak duży? Mam już po dziury tych działeczek kliników po kilka nr na jednej działce

 

Jeśli chodzi Ci o łączenie działek graniczących ze sobą to jest 350 zł nie wiem jak jest z większą ilością w geodezji zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

to w  ogole jest to rozporządzenie na 2017 rok lub jakiś projekt "w sprawie stawek płatności związanych do powierzchni upraw"? skąd wiedzą za co i ile bedzie dopłata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9231

Też jestem ciekaw, bo na razie to wypełnianie wniosków w ciemno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

W zeszłym roku złożyłem wniosek na jedną działkę pierwszy raz, którą kosiłem jak nie była zalana. Teraz okazało się, że na tą działkę ktoś inny tez złożył wniosek. Wezwanie do ARIMR, wyjaśnienia, pokazanie aktu notarialnego. Niestety pracownik nie chciał powiedzieć kto był TYM drugim - pewnie jakiś sąsiad.

Miał ktoś z Was taką sytuację? Jak najlepiej udowodnić, że to ja skosiłem tą działkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj