Polecane posty

lazik11441    23

jak najprosciej wyliczyć obszar żeby wsiac poplon na zazielenianie? :) bo tylko tego nie mogę ogarnąć, resztę wniosku już wypelnilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    766

Czy uprawiając działkę rolną bez pisemnej umowy dzierżawy mogę bez problemu złożyć na nią wniosek o dopłaty? Wg mnie agencja nie powinna się czepiać, mapka będzie złożona na daną działkę rolną. Czy ktoś tak składał wniosek i czy agencja nie wymaga pisemnej umowy jako załącznik?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4223

Kiedyś była afera jak pani z agencji jak kończył się czas składania wniosków sprawdzała, na które działki nie były złożone wnioski o dopłaty i"rozdysponowywala" je pomiędzy znajomkow i oni na nie składali. Także kiedyś chyba nie było trzeba:) jak nikt na dana działkę nie złożył wniosku to chyba można. Gorzej pewnie jak się okaże, ze w parę osób na jedna zlozycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lazik11441    23

driver 24@ odemnie chcieli potwierdzenie tego że uprawiam tą ziemię, zlozylem na doplaty ja a nie tata i akurat się baba do tego przyczepila, ale napisałem taka umowę z tata i dostarczylem jej i przeszło :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczypu201    2

A może tu coś wiecie na temat tych ewniosków? Składał ktoś w ten sposób, działa to? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Mam pytanko:

Jezeli na jednej dzialce ewidencyjnej mam grunt orny oraz tuz a pomiedzy nimi jest pas drzewow i krzewow wyrysowany na mapce to jak mam to rozpisac?

 

wersja nr1

A jpo 0,5ha

A1 uprawa 0,5ha

 

B jpo 0,5ha

B1 tuz 0,5ha

 

wersja nr2

 

A jpo 1ha

A1 uprawa 0,5ha

A2 tuz 0,5ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! jestem tu nowa i mam pytanie na temat wypełnienia wniosku o dopłaty. Mam dwie działki , gdzie pierwsza to 10 h i na niej mam zasiane 5,70 h rzepaku i 4,30 h pszenicy ozimej i mam pytanie jak to zaznaczyć w oświadczeniu o sposobie wykorzystania dzialek rolnych oraz jak to zaznaczyć na mapie? druga dzialka ma 3,35 h i mam tam tylko jedna uprawe buraki cukrowe.

Proszę o pomoc? z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

jeśli nie jest to obszar spójny bo rozdziela te działki ten pas  to wersja nr .1 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

Mam działkę, ugór która prawdopodobnie częściowo albo cała zostanie sprzedana po 31 maja. Czy mogę brać za nią dopłatę? Czy muszę składać jakąś korektę jesli sprzedana zostanie np. 1 czerwca? Jak z realizacją obowiązku zniszczenia niechcianej roślinności do 31 lipca jeśli dzialka juz nie będzie moja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dostaliście sms'y z ARiMR o kończącym się czasie na dopłaty? Ja dostałem dzisiaj o 18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woytek    6

Witam! jestem tu nowa i mam pytanie na temat wypełnienia wniosku o dopłaty. Mam dwie działki , gdzie pierwsza to 10 h i na niej mam zasiane 5,70 h rzepaku i 4,30 h pszenicy ozimej i mam pytanie jak to zaznaczyć w oświadczeniu o sposobie wykorzystania dzialek rolnych oraz jak to zaznaczyć na mapie? druga dzialka ma 3,35 h i mam tam tylko jedna uprawe buraki cukrowe.

Proszę o pomoc? z góry dziękuje

 

A JPO

A1 rzepak ozimy

A2 pszenica ozima

 

Na mapie zaznacz działkę po granicach, oraz rozdziel rzepak od pszenicy (mniej więcej tak jak jest w rzeczywistości). W miejscu rzepaku piszesz A/A1, w miejscu pszenicy A/A2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam, mam zrobiony 1 rok temu Plan RS, w tym pakiet rolnictwo zrównoważone.

W planie na działkach mam posiać m.in. mieszankę strączkowo-zbożową i trawy w siewie czystym z przez. na nasiona.

 

Czy we wniosku o dopłaty (sposobie wykorzystania...) muszę napisać właśnie te rośliny czy powinienem zaliczyć je do grup roślin i :

- mieszanka strączkowo-zbożowa wpisuję uprawy mieszane

- mieszanka zbożowa wpisuję uprawy mieszane

- trawy w siewie czystym z przez. na nasiona wpisuję trawy na GO??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Dziś zabrałem się za wypełnianie wniosku i pytanie za 100 punktów gdzie mam wpisać sztuki bydła do dotacji? W starych wnioskach było w tych ani widu ani slychu. W instrukcji też nic nie widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

zawsze były oddzielne drugi które się dołącza do wniosku i tak samo jest teraz. Nigdy nie było tych rubryk we wniosku. Tyle że teraz max 20 szt moźna wpisać bydła i 20 szt krów


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W tamtym roku było ilość sztuk we wniosku do wpisania mam nawet kopie i tak też wpisywalem do wieku 6 miesięcy tyle powyżej tyle. Czyli skąd mam ten wniosek wziąć? To jest ten który wysylalem o stanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/P_WZSO/Kampania_2017/zalaczniki/O_6_01_Oswiadczenie_zwierzeta_przyznanie_2017.pdf

 

 

 

No  i nie  wiem  jaki  wniosek  wypełniałeś  , ale  przedział  wiekowy jest  do  24  miesiecy  dla  bydła-  bez  wzgledu na płeć  i powyżej  24  miesięcy  dla  krów . W ubiegłym  roku tez  tak było 

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16
Napisano (edytowany)

Może i tak było. Ale ja w tamtym roku nic takiego nie wypelnialem co podeslales i nikt z moich znajomych. Był dosylany później spis bydła i sołtys nawet gotowce roznosil do wpisania.

P.S. Pocztą nadal można wysyłać bo nie mam czasu jechać do ARiMRu?

Edytowano przez Luke16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Od urodzenia do 24 miesięcy piszesz jako "BYDŁO"a powyżej 24 miesięcy piszesz "KROWY"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

czy dla bydła i krów wypełnia się odzdielnie  załączniki z numerami kolczyków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
Napisano (edytowany)

Dokładnie tak

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Mam dwie uprawy ,7działek pow poniżej 15ha.Czy może ktoś napisać jak wypełnić tabelę VIII.Dostałem wypełnioną z działkami od a do g.Na każdej działce jest tylko jedna uprawa.Czy wystarczy obok jpo wpisać rodzaj uprawy pszenica lub kukurydza czy trzeba niżej przepisać działki a/a1 i tak dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

  dopisz po prostu pod spodem a1  uprawa (kukurydza )-nr działki ewidencyjnej -powierzchnia działki rolnej , b1 uprawa .....itd 

  na mapie  oznaczasz  a/a1 , b/b1  itd.

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildagro12    6

Witam, mam zrobiony 1 rok temu Plan RS, w tym pakiet rolnictwo zrównoważone.

W planie na działkach mam posiać m.in. mieszankę strączkowo-zbożową i trawy w siewie czystym z przez. na nasiona.

 

Czy we wniosku o dopłaty (sposobie wykorzystania...) muszę napisać właśnie te rośliny czy powinienem zaliczyć je do grup roślin i :

- mieszanka strączkowo-zbożowa wpisuję uprawy mieszane

- mieszanka zbożowa wpisuję uprawy mieszane

- trawy w siewie czystym z przez. na nasiona wpisuję trawy na GO??

 

Zdecydowałem, że wpiszę w pierwszej wersji tj. mieszanka strączkowo- zbożowa, zbożowa itp. Powinno być OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Zwróccie uwagę przy wypełnianiu wniosków na 2017 rok ARiMR nie wiem z jakiej przyczyny wywala cała działkę np 3 ha. BRAK jej w cz VII, VIII wniosku, brak mapki, także w Informacji dotyczacej działek deklarowanych do płatnosci brak tej jednej działki.

Miałem juz 4 takie przypadki wszyscy wieksi rolnicy. Dopłaty za 2016 normalnie do tej działki przyznane. Pytanie co jest grane, czyżby brakowało na 500+. Także sprawdzajcie działki, bo jak dajecie komuś do wypełnienia to on jedzie z danych z wniosku bo nie wie kto  ile ma ziemi . A jak nie złożycie to wasza wina. Piszę bo miałem kilka takich przypadków. Czyżby nowa zagrywka Dobrej Zmiany- pytanie na kogo zwalą winę - czyżby na T..ka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj