Polecane posty

mazzzzi    0

A czy do trwałych użytków zielonych należą się dopłaty bezpośrednie? Jest to łąka która będzie koszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imbroglio    8

U mnie tez w zeszłym roku był składany wniosek z uwzględnieniem podziału działek, w tym roku wcale nie przysłali tych działek we wniosku. Od tego roku przejąłem gospodarstwo i wysyłam wniosek przez internet, miałem już wypełniony częściowo wniosek na starym podziale, dzisiaj wchodzę i działka zniknęła i jest nowy podział-trzeba wypełniać od nowa :(

Może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z gruntami nie zgłoszonymi? Czy ta są grunty uprawiane nie zgłoszone, czy nadające się do uprawy a nieuprawiane?

Gdzie szukać pomocy w wypełnieniu wniosku? Jak pojadę do powiatowego biura ARiMR to ktoś ze mną usiądzie i wypełni wniosek w komputerze?

I czy działał wam dzisiaj eWniosek? Nie mogłem usuwać dziś granic działek rolnych na mapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

O co chodzi z tymi gruntami  znajdującymi się na działce, które nie zostaną zgłoszone do płatności, bo zostało to tak wyróżnione w stosunku do wniosku z 2106 r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 w tamtym roku też to było 

 to grunty orne nie zgłoszone do płatności w danym roku  ...czyli np . zastawione tymczasowo gratami stogami lub inne przyczyny z powodu  których odliczasz ten obszar a jest to potencjalny grunt orny ..nie myl z nieużytkiem  i zakrzaczeniem i działką pod budynkami bo to tereny  wyłączone z dopłat 

 albo po prostu nie zgłaszasz danej działki 

 masz obowiązek wpisać właśnie takie grunty w tą tabele i podać powierzchnie 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin31    5

 w tamtym roku też to było 

 to grunty orne nie zgłoszone do płatności w danym roku  ...czyli np . zastawione tymczasowo gratami stogami lub inne przyczyny z powodu  których odliczasz ten obszar a jest to potencjalny grunt orny ..nie myl z nieużytkiem  i zakrzaczeniem i działką pod budynkami bo to tereny  wyłączone z dopłat 

 albo po prostu nie zgłaszasz danej działki 

 masz obowiązek wpisać właśnie takie grunty w tą tabele i podać powierzchnie 

Własnie też mi się wydawało że w zeszłym roku tez oto im chodziło a teraz to jakość szczególnie wyróżnili. Dzięki za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9233

Masz obowiązek zgłosić we wniosku wszystkie grunty, ktrymi rozporządzasz, nawet jeśli nie zgłaszasz ich do dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Witam. Mam pytanie czy na gruntach ugorowanych, które deklaruje jako niezgłoszone do płatności mam obowiązek wykonać jeden zabieg agrotechniczny?
 A co będzie gdy nie zadeklaruje całości pega ornego na działce, będą mnie wzywać do wyjaśnień nawet jak zmieszczę się w 3% tolerancji? W latach 2015 i 2016 deklarowałem mniej niż wynosił peg i nigdy nie byłem wzywany. W tym roku będzie inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tadzio    11

Witam. Mam działkę o powierzchni 1.90 ha . dopłaty składało się do TUZ 1 ha a reszta 0.90 ha to zakrzaczenia. W informacji dotyczącej działek deklarowanych do płatności w rubryce 12 i 14 MKO jest wyznaczona ta powierzchnia zakrzaczeń. Czy teraz trzeba to wpisywać w tabeli VII rubryka 11 jako gruntów niezgłoszonych do płatności jako uprawy trwawe??Czy tego się nie wypełnia. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

hej

Chciałem zapytać czy płatność do malin jest w tym roku zniesiona a maliny traktowane są jako JPO. Poza tym mam seradelę czy ją też podpinam pod JPO czy ma oddzielną kategorię jak np. buraki czy soja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam pytanie czy bydło które przed 15 maja kończy 2 lata mogę zgłosić do płatności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Staszek brawo...normalnie szacun hehe
Nie nie możesz.... Chyba że jest to samica i zglosisz do płatności do krów



Witam. Mam działkę o powierzchni 1.90 ha . dopłaty składało się do TUZ 1 ha a reszta 0.90 ha to zakrzaczenia. W informacji dotyczącej działek deklarowanych do płatności w rubryce 12 i 14 MKO jest wyznaczona ta powierzchnia zakrzaczeń. Czy teraz trzeba to wpisywać w tabeli VII rubryka 11 jako gruntów niezgłoszonych do płatności jako uprawy trwawe??Czy tego się nie wypełnia. Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Nie...czytaj bo wyżej pisalem już o tym
Zkrzaczenie to obszar wyłączony z dopłat i nie jest to grunt do dopłat
Pytanie czy ta powierzchnia się zgadza ? Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Szukam na stronie agencji do wydrukowania tej tabelki do zgłoszenia bydła do dopłat i nie mogę znaleźć pomoże ktoś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agula33    1

witam 

w zeszłym roku w agencji trochę mnie zakręcili ipodałm około 0,10a mniej do dopłat jako nieużytek (zostało to pominięte we wnioski na ten rok)a tak naprawdę powinnam to podać jako grunt niezgłoszony do płatności w danym roku czy mogę podać w tym roku ten obszar czy będzie z tym problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Wracając do tematu o powierzchni gruntów nie zgłoszonych do płatności- czyli nic tam nie trzeba wpisywać? Bo w poprzednim roku była rubryka 'ogółem' i tam wpisane była powierzchnia, a w tym roku wyszczególnili uprawy trwałe, trwałe użytki zielone i grunty orne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

To ty weryfikujesz i masz wpisac stan faktyczny i za to odpowiadasz


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak stan faktyczny, ale gdy chce w działkach rolnych wklikać TUZ wyskakuje mi komunikat, że "z bazy referencyjnej..." wynika, że tego TUZu nie ma, a przecież zawsze był. w zeszłym roku dopłaty były brane na łąkę i chcąc zrobić to tak jak w zeszłym roku czyli TUZ nie mogę, bo w danych agencji jest zupełnie coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

deklarowanie gruntu do płatnosci  zalesionych sukcesja naturalna  w ramach prow 14-20  jak to deklarowac czy nalezy sie dopłata do gruntów  porosnietych drzewami

moze ktos juz deklarował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeżeli wniosek złożyłem w marcu a teraz będę robił zmiany to data 30 dni przez którą nie mogę sprzedać zwierząt liczy się od momentu złożenia wniosku czy złożenia zmiany? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik379    2

Witam i ponawiam pytanie. Czy na gruntach ugorowanych, które deklaruje jako niezgłoszone do płatności mam obowiązek wykonać jeden zabieg agrotechniczny?
 A co będzie gdy nie zadeklaruje całości PEGa ornego na działce, będą mnie wzywać do wyjaśnień nawet jak zmieszczę się w 3% tolerancji? W latach 2015 i 2016 deklarowałem mniej niż wynosił PEG i nigdy nie byłem wzywany. W tym roku będą to traktować inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

nie nie musisz nic tam robić , skoro nie zgłaszasz do dopłat 

teraz masz tolerancję 3 % w dwie strony ..jak się zmieścisz to OK ..ale ograniczaj się do kilku arów na działce i licz  błąd do ogółu powierzchni jaką  zgłaszasz

 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj