Skocz do zawartości

Polecane posty

troll11    0

czy poniższe zasady dotyczące agencyjnych sankcji z kontroli na miejscu , nadal obowiązują ?

• Przepisy prawa zostawiają rolnikowi „tolerancję błędu”. Polega ona na tym, że jeśli zawyżenie powierzchni jest do 3% powierzchni zadeklarowanej i nie więcej niż 2 ha to płatność nie podlega w tym momencie sankcjom i naliczana jest do powierzchni stwierdzonej (tej po odjęciu przedeklarowania do 3% i nie więcej niż 2 ha).

tyczące agencyjnych sankcji nadal obowiązują ?

Thomas2135    1188

A dlaczego miałyby się zmienić? Rok temu zgłosiłem za mało gruntów do dopłat, coś tam poodejmowali, bo gdzieś za dużo wyjechałem za miedzę i obcięli mi prawie tysiaka.

Wiadomość z agroFakt.pl

AlaCapone    3575

Normalna sprawa są przepisy UE, które to regulują - trzeba zapoznać się i stosować. Każdy rolnik podpisując wniosek o dopłaty zgadza się z tymi przepisami.

• Like 1

Kotka    6
3 godziny temu, rolnik2102 napisał:

W mojej miejscowości praktycznie wszyscy rolnicy dostali już dopłatę oprócz mnie

Czyli jesteś jeden jedyny niepowtarzalny ☺☺☺☺☺☺☺☺

Thomas2135    1188

Zetorki dokładnie tak. Składało się wniosek z powierzchniami ustanalanymi na podstawie wypisu z rejestru gruntów. Ojciec i ja przez 4 lata mieliśmy spokój a w zeszłym zrobili kontrolę foto gminy i na miejscu. Chyba o hektar za mało zgłosiłem a to było ponad 3 %.

agricolus    4

Województwo podlaskie, powiat sokólski. Pomimo terenu objętego ASF brak zaliczki. Identycznie u mojej siostry. Moje gospodarstwo 18, 40 ha, siostry 14,98. Nie wiem jak się to ma do zapewnień ministra Jurgiela, że rolnicy z terenów objętych ASF otrzymają zaliczki w pierwszej kolejności, tj. do końca października. Nadmienię, że zarówno u mnie jak i u mojej siostry nie było tzw. kontroli na miejscu.

• Thanks 1

extrabyk    742

W mojej gminie też ASF i według tego co Jurgiel bełkotał w tvpis powinniśmy te zaliczki dostać do końca października a sytuacja wygląda tak,że owszem są tacy co już dostali ale jednak zdecydowana większość ma jak ktoś wyżej napisał pajęczyny na koncie...taka drobna różnica między tym czym karmią naród media a tym co jest realnie w terenie.

• Thanks 1
  • Haha 1

Agrest    345

Zetorki nie rumień się tak, powiedz co pijesz? Ja  np  jem wiśnie ze swojego sadu zalane  sokiem ze swoich porzeczek czerwonych (oczywiście przedestylowanych):D

Edytowano przez Agrest

i ja coś nie mogę sie przywycczaić do tego nowego oblicza,wcześniej jeszcze nie pomyślałem a już był spokuj zrobiony,,a tu af mi nie idzie i dopłat nie widać

zetorki12    1932

No właśnie o suchym pysku i to może dlatego .B| Czy nowe , czy stare , a Ty w każdym i pod różnym nickiem byki walisz takie same xD.

Edytowano przez zetorki12

puszczyk    1
8 godzin temu, agricolus napisał:

Województwo podlaskie, powiat sokólski. Pomimo terenu objętego ASF brak zaliczki. Identycznie u mojej siostry. Moje gospodarstwo 18, 40 ha, siostry 14,98. Nie wiem jak się to ma do zapewnień ministra Jurgiela, że rolnicy z terenów objętych ASF otrzymają zaliczki w pierwszej kolejności, tj. do końca października. Nadmienię, że zarówno u mnie jak i u mojej siostry nie było tzw. kontroli na miejscu.

u mnie to samo strefa ASF i brak zaliczek roznica to powiat i system dla malych  gospodarstw (chyba ze juz strefy nima)

marekfarmer    4499

Pierwsze słyszę  aby  do  31 Października mieli wypłacić   pieniądze tam gdzie ASF  i  Klęski żywiołowe.    W oficjalnych Komunikatach  mówili  że w pierwszej Kolejności.  JA jestem z Terenu  na którym był Huragan w sierpniu  i  Nie mam Kasy z zaliczki na koncie.

Kotka    6
11 godzin temu, WschodPolskiPany napisał:

ile tego roku podstawa do hektara wychodzi??z zazielenieniem??

Płatności obszarowa 461,55   zł       platnosc dodatkowa 177,02  zl    platnosc zazielenienie 309,77zl do ha 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się