Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AlaCapone    5015

Możesz dokupić do 50 ha i będziesz bamber.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja wczoraj dostałem taką decyzję. Taka ciekawostka, przysłali ją w kopercie z logo Agencji Nieruchomości Rolnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZosiaSamosia   
Gość ZosiaSamosia

Pewnie koperty z logo im zostały to wykorzystują. :) a tak serio to teraz nie ma już ANR czy ARR, jest za to Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (jeśli czegoś nie pokrecilam) to dlatego decyzje są wydawane z takim opóźnieniem. 

Edytowano przez ZosiaSamosia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flakns    16

EPA zaliczka wczoraj, raczej niepełne 70%... ale więcej niż zeszłoroczne 20%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

mialem kontrol w zeszlym tygodniu czy zaliczka tez przysluguje czy trzeba czekac na decyzje?? cos w telewizji slyszalem ze to niema znaczenia ale jakos w to niewierze czy jest ktos co dostal zaliczke i mial kontrol w ostatnich miesiacach??

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16828
20 godzin temu, Bolsick napisał:

mialem kontrol w zeszlym tygodniu czy zaliczka tez przysluguje czy trzeba czekac na decyzje?? cos w telewizji slyszalem ze to niema znaczenia ale jakos w to niewierze czy jest ktos co dostal zaliczke i mial kontrol w ostatnich miesiacach??

miałem kontrolę z udziwnieniami, bo decyzja przyszła, że przesadziłem z ilością środka do pryskania kukurydzy. Nie zgodziłem się z tym i okazalo się, że miałem rację. W związku z tym rozmawiałem w gościem, który był odpowiedzialny za tę kontrolę i mówił, że naliczanie zaliczek odciąga się o wydanie decyzji + 14 dni na uprawomocnienie (o ile nie będę miał wątpliwości) + z tydzień na przesłanie protokołu kontroli do jednostki obsługującej mój wniosek (BSK).

Z moich obliczeń wynika, że jak dostałem protokół 15.11 to 14 dni później będzie 29.11. Do tego tydzień na przesłanie papierów do ARiMR daje już grudzień, czyli brak zaliczek, a wydawanie decyzji na dopłaty bezpośrednie.

Poza tym gość powiedział wyraźnie, że zaliczki są dla tych co nie mają "nic za uszami" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pepe96    11

Dziś  przelew,   zaliczka 70 procent  :D 

Edytowano przez pepe96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

woj. Lubuskie gmina Żagań, dostałem przelew , napisane że zaliczka 2017r , ja mam pytanie czy pojęcie zaliczka = 70%dopłat?   bo jakoś u mnie się to nie zgadza , za mało , te same hektary więcej obsiane łubinem, to powinno być jeszcze więcej, tak porównuje z tym co rok temu dostałem 

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schabomił42    93

DBL dzisiaj zaliczka na koncie ale równy 1000zł mniej jak rok temu. O co chodzi? Ukarali mnie za coś? Ma ktoś podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JACK36    2

wlkp.Zaliczka na koncie pomimo 3 kontroli-w marcu Spiwet inspekcja wet. lipiec ARiMR kontrola zwierząt  uprawnionych do dopłat i 24 pazdziernik kontrola CROS IRZ inspekcja Weterynaryjna bez zastrzeżen wszystkie kontrole.Ale tez ok.1000 mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

ja w szoku ! jest prawie 70 %. Po inne lata miałem wszytko w 5-6 ratach .  W sumie do czerwca kawałek to te 30% ciekawe w ilu dostane ratach :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Województwo pomorskie powiat Człuchowski, 72 hektary do dopłat zaliczka wczoraj na konto przyszła w kwocie 26 tys 400 zł. Onw się należy i międzyplon ozimy na prawie 20 ha 650zł/ ha. Nijak sie to ma do 70%... Dzwonić ? Wyjaśniać czy cierpliwie czekać na resztę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schabomił42    93

Dzisiaj dzwoniłem do Arimru i powiedzieli, żeby czekać. Mówią, że wniosek jeszcze nie jest rozpatrzony, decyzji nie ma więc nie ma co panikować. Trzeba po prostu czekać na kasę i decyzję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

U mnie tez na razie cisza, zaliczek brak.  A co do dopłat - ja siedzę ma tzw "małym rolniku" i dopłaty biorą i składają właściciele ziemi, którą dzierżawię. Tak jest mi wygodniej, i tak musiałbym im tę kase oddać, a tak mam mniej skrętu, nie mam kontroli, odpada mi zazielenienie. 2/3 mojego areału to dzierżawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470
jak moga skladac wlasciciele skoro doplaty musi brac ten kto obrabia ? i co oni sie pytaja ciebue co zasiales zeby mogli wnioski wypisac ? bezsens wg mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9202

Powinien brać ten co obrabia. Tylko kto to sprawdza ? A i tak pieniądz z kieszeni do kieszeni. A że co dzień widzą to swoje pole za stodołą to nawet nie muszą pytać co zasiane. A to co napisałem to metoda na obejście durnych limitów. Bambry dzielą gospodarstwa na mniejsze, dopłaty biorą dzierżawcy i tak się obchodzi np 75 ha dopłat do strączkowych. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrass    14

Witam , dzisiaj z agencji wplynely pieniadze ale jest to polowa moze wiecej troche sumy co otrzymalem w tamtym roku tez jako zaliczke. czy to mozliwe abym otrzymal np 40 % zaliczki tylko? bo jesli to 70% to chyba nie mozliwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj