Polecane posty

szymon09875    9813
10 godzin temu, soltys48 napisał:

to się wysilili

Nie będę ukrywać ze kasa potrzebna wiec dobrze ze chociaż cos jest... Od początku doplat onw bylo do końca listopada zobaczymy jak w tym roku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Co Wy żeście sie tej polityki uczepili. Czy pis czy po i tak i tak wypłacą kase. Aż takie ważne kiedy? Jak powiedzieli że wypłacą najpierw tam gdzie asf i klęski to myślicie że w jeden dzien wypłacą?

Ja nie mam szacunku dla po jak rozpoczeli wojenke z Rosją, oni wprowadzili blokade na eksport mleka i cena poleciała, a wtedy TVP PO powiedziała że rolnik gupi bo rolnik powinien wziąść kalkulator i policzyć przed braniem kredytu. Mieli i mają rolników w d*pie

A pis trzeba pochwalic za to co robi w gospodarce (nie w rolnictwie bo tu nie ma za co chwalic) bo tu dużo na plus sie zmieniło. A tutaj wszyscy przeciwnicy pisu, aż tak dobrze wam było za platformy? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16686

czy ktoś z powiatu BSK, gmina Suchowola dostał jakąś zaliczkę? Bo z tego co mi wiadomo cała gmina była do kontroli powierzchni działek. Chciałbym wiedzieć, czy wpłynęło to na wypłacanie zaliczek i opóźnienie wypłaty dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

Powiat BSK, gmina Dąbrowa Białostocka, obszar asf, 20 ha, MR, bydło- zaliczki brak. Nie miałem żadnej kontroli.  Sporo małych gospodarstw  już dostało zaliczki, a z tego co się dowiedziałem to dla mnie nie są nawet jeszcze naliczone. Nie było mnie na liście wybrańców. Wniosek o dopłaty złożony jeszcze w marcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5
11 minut temu, szymon09875 napisał:

Kolejność wyplat moim zdaniem jest losowa

ciekawe jak wyglada sprawa z naliczaniem zaliczek czy tez losowa czy tez uznaniowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25259

Według mnie uznaniowa. Ja otrzymałem wcześniej w dowód uznania za nie nękanie pracowników agencji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus2609    72

Przyszła zaliczka - opolskie, choć trochę mało, jednak w zeszłym roku zaliczkę dostałem w dwóch ratach, to może i w tym jeszcze coś przeleją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HANK    15
9 godzin temu, Bananek napisał:

czy ktoś z powiatu BSK, gmina Suchowola dostał jakąś zaliczkę? Bo z tego co mi wiadomo cała gmina była do kontroli powierzchni działek. Chciałbym wiedzieć, czy wpłynęło to na wypłacanie zaliczek i opóźnienie wypłaty dopłat.

ja mam część gospodarstwa w tej gminie, dzisiaj zaliczkę dostałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

U mnie zaliczka dzisiaj ponad 50 ha całe 1472 zl szacunek heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554
7 godzin temu, szymon09875 napisał:

Kolejność wyplat moim zdaniem jest losowa

Ta losowa ....ciekawe czemu dostaje na końcu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
4 minuty temu, Damian1994rolnik napisał:

U mnie zaliczka dzisiaj ponad 50 ha całe 1472 zl szacunek heh

Nie da się ukryć szacunek się należy :D Nie narzekaj, dostałeś pieniądze więc mogą Cię odhaczyć i pochwalić się sukcesywnym wypłacaniem zaliczek, szkoda tylko że takich skromnych ale o tym już nikt nie pisze ;) Życzę Cierpliwości, mazowieckie wciąż brak, nawet nie słychać aby ktokolwiek coś dostał.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
46 minut temu, kierowiec napisał:

Nie da się ukryć szacunek się należy :D Nie narzekaj, dostałeś pieniądze więc mogą Cię odhaczyć i pochwalić się sukcesywnym wypłacaniem zaliczek, szkoda tylko że takich skromnych ale o tym już nikt nie pisze ;) Życzę Cierpliwości, mazowieckie wciąż brak, nawet nie słychać aby ktokolwiek coś dostał.

To prawda potwierdzam,  wypłacać wypłacają hehe w tamtym roku w 5 ratach i widzę w tym bez żadnych zmian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Dzisiaj zaliczka około 70%  do 11 ha pow. Radom :) zastanawia mnie jedno czym sugerują się wypłacając te zaliczki ? ¬¬

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
feliks135    3

czytam, że zaliczki cząstkowe to nie tylko mój przypadek. z łódzkiego, dostałem 780 zł, a powinno być zaliczki ponad 10 tyś. więc statystyki sobie nabijają...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Czy można sprawdzić gdzieś w Internecie na jakim etapie jest wypłata? Np po numerze gospodarstwa albo po gminie?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015
9 godzin temu, sumek666 napisał:

Czy można sprawdzić gdzieś w Internecie na jakim etapie jest wypłata? Np po numerze gospodarstwa albo po gminie?

Można, tylko jeszcze nie ma wykazu beneficjentów za rok 2017.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Kolego @sumek666 tak, na stronie ARiMR. Nie wiem, czy takiej formie, bo nie widziałem, jak wygląda to dla MR.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj