Polecane posty

Agrest    25492

Spójrz na to z drugiej strony, dostawałeś raty, niemalże  pensję. W USA jak wygrasz miliony też dostajesz w ratach. Po prostu zachłysnąłbyś się nadmiarem przy jednorazowej wypłacie;) A o wodę sodową w głowie nie tak trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

no w sumie racja¬¬

jednego dnia bodajże 29 czerwca miałem 5 przelewów na oszałamiającą sumę ok 6 tysi

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25492

Oj szkoda że nie mamy wspólnych transakcji. Jakbyś tak mylił się w płatnościach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mazury, zaliczka na koncie. Jednak listy nie mają, bo rok temu dostałem pod koniec listopada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

Mazury, zaliczka na koncie. Jednak listy nie mają, bo rok temu dostałem pod koniec listopada. 

70%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej tak, ale nie liczyłem jeszcze ile dostanę. W tym roku cyrków nie robią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

U mnie w ubiegłym roku ok 27 listopada a w tym roku narazie cisza wiec myślę że pod koniec listopada będzie ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.11.2017 o 02:23, Agrest napisał:

Ja dostałem 28 tysi to praktycznie równo 70%. Piszę praktycznie bo parę złociszy przymało , więc pewnie coś obcięli. Ja ogólnie wolałbym dostać w jednej racie. Ale punkt widzenie zależy od punktu siedzenia. Dziś siedzę, a kto wie czy za rok nie będę leżał? Oby nie.

o i święte słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczka30    3
Dnia 31.10.2017 o 21:03, Agrest napisał:

Ja np zgłoszone  42 i dostałem (oczywiście za dużego się nie uważam). W zeszłym roku również wszystko dość wcześnie, jak i wszystkie lata poprzednie. W tym roku nawet 3 tyg temu miałem wezwanie bo o kilka arów się walnąłem - tzw. błąd czeski przestawienie cyferek. Więc sam nie wiem co jest kryterium.

 

Z innej beczki - ktoś został wytypowany przez GUS do badań? Ja dziś dostałem pismo, że jestem wytypowany do obowiązkowego badania. Ogólnie nie mam nic przeciwko, ale słowo obowiązkowe trochę mnie rozwaliło:D

ja odkad jestem po slubie(9 lat) a wiec biore udzial w gospodarzeniu juz 4 razy mialam kontrolera gus na oborze...srednio co 2 lata...mam wrazenie jakoby sprawdzali nas jak sie rozwijamy ha ha ha...co do badanian sa bardzo denerwujace i szczegolowe-od pow ha,co gdzie i ile posiane,po zwierzeta,maszyny,nawet pytanie ile % calego dochodu to dochod z gospodarstwa.w kazdym razie jak dostawalam powiadomienie o wytypowaniu moglam przez internet sie rozpisac a ze zawsze mialam w nosie i zaopminala to nagle puk puk ni z tad ni z owad kontroler wpadal.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Dzisiaj cisza ☺nikt nic nie pisze? Chyba jeszcze obchodzą św. Zmarłych ☺☺(nic na koncie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

30.10                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Zaliczka poniżej 50%  ;p

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14
33 minuty temu, lonoh napisał:

Dziś wpłyneła zaliczka,70%

A z jakiego województwa? ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

"Wstyda" się powiedzieć.

  • Haha 2

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680
10 minut temu, Kotka napisał:

A z jakiego województwa? ☺

masz w profilu¬¬

DOLNOŚLĄSKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

 

8 minut temu, soltys48 napisał:

masz w profilu¬¬

DOLNOŚLĄSKIE

Nie sprawdzam w profilu ale dobrze wiedzieć że mozna☺

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj