Polecane posty

sawka71    7

A ja sobie chwalę stan obecny, elegancko mam zabezpieczony kredyt na zakup ziemi właśnie dopłatami i co roku nie mam się o co martwić. Dochód z gospodarstwa pozwala mi spokojnie żyć i tak się kreci.  Skończą się dopłaty będziemy myśleć jak żyć dalej na razie jest dobrze a nawet bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8
8 godzin temu, dabaz napisał:

A ja bym już chciał dostać tą zaliczke bo mam 2 byki na sprzedanie w wieku 24 mies ale mam full paszy więc bym je potrzymał jeszcze do końca roku na wiekszą wagę. Zaliczka pozwoliła by tak zrobić ale jeśli nie przyjdzie do końca przyszłego tygodnia to byki sprzedam i sru. Pewnie wtedy przyjdzie zaliczka.

Tak z ciekawości, po co trzymasz tak długo byki? po 24 mies niższa cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emergency12    8

Już od kilku lat sprzedaje byki i zawsze spotykałem sie z tym że jest cena za sztuke do 24 mies,  jeśli jest starsza to cena jest niższa, chodzi o jakość mięsa. Być może to tylko takie standardy firm z moich okolic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16827

ABP, do której sprzedają biorą normalnie do 30 m-cy, a po 30 miesiącach idzie łeb do badania i jest cena mniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

chyba nie pamietacie o badaniach na chorobe szalonych krow - co roku kilka sztuk w polsce sie znajdzie ale nikt tym juz sie nie zajmuje, dlatego starsze sztuki sa tansze, badanie kosztuje i troche trzeba czekac..

u nas o doplatach nikt nie slyszal- pytalem wczoraj w banku, jeszcze nikt nie dostal............


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Dawno nie oglądałem wiadomości w tvp-jeszcze nie było propagandy, że rekordowe wypłaty i ile to gospodarstw już dostało? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Dla mnie dopłaty są tylko dodatkiem do podstawowych dochodów. Wprawdzie jeszcze ich nie dostałem, ale nie narzekam, bo uważam, że zawsze ktoś może ich bardziej potrzebować niż ja.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znaczy - Twoich dopłat , ktoś ? To mogę Ci nr konta podać jak Tobie zbyteczne :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wysyłam ludziom wierzącym w Boga i praktykującym. Ktoś coś to pisać. :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Ba.

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8516
6 minut temu, AlaCapone napisał:

Wysyłam ludziom wierzącym w Boga i praktykującym. Ktoś coś to pisać. :D

a że takich brak to i dopłaty zostająB|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Coś tam zawsze zostaje, przynajmniej żonie na waciki. :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Pieniądze po miesięcznym sprawdzeniu, czy to co się mówi, jest tym co się robi, czyli czy mówi prawdę - zgodność rzeczy z intelektem.

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25505
9 minut temu, Renault85-15TX napisał:

Wierzący i praktykujący. Podać numer konta? :D 

Podaj numer, a zaraz jakiś diabeł Cię z oszczędności oskubie lub debet zrobixD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No Al . Wiary Ci brak , że sprawdzać musisz ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Postępuję wg jednej z podstawowych tez scholastyki: "Wiara poszukująca zrozumienia" (Fides Quaerens Intellectum).

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj