Polecane posty

Bananek    16681

Ja mialem w tamtym roku zaliczkę wypłaconą 18.X a w tym roku cisza. Może wreszcie dostanę później,ale całość i będę mógł coś za te pieniądze zrobić. 

Miałem kontrolę PIORINu i potem kontrolę ARiMR odnośnie środków ochrony roślin, więc może dlatego w tym roku nie dostanę zaliczki.

Według mnie fajnym rozwiązaniem byłoby decydowanie samemu czy się chce zaliczkę czy nie. Mogłoby się to wiązać nawet z 10% wypłacaniem więcej dla tych, którzy poczekają na swoją kolej. Albo 10% mniej dla tych, co chcą kasę wcześniej = zaliczki.

Wiem, że za chwilę mnie tu wszyscy zjecie za to, co napisałem, ale taki moje zdanie. 

Edytowano przez Bananek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszczyk    5

zaliczka w tamtym roku 17.10 a w  tym jak na razie brak-system dla malych gospodarstw podlaskie pow.hajnowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

3dni temu mialem telefon z Lubelskiego  Arimr , drobna pomylka przy wypelnianiu wniosku , zapytałem tylko czy juz sprawdzaja wzgledem zaliczek - mila pani potwierdzila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zaliczki rok temu wypłacali niezależnie od tego czy była kontrola czy nie i z jakim wynikiem. Miałem kontrolę gruntów, były zmniejszenia i kara a zaliczkę dostałem pod koniec listopada. W tym roku kontrola z weterynarii była. Konta jeszcze nie sprawdzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
6 godzin temu, Bananek napisał:

Ja mialem w tamtym roku zaliczkę wypłaconą 18.X a w tym roku cisza. Może wreszcie dostanę później,ale całość i będę mógł coś za te pieniądze zrobić. 

Miałem kontrolę PIORINu i potem kontrolę ARiMR odnośnie środków ochrony roślin, więc może dlatego w tym roku nie dostanę zaliczki.

Według mnie fajnym rozwiązaniem byłoby decydowanie samemu czy się chce zaliczkę czy nie. Mogłoby się to wiązać nawet z 10% wypłacaniem więcej dla tych, którzy poczekają na swoją kolej. Albo 10% mniej dla tych, co chcą kasę wcześniej = zaliczki.

Wiem, że za chwilę mnie tu wszyscy zjecie za to, co napisałem, ale taki moje zdanie. 

Jak chcesz cos kupic za calosc to nie wydawaj zaliczki tylko czekaj na reszte i wtedy kupuj 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
1 godzinę temu, robi57362 napisał:

Jak chcesz cos kupic za calosc to nie wydawaj zaliczki tylko czekaj na reszte i wtedy kupuj 

aleś odkrył Amerykę... :D

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

A no chyba odkrylem bo nie rozumiem ludzi co wola dostac calosc a 2 czy 3 miechy pozniej niz wiekszosc teraz. Ale co tam taki narod ze zawsze znajdzie powod do narzekania. 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Też wolę całość niż te zaliczki. W tamtym roku miałem w 5 ratach zaliczkę to co to za interes wolę całość na raz i po problemie. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobcat2250    382

W ubiegłym roku 12.X było. Na razie cisza, ale i na razie kasa nie potrzebna to bez dramy.


Zwykły użytkownik, o numerze 30068  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troll11    0

Jak ktoś miał kontrolę z geodezji 1 sierpnia , i do tej pory niema wyników tej kontroli , to czy wypłacą mu teraz zaliczkę dopłat ?

Edytowano przez troll11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jak ktoś ma potrzeby na szybko czyli jakieś zaległe raty czy coś podobnego to wiadomo,że czeka na te zaliczki jak na zbawienie i nie ma się co dziwić bo wielu z nas ma ciężką sytuację ale jeśli ktoś ma kasę na bieżące wydatki w gospodarstwie to też nie dziwi,że wolałby dostać wszystko w całości bo wtedy łatwiej całą tą kwotę przeznaczyć na jakiś większy konkretny cel. Myślę,że gdyby była możliwość wyboru tych opcji to jedni i drudzy by na tym skorzystali bo teraz jest wielu, którym na zaliczkach nie zależy a kasę dostają. W tym czasie ktoś kto naprawdę potrzebuje na gwałt gotówki czeka i czeka bo system nie wie o tym kto chce poczekać a kto nie może.

Najgorsze jest jednak to,że całe te dopłaty od początku są wykorzystywane propagandowo i politycznie przez wszystkie kolejne rządy i nikogo tak naprawdę nie obchodzi to czego my potrzebujemy.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16681
11 godzin temu, robi57362 napisał:

A no chyba odkrylem bo nie rozumiem ludzi co wola dostac calosc a 2 czy 3 miechy pozniej niz wiekszosc teraz. Ale co tam taki narod ze zawsze znajdzie powod do narzekania. 

ja z kolei nie potrafię zrozumieć ludzi, którzy traktują dopłaty jako jedyne źródło dochodu i czekają na "darmowe" pieniądze jak na zbawienie.

Przecież sama nazwa dopłaty świadczy o tym, że "unia" tylko dokłada do waszego kręcącego się interesu, a nie sponsoruje wasze kredyty.

Jak można uzależnić działanie gospodarstwa od dopłat bezpośrednich? A gdyby w jeden dzień to wszystko pieprznęło to skąd weźmiecie kasę na prowadzenie gosp.? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

Jeśli mi uczciwie zapłacą za to, co sprzedam, to nie potrzebne mi są ich dopłaty i cała papierologia, nakazy i zakazy z nimi związane. Kiedyś dopłat nie było i ludzie jakoś żyli, kupowali sprzęt, rozwijali gospodarstwa.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327

Tu masz calkowita racje ale gdyby nie ta jalmuzna to wiekszosc zucila by to w holere.. a reszta by cienko pierdziala 


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

I tak z własnej woli oddajesz im pieniądze? :D

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troll11    0

Jak ktoś miał kontrolę z geodezji 1 sierpnia , i do tej pory niema wyników tej kontroli , to czy wypłacą mu teraz zaliczkę dopłat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98
A ja bym już chciał dostać tą zaliczke bo mam 2 byki na sprzedanie w wieku 24 mies ale mam full paszy więc bym je potrzymał jeszcze do końca roku na wiekszą wagę. Zaliczka pozwoliła by tak zrobić ale jeśli nie przyjdzie do końca przyszłego tygodnia to byki sprzedam i sru. Pewnie wtedy przyjdzie zaliczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

ciekawe jak będzie u mnie znowu wrzesień?

Za 2016 całość wpłynęła 29 września

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
    • Przez MatKat8887
      Witam. Chciałam zapytać osoby które sa już po kontroli z agencji jak wyglada procedura na miejscu w trakcje przeprowadzania kontroli budynku dla loch na produkcje prosiat. Ile się czeka na kontrol od złożenia wniosku o płatność a ile na płatność? Czego się można spodziewać po takiej kontroli. Proszę o odpowiedz osoby doświadczone
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj