chłop z mazur

Poliwęglan komorowy

Polecane posty

Hej wszystkim.

Jako że naszła tak pora roku, że się zrobiło ciut więcej czasu wolnego, postanowiłem wziąć się za wymianę części drzwi w budynkach z drewnianych na ciut bardziej nowoczesne i praktyczne. Po przemyśleniach postanowiłem zrobić je z płyty warstwowej a w część powierzchni zrobić świetliki z poliwęglanowej płyty komorowej o grubości 10mm. I tu się rodzi me pytanie, czy ktoś praktykował już z tym materiałem? Jak go przymocować do ramy drzwi? Jak łączyć płyty ze sobą? etc. Dodam iż świetliki będą miały około 1,2 m wysokości i w zależności od drzwi od 2 do 4 m szerokości.

Pozdrawiam


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klos    0

Witam!

Nie wiem jak to sie powinno robic z plytami o ktorych mowisz ale napisze ci jak jest u mnie

Otoz, drzwi mam obite blacha (z zewnatrz kolorowa trapezowka o niskim profilu, a od wnetrza płaska, biala), w srodku styropian 4cm, a cala konstrukcja jest wykonana z profili metalowych. W miejscach gdzie jest poliweglan do profila dospawany jest kątownik, poliweglan przymocowany jest do kątownika wkrętami o duzych i plaskich lebkach.

Zeby drzwi byly ,,z jajem" :P to poliweglan podzielilem na częsci, a polaczylemm to za pomoca dwuteownika, tzn ,,nóżka" litery T oddziela 2 plyty a daszek zaslania złaczenie od zewnatrz, tak ze te paski dodaja drzwiom uroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja robiłem wszystkie dzwi w szopie na głegoka sciółke z płyty warstwowej o grubości 5 cmm


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

at jan 2130: Z czego masz zrobioną konstrukcję tych drzwi? Osobiście myślę nad użyciem cienkościennego ceownika zimnogiętego tak aby arkusze w niego wchodziły. Tylko jest problem czym to później uszczelnić. BO jeśli płyta warstwowa będzie miała 50mm grubości to muszę zrobić ramę z ceownika 60mm który w środku ma 56mm więc zostaje mi 6mm szczeliny.

 

at klos: czy w miejscach w których masz wkręcone wkręty wewnętrzna strona kanalików się nie zabrudza, np nie zarasta na zielono? płyty poliwęglanowe masz zakończone profilami aluminiowymi i uszczelkami?


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtus    2

Jeśli chcesz dobrze uszczelnić te otworki w poliweglanie to proponuje kupić taką specjalną taśme, która z jednej strony jest aluminiowa a z drugiej guma (kauczuk) szerokości kilku cm. i zaginasz ją w pół (alu na zew.) i nakładasz na rant płyty (kanaliki). Proponuje przykrecać tak aby otwory w płycie były ciut większe od śrub czy też wkrętów, będzie to zapobiegało pękaniu w tym miejscu(poliwęglan pracuje i działają czynniki atmosferyczne). Najładniej to wygląda jeśli do ramy drzwi przyspawasz kątownik i do niego utwierdzisz płyty. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam chłop z mazur ja jak robiłem to tam gdzie zamawiałem płytę warstwową ta i zamawiałem specjalne wykończenia jak coś odezwij sie do mnie na pw wyśle ci zdjęcia bo trudno to opisać słowami ale powiem ci ze 6 wrót po 4,5 metra szerokości i 2 wrota po 1,2 metra zrobiliśmy przez 2 dni we dwie osoby i bez pospiechu


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
    • Przez burtek
      Witam serdecznie,
      w swoim nabytym nie dawno gospodarstwie posiadam 3 duże psy (dwa bernardyny i jeden owczarek niemiecki). Psiaki karmie resztkami z jedzenia, chlebem oraz kupuje im kości z mięsem z masarni. Chciałbym jeszcze kupić im karmę, aby poprawić ich wygląd. Jaką dobrą i tanią karmę polecacie dla psiaków? Jak Wy karmicie swoje psy?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj