piotr6340

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

Polecane posty

szczygel18    1
@szczygel18 to wyjasnij dlaczego najpierw jak euro drozalo to opas tez drozal,a teraz tanieje? Przeciez euro jest na wysokim poziomie. Albo jak pszenica w Niemczech jest po 200 euro a u nas w porywach po 600 zl i ja wywaza to taka cena jest tez tym spowodowana, ze euro jest za krotko tak drogie?

 

Nie wiem na ile obserwujesz kurs euro ero drgnie do góry to ceny idą do góry po jakimś czasie ale jeżeli ero staniej to rynek reaguje niemal że natychmiast obniżkami.


Rolnictwo to nie tylko zawód jak wiele innych to tradycja, ideologia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

i co ci da ten kredyt i tak musisz go spłacić. ja mowie o cenach itd jesli ktos sadzi ze to zasługa leppera to szkoda gadac. zreszta skoro uwazasz ze politycy robili by zyło ci sie lepiej to :lol:. ja uwazam ze jedyny + leppera to ze o rolnictwie było głośno i nic wiecej prownujac psl (ciepłe kluchy ) to andrzej w temacie marketingu był lepszy he he


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak    10

przestaniecie pi****yc glupoty kryzys powstaje z nadprodukcji polecam "zeitgeist" poprostu słaba załotówka jest zawsze gdy w Polsce sa podpisywane umowy z programu PROW ale to zawsze my tracimy i po d*pie dostajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Prawda jest taka,że bez względu na to czy złoty słabnie czy się umacnia to i tak rolnik ma pod górę....Rolnictwo potrzebuje stabilności i ciągłości w polityce i gospodarce...a tego w Polsce nie było....nie ma i nie będzie.... :angry:

Co do kryzysu światowego,którego nasi politycy zdawali się nie widzieć do samego końca i mamić naród to niestety ucierpi na tym wielu rolników... i to Ci najbardziej rozwijający się czyli inwestujący....bęzie wiele dramatów i bankructw....

Ktoś tu chwalił Balcerowicza,że kraj uratował...może i tak ale kosztem rolników którzy w owym czasie brali wiatr w żagle i chcieli coś tworzyć !

Mój dobry kolega po wprowadzeniu 40% w skali miesiąca na kredyt,który wzioł 2 lata wcześniej co miesiąc woził do skupu Kamaza z przyczepą (25ton) zboża na same odsetki...oraz musiał sprzedać parę nowych maszyn by uchronić się przed komornikiem ! Potem musiał prowadzić przez wiele lat gospodarstwo pracując znowu starymi gratami...a takich jak on bło tysiące tylko nie mówiono o nich !!!!!

Może ktoś kto chwali posunięcia Balcerowicza nie wie jakie były realne konsekwencje tych 40%.... a więc tłumacze i objaśniam.... jeśli ktoś kupił traktor i wzioł 100.000,- zł kredytu to musi płacić 40.000,- MIESIĘCZNE samych odsetek (to w realiach dzisiejszych cen)....jeśli dziś stało by się coś takiego to ciekaw jestem kto to by wytrzymał ???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

dokładnie tak, tylko to trzeba było przeżyć albo posłuchać starszych a nie ślepo wierzyć pani od ekonomi która nie mówi całej prawdy o wyczynach Balcerowicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

ze względu na kryzys gospodarczy zagraniczni inwestorzy wycofali swój kapitał czyli euro i co? prawa rynku niska podaż tej waluty to co w góre.Kilka dni temu zaczeło się mówić o w pompowaniu euro na polski rynek ( 150miljonów) i co? euro na dół ja myślę że to tylko chwilowy spadek bo obcy inwestorzy wycofali 10x więcej,a co do eksportu to teraz się opołaca ale co z importem? patrzycie pod kontem zakupu maszyn, a inne produkty? maszyny kupujesię raz na kilka lat a np środki do produkcji rolnej co roku a części do tych maszyn/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

O stabilności w życiu i gospodarstwie możecie zapomnieć cały świat zmienia się coraz szybciej i na was czekać nie będzie. Kto to przyjmie do wiadomości to zyska a kto będzie wzdychał do stabilizacji i na to czekał przegra. Tak już bywało kilka razy i warto wyciągać z tego wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15
przestaniecie pi****yc glupoty kryzys powstaje z nadprodukcji polecam "zeitgeist" poprostu słaba załotówka jest zawsze gdy w Polsce sa podpisywane umowy z programu PROW ale to zawsze my tracimy i po d*pie dostajemy.

no ostro

 

A zapomniałeś dodać że gdy przychodzi czas przeliczenia kursu euro na dopłaty bezpośrednie to też dostajemy po tylku...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ha ha - z nadprodukcji -dobre.a słyszłeś ostatnio o spekulacji zachodnich banków polską złotówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

@wojtas tu sie można zastanowić z pewnym dystansem nad tym co powiedział @Anusiak <_< gdy przychodzi czas zapłaty dla nich (czyt stara UE) to kurs wysoki bo maszyny przeważnie kupuje zachodnich marek a jak obliczają po jakim kursie wypłacić dopłaty to euro słabnie. Takie rzeczy tylko w Polsce.


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Z tym chwianiem kursu złoty-euro (i inne waluty) to są ludzie którzy mają kasyyyyyyyyyyyyyyy i sobie nakupią i sprzedadzą by zarobić pare procent. A za dużo złotówek nie mamy czyli mała siła Nasza (w porównaniu do euro). Przykład jakiś mały kraj w Afryce (mniejszy od Polski) został tak załatwiony mieli super wzrost gospodarczy to ktoś nakupił ich waluty a potem poplotkował i wyprzedał ich walutę (albo odwrotnie) w każdym razie spowodował kryzys by zarobić

 

 

Balcerowicz dobrze zrobił wiadomo że mało kto uważa bo nie wszyscy znają fakty m.in: komuniści wzieli kredyt i go przejedli (po kredycie wszystko było super ale krótko) a raty spłacać trzeba tylko z czego ?? To wzieli dodrukowali banknotów (a jak więcej kasy to więcej wydasz, i możesz mieć wszystko tylko że wszyscy tak mieli. Chętnych było, a towaru nie więc można podnieść cenę itd) i w końcu za chleb trzeba było płacić milionami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Złotówka na razie się ustabilizowała ale niestety ceny na produkty rolnika nie wzrosły. Siła rynku jest wielka i zwykły rolnik ma mało do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacooo    0

A co będzie jak wejdzie euro do Polski to wtedy polscy rolnicy zbankrutują? Bo przecież my nie mamy szans z wielkimi farmami na zachodzie!



Klub Posiadaczy Kumurunów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Jak na razie to i bez euro rolnicy mogą zbankrutować. Bo dziwne jest to że akurat teraz w żniwa ceny zbóż gwałtownie spadają ze niby euro coraz słabsze...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

Spada bo niedługo bedą naliczać dopłaty. Ja mam 22000 euro. Tylko patrza jak urypać rolnika!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Jak na razie to i bez euro rolnicy mogą zbankrutować. Bo dziwne jest to że akurat teraz w żniwa ceny zbóż gwałtownie spadają ze niby euro coraz słabsze...

ceny zbóż spadają bo gwałtownie w żniwa wzrasta podaż zboża ot cała filozofia

 

 

kurs euro nie jest tylko dla rolnika ważny, kasa która idzie na dopłaty dla rolników stanowi tylko niewielki % całego rynku euro-złoty, chociaż przeliczanie dopłat ma też jakiś wpływ na spadek wartości euro, poprostu w tym okresie wzrasta podaż euro i jego cena spada i te wahania są naturalne,

moim skromnym zdaniem lepiej by było jakby dopłaty były wypłacane rolnikom w euro a potem każdy rolnik wymieniał je kiedy chce i po jakim kursie chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Słuchaj ja to wiem. Tylko w moim poście chodziło mi o to ze niby skupy zbóż tłumaczą się że euro jest słabe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

może źle cię zrozumiałem, a każdy pretekst jest dobry aby mniej zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wracając do kursu euro to spadnie jeszcze , pytam bo zamierzam kupić traktor na PROW i niewiem czy czekać czy kupywać bo morze pójść w górę np.wczoraj było po 4.10 a już dzisiaj 4.16 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

obserwując zachowanie euro względem złotego od 2003 do dziś przypuszczam że euro może jeszcze spaść w najbliższym czasie, ale to tylko moje przypuszczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a kiedy planujesz te zakupy??

z czekaniem to różnie może być bo ja nie mówię że Euro napewno spadnie tylko to są moje przypuszczenia, ja bym chyba trochę poczekał ale nie zbyt długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

I znowu złoty słabnie. Sprzęt podrożeje mimo, że powinien stanieć a produkty rolnicze stanieją mimo że powinny zdrożeć takie życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj