piotr6340

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika?

Polecane posty

piotr6340    0

Złoty słabnie. Co to oznacza dla rolnika ??

Czy ceny ropy będą szły w górę ? A cen zbóż i nawozów . Co się stanie z tymi rolnikami co wzięli kredyty na PROW na zakup maszyn a maszyny są w obcych walutach ??


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenit    0

Narazie masz w miarę bo dopiero zaczął się kryzys gospodarczy, a to zjawisko nie trwa tydzień czy miesiąc tylko na lata będzie się przeciągało, z każdym dniem będzie gorzej a nie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ale dopłaty bedą wieksze. Bo jesli euro jeszcze podskoczy to w przeliczeniu na złotówki wiecej wychodzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to że złotówka się osłabia to tak do końca dla rolnictwa nie jest źle, boi przy umacniającej siezłotówce export poniżej 3,5zł za euro był zupełnie nieopłacalny, także jak mamy drogie euro i drogiego dolara jest nadzieja że może trochę ruszy export, ale przy kryzysie gospodasrczym może być mniej chętnych na nasze towary bo gospodarka na świecie kuleje, no ale zawsze to lepiej jak w kryzysie mielibyśmy mieć mocną złotówkę, bo jakby euro było poniżej 3,1-3zł to na naszych pułkach sklepowych były by już tylko produkty z importu głównie z usa.

ropa nie ma szans drożeć gdy gospodarki światowe chamują i mamy kryzys, wszyscy spekulanci przeżucili sie na wykupowanie dolara zamiast ropy :P.

także uważam ze kryzys nie powinien mocno dotknąć rolnictwa w polsce, chyba że "mądrzy w rządzie wymyślą ratowanie polskiej waluty i kredytobiorców w obcych walutach przez podnoszenie stóp procentowych lub jakąś interwencję, to że mamy słabego złotego i byc może przyjmiemy euro po wyższym kursie jest bardzo dobre dla polskiego rolnictwa, a złotówka powinna jeszcze osłabnąć, to gdyby nie było zamieszania tzn tego kryzysu a złotówka jeszcze bardziej by się umocniła i tak jak zakładali analitycy przyjelibyśmy euro po 2,5zł- 2,7zł to byłby absolutny armagedon polskiego rolnictwa, bo wystarczy przeliczyć cenę mleka w uni 0,28euro po kursie 2,7zł lub mleka w proszku gdy jest po 2 euro, tylko w mieście cieszylibysię z tanich kredytów we frankach, z tanich wakacji za granicą i tanich telewizorów, oraz że przeliczone pensje ze złotówek na euro były by dość wysokie, a to wszystko odbyło by się kosztem exportu - czyt. rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ropa moze podrozec,choby ze wzgledu na drozejacego dolara. Poza tym ma byc zebranie OPEC i chca zmniejszyc wydobycie,bo ceny im sie nie podobaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

w gazecie czytalem, ze ropa nie ma podejsć narazie powyzej 4zl, czyli nie jest xle, narazie :P


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Szkoda ze złotówka tak późno osłabła. Kurs na dopłaty już przyjęty... Szkoda bo różnica mogła być spora.

 

Drożejący dolar będzie wymówką do kolejnych podwyżek cen nawozów. Bo jak to powiedzą fabryki półprodukty które kupują za granicą kupują za dolary.

 

Dzięki mocnemu euro może w końcu odetchną trochę mleczarnie.... bo jeszcze trochę i by się zadusiły na polskim rynku....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

oznacza to, iz inne waluty zdrozeja i jezeli ktos bedzie chciał kupic coś z zagraniicy to bedzie musiał wyłozyc wiecej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

@wolf, ale nasze rolnictwo opiera sie na exporcie i jak będziemy otrzymywać przyzwoitąkasę za nasze produkty to i stać będzie nas zapłaciś te 10-15% więcej za zachodnie maszyny a jak wybierzemy polskie to jeszczze lepiej :P

pozatym o to chodzi że już nie tylko export był nie opłacalny ale co gorsza opłącalnyz aczynłą się robić import wszystkich artykółów rolnych z zachodu europy i usa niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobert21    0

A co z maszynami? Podrozeja teraz tak strasznie?


Okresowy rolnik z miasta ;)
Na ok. 30 ha - Zetor 5320 i T25, w niedalekiej przyszłości może coś jeszcze...
Niedaleka przyszłość nadeszła - NH T5040 + Metal Fach T241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

a kto je teraz kupuje żeby miały drożeć. Wiadomo niektóre firmy podają cene w euro a co za tym idzie maszyny wychodzą relatywnie drogie. Jak dla mnie to euro mogło by kośztować 4 pln. Może wtedy pszenica ruszy w góre bo teraz to padaczka. A zapobiegawczo kupiłem chemie na przyszły sezon.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyger    2

wołowinka to wogóle ma iść ostro do góry bo jest zapotrzebowanie duże :P a w brazylii ceny poszły ostro w góre a w uropie zawsze 50% większe ceny są więc może być fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
oznacza to jedno -bankructwo-

No tak jak złoty był mocny to też miało być bankructwo teraz słabnie o to samo :P Czyli tak czy tak rolnicy bankrutują? Nie wierze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155
w gazecie czytalem, ze ropa nie ma podejsć narazie powyzej 4zl, czyli nie jest xle, narazie :P

ja tam bym wolał żeby była po 200 dolarów za baryłke im droższa ropa tym więcej świat stosuje biopaliw. I cena jedzonka droższa.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

Z tego co wiem to ceny mleka wzrosną :P

 

 

 

P.S uważam ze bardzo ciekawy jest ten temat jak na ten dział... przyklejam :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ja tam bym wolał żeby była po 200 dolarów za baryłke im droższa ropa tym więcej świat stosuje biopaliw. I cena jedzonka droższa.

tak cena jedzonka droższa tylko czy dla rolnika zapłąca więcej? bo droższa ropa to droższe [rzetwórstwo a oszczędności będą szukać właśnei na produktach rolnych to raz, a dwa droższe jedzonko to wysoka inflacja a co za tym idzie dużo wyższe stopy procentowe a więc strasznie drogei kredyty! :P do tego droga ropa to droga produkcja nawozów środków ochrony drogi tranpsport, jesteś bardzo naiwny jeśli uważasz że ktoś nie będzie szukał oszczędności na nasłabszym ogniwie czyli na rolniku, bo nikt nie zbojkotuje cen ropy przy dystrybutorze ale rolnikom srujnąć 3 razy niższą cenę poniżej kosztów produkcji to nikt się nawet nei cyka :angry: niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

hmm tutaj chodzi tylko i wyłącznie o alternatywne żródła energii. które przy taniej ropie będą zupełnie nie opłacalne.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Oznacza to tyle, że skoro złoty jest tańszy to eksport polskiego mięsa na zachód powinien być bardziej opłacalny, a co za tym idzie wołowina powinna być droższa co w konsekwencji prowadzi do podwyżki cen bydła mięsnego- teoretycznie. I tylko w zakładach eksportujących mięso na zachód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj